رویداد به پایان رسیده است!
وبینار معاملات الگوریتمی؛ چشم اندازها و فرصت‌ها در تاریخ چهارشنبه ۵ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۵ آذر ساعت ۱۷:۰۰

وبینار معاملات الگوریتمی؛ چشم اندازها و فرصت‌ها

  • رایگان
  • آنلاین
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


  • معاملات الگوریتمی، آینده بازار سرمایه

در عصری که هر روز تکنولوژی بخش بیشتری از زندگی انسان‌ها را تشکیل می‌دهد و روز به روز پیشرفت می‌کند، ورود آن به یکی از بخش‌های زندگی ما یعنی بازارهای مالی نیز اجتناب ناپذیر است. کامپیوترها هر روز به حیطه‌های جدید و نوینی نفوذ پیدا می‌کنند و بازار سرمایه هم یکی از این حیطه هاست.

انجام معاملات به شکل سنتی و فیزیکی مدت هاست که منسوخ شده و حالا افراد به راحتی و در خانه معاملات خود را در بازار سرمایه انجام می‌دهند. با این وجود پیچیدگی انجام معامله و تحلیل از یکسو و زیاد شدن تعداد معامله‌گران و نمادهای بورسی از سویی دیگر، باعث شده که اقبال به هوش مصنوعی برای انجام معاملات بیشتر شود.

 

  • چیستی معاملات الگوریتمی

در معاملات الگوریتمی از هوش مصنوعی، احتمالات ریاضی و اندیکاتورها جهت انجام معامله انجام می‌شود. با این کار و کم کردن دخالت انسان‌ها در بازار، معاملات منطقی و به دور از احساسات شکل خواهند گرفت. برای انجام معاملات، بررسی‌های لازم از جنبه‌های گوناگونی مانند زمان‌بندی، قیمت و حجم روی سفارشات و بازار انجام شده و تصمیم گرفته می‌شود.

 

  • شرایط و آینده آن در ایران

باوجود اینکه امروزه در بازارهای بین‌المللی همچون فارکس معاملات الگوریتمی درصد بالایی از حجم معاملات را به خود اختصاص داده‌اند، اما در کشور ما هنوز این دسته از معاملات به خوبی شناسایی و استفاده نشده‌اند و تنها دسته‌های محدودی از آن‌ها بکار گرفته می‌شوند.


از سویی دیگر بازار سرمایه در سال جاری با استقبال بسیار بی‌نظیری از سمت عموم مردم روبرو شده و تعداد معامله‌گران در بازار بورس بسیار بیشتر شده است. با این وجود تازه کار بودن افراد، رویکرد هیجانی آن‌ها و عدم آموزش کافی، معاملات بازار سرمایه در مسیر درست خود حرکت نمی‌کند.

فلذا با توجه به این موارد، می‌توان با اطمینان گفت که معاملات الگوریتمی فضای بسیار خوبی برای پیشرفت در ایران دارد و خلا آن به شکل جدی بین فعالین و افراد تازه وارد بازار احساس می‌شود و مطمئنا برگزاری برنامه‌ای در این راستا مخاطبین زیادی را خواهد داشت.

 

  • مواردی که در این دوره مطرح می‌شوند

در این برنامه به معرفی کلی معاملات الگوریتمی و فرصت‌های آن، دانش‌ها و مهارت‌های موردنیاز، کارهایی که معامله‌گران الگوریتمی انجام می‌دهند و راه‌های درآمدزایی آن. همین‌طور در این برنامه از چندین سخنران استفاده خواهد شد.

سخنرانان

مجید عبدالحمیدی
مجید عبدالحمیدی
مدیر واحد الگوریتمی آیکو
محمدعلی امزاجردی
محمدعلی امزاجردی
طراح سیستم های الگوریتمی

برگزارکنندگان

انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی
انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی
انجمن علمی دانشجویی ACM دانشگاه خوارزمی
انجمن علمی دانشجویی ACM دانشگاه خوارزمی
انجمن علمی علوم کامپیوتر دانشگاه خوارزمی
انجمن علمی علوم کامپیوتر دانشگاه خوارزمی
انجمن علمی بورس و اوراق بهادار دانشگاه خوارزمی
انجمن علمی بورس و اوراق بهادار دانشگاه خوارزمی

برگزار‌کننده

آواتار

انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی

  با سلام و درود خدمت همه شما عزیزان انجمن های علمی دانشجویی از دانشجویان و استادانی تشکیل شده که در زمینه های علمی و فرهنگی مرتبط با آن  رشته فعالیت می کنند. انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی این رسالت رو برخود میداند تا برای بهبود

رویداد های برگزارشده۲۱
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۳۰ نفر