رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک در تاریخ پنج‌شنبه ۱۵ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۱۵ آذر ساعت ۰۹:۰۰

کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک

 • ۴۰,۰۰۰ تومان
 • بندرعباس
 • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


با بروز تغییرات عمده در جوامع بشری، فناوری‌ها و مدل‌های کسب وکار هر روز شاهد ایجاد نوآوری‌هایی هستیم که زندگی را دچار تغییرات چشمگیری می‌کند.

در سالهای اخیر تحول دیجیتال در بانک‌ها آغاز شده و در سطوح مختلف در جریان است و روند جدیدی در دنیا در شرف وقوع است که از آن به عنوان بانکداری باز یاد می‌شود با این دیدگاه شرکای تجاری با طراحی مدل کسب و کار اختصاصی خود به ارائه سرویس‌های سفارشی سازی شده به دسته‌های خاص مشتریان بر روی پلتفرم بانک‌های بزرگ می‌پردازند. این سرویس‌ها با ترکیب سرویس‌های بانکی و سایر سرویس‌ها و خدمات مورد نیاز مشتریان و با استفاده از فناوری‌های نوین نیازمندی‌های مشتریان را برطرف کرده و تجربه جدیدی از دریافت سرویس و خدمات را به آنها ارائه می‌دهند.کسب و کارهایی که به ارائه سرویس‌های اینچنینی می‌پردازند به عنوان فین تک شناخته می‌شوند فین تک‌ها در ابتدا به عنوان رقبای بانک‌ها شناخته می‌شدند اما امروزه همکاری بانک‌ها و فین تک‌ها اجتناب ناپذیر است.

در همین راستا بانک انصار نیز با تشکیل مرکز توسعه فناوری‌های مالی، همکاری و مشارکت با فین تک‌ها را در الویت‌های خود قرار داده است و با همکاری باشگاه کار آفرینی تیوان دوره‌های آموزشی تحت عنوان مدرسه فین تک را برگزار می‌کند.


کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک


 

بنیانگذاران استارت آپ ها بر اساس مشکل و یا فرصتی که شناسایی می‏کنند تصمیم می‏گیرند کسب و کار خودشان را راه ‏اندازی کنند. آمارها حاکی از آن است که حدود 80 الی 90 درصد استارت آپ ها در چهار سال اول حیاتشان از بین می‏روند و 17 درصد این استارت آپ های شکست خورده به دلیل مدل کسب و کاری نامناسب شکست می‏خورند. شناخت مدل های کسب و کار در مسیر خلق ارزش برای مشتریان کمک شایانی به بنیانگذاران استارت آپ ها می‏کند و به همین دلیل تدوین مدل کسب و کار از اهمیت ویژه‏ ای برخوردار است. فین تک ها که خود شاخه ای جدید از کسب و کارهای ارائه دهنده خدمات مالی هستند نیز نیاز به مدل کسب و کار دارند، که البته با توجه به شرایط خاص فینتک ها ممکن است در بخش هایی از مدل کسب و کارشان با سایر صنایع تفاوت هایی داشته باشند. بررسی تخصصی مدل های کسب و کار انواع فین تک ها میتواند راهگشای شما برای راه اندازی استارت آپ فین تکی جدیدی باشد که در آینده امکان تبدیل شدن به کسب و کاری موفق را خواهد داشت.

با نگاهی به استارت آپ های فینتکی ایران مشاهده می‏کنیم عمده آنها در بخشهای محدودی از حوزه‏ های نه‏ گانه فینتک فعال هستند در صورتی که فینتک اقیانوسی است از مدل های کسب و کار و درآمدی متنوع و جذاب. در این دوره قصد داریم اصول و نکات کاربردی به منظور تدوین مدل کسب و کار و مدل های درآمدی با ارائه مثال های متنوع از استارت آپ حوزه فینتک را ارائه کنیم.


سرفصل های دوره


 • مفهوم مدل کسب و کار
 • روش‌های مختلف بیان و تشریح مدل کسب و کار
 • نوآوری و سطوح مختلف آن
 • فرصت‌شناسی و ارتباط آن به مدل کسب و کار
 • گونه‌های استاندارد مدل کسب و کار (با دوره‌ای بر مدل‌های کسب و کار شرکت‌های موفق)
 • روش‌های طراحی مدل کسب و کار از ابتدا
 • روش‌های قیمت‌گذاری محصولات و خدمات در مدل‌های کسب و کار
 • پیاده‌سازی مدل‌های کسب و کار

سخنرانان

مریم نجفی
مریم نجفی
مشاور توسعه کسب و کار شرکت فینتک انصار

مسئول گروه کارشناسی مدیریت فرآیند های عملیاتی شرکت سایکو

مدیر واحد توسعه و ایجاد طرح های شرکت مگفا

ارزیاب جایزه ملی بهره وری و تعالی سازمانی

مدیر اجرایی گروه سرمایه گذاران نیک اندیش کارابا

مصطفی ثابتی
مصطفی ثابتی
مدیر مرکز فینتک بانک انصار

👈تحلیلگر سیستم و کسب و کار در پروژه هوش تجاری بانک انصار

👈مدیر میز خدمت و پشتیبانی پیاده سازی سیستم های بانکی در معاونت فناوری اطلاعات بانک انصار

👈مدیر پردازش اطلاعات در معاونت فناوری اطلاعات بانک انصار

آدرس

بندرعباس کوی فرهنگیان، خیابان ابن سینا، پارک علم و فناوری هرمزگان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان هرمزگان

رویداد های برگزارشده۷۵
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر