روز متن‌باز

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۵ آذر ۹۴ ۱۲:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۵ آذر ۹۴ ۰۵:۳۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادتکنولوژی / غیره
اضافه به تقویم
روز متن‌باز
برگزارکننده‌ی رویداد
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

Open Source یا همون متن‌باز در ابتدا حرکتی اخلاقی برای نگه داشتن جهان رایانه به شکل یک علم بود. یک حرکت برای آزادسازی دانش ... برای تشویق به همکاری و برای جهانی بهتر. در چند سال اخیر این جنبش با شتابی بسیار بیشتر در حال گسترش هست و شرکت‌های بزرگی مثل Microsoft که خودشون از مطرح‌ترین مخالفین اون بودن، در حال وارد شدن به این جنبش هستند و پیشبینی می‌شود که به زودی اکثر نرم‌افزارهای دنیا، متن‌باز شود.

بله! بازی به شدت در حال تغییر است و شرکت‌ها دیگه بر اساس امتیاز شما در وب‌گاه‌هایی مثل Stack Overflow یا مقالاتتان در CodeProject شما رو استخدام نمی‌کنن؛ آن‌ها به Codeهای برنامه‌های Open Source شما نگاه می‌کنن. دیگه کمتر کسی Bug گزارش می‌ده و به جای اون افراد شخصا مشکل رو حل می‌کنن. دیگه دو شرکت برای کارهای مشترکشون با هم قرارداد نمی‌بندن؛ همه چیز روی Github اتفاق میوفته. شرکت‌های بزرگ هر روز روی تعداد بسیار زیادی از پروژه‌های مشترک با هم کار می‌کنن و این فرهنگ جدید دنیای برنامه‌نویسی است.

با این که به نظر می‌رسه متن‌باز چیزیه که خود اسمش توضیحش می‌ده، پشتش خرده فرهنگی بزرگ و غنی قرار داره. فرهنگی برای توسعه دادن ... فرهنگی برای فکر کردن .. فرهنگی برای همکاری ... و فرهنگی که در اون کمک کردن به دیگران شاید اساسی‌ترین پایه است و همین باعث می‌شود ورود به این فرهنگ همراه با ورود به جمعی بزرگ از افرادی متخصص و مهربان باشد که می‌دونید در مواقع سختی می‌تونید روی کمکشون حساب کنید!

انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با هدف اشاعۀ این فرهنگ، تصمیم به برگزاری همایش روز متن‌باز گرفته. در این همایش سعی ما بر این خواهد بود تا Open Source رو برای شما بشکافیم ... فرهنگش رو نشونتون بدیم و زمینه‌هایی چند از این فرهنگ بزرگ رو تحت کارگاه‌هایی به شما معرفی کنیم.

اما چرا باید در این همایش شرکت کنین؟ دلایل زیادی هست:

  • به عنوان یک دانشجوی کامپیوتر دونستن این فرهنگ یک امر واجبی هست، چرا که با بودن در این فرهنگ شما می‌تونید آینده علمی و عملی بسیار بهتری داشته باشید. تمام برنامه‌نویسای خوب جهان به لطف متن‌باز و فرهنگش به جایی که هستند رسیدند، در جهانی که متن‌باز وجود نداشته باشد هیچ منبعی برای یادگیری و هیچ آدمی برای کمک نیست.
  • این همایش با همایش‌های دیگری که در این زمینه برگزار شدند فرق عمده‌ای داره و اون کارگاه‌های کنارش هست. شاید برای اولین بار باشه که کارگاه‌هایی در زمینه‌های سخت‌افزار متن‌باز و کارگاهی برای بررسی دقیق کسب و کار از این زمینه درحال برگزاریه.
  • این برنامه فرصتی مناسب برای آشنا شدن و ایجاد Network با افراد متخصص در این زمینه و بچه‌های فعال همین دانشگاهه.

برای کسب اطلاع بیشتر درباره‌ی همایش و کارگاه‌ها، به وبسایت روز متن‌باز مراجعه کنین!


آدرس:تهران تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، بلوار امام حسن، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، دانشکده‌ی فنی مهندسی نیایش، طبقه‌ی ششم، سالن شهید پاکسرشت