رویداد به پایان رسیده است!
وبینار رایگان آشنایی با روش‌های نوین احراز هویت در تاریخ پنج‌شنبه ۹ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۹ مرداد ساعت ۱۸:۰۰

وبینار رایگان آشنایی با روش‌های نوین احراز هویت

  • رایگان
  • آنلاین
  • فنی، مهندسی و صنعت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

روش های نوین احراز هویت


گسترش زیر ساخت فناوری اطلاعات سازمان‌های بزرگ و پیشرو بر تعدد سامانه‌های آن ها می‌افزایند. در روند گسترش سامانه‌ها هریک از آن ها بصورت جزیره‌ای جدا و مستقل از دیگر سامانه‌ها ایجاد می‌گردند. کاربران برای دسترسی به هر سامانه نیازمند نگهداری و استفاده از یک هویت دیجیتال مجزا می‌باشند. تکرار اطلاعات هویت هر کاربر‌ در سامانه‌های جزیره ای جدا از یکدیگر به مرور، استفاده کاربران از سامانه ها و همچنین مدیریت کاربران توسط مدیران این سامانه ها را بسیار دشوار و پر خطا می‌سازد. مشکل بودن بخاطر سپردن نام کاربری و کلمه عبور، باعث می‌گردد بسیاری از کاربران از کلمات عبور ساده تر استفاده کنند و یا کلمه عبور خود را در دسترس خود روی میز کارشان قرار دهند، که این مسئله سامانه‌ها را بسیار نا امن ساخته و می‌تواند کسب و کار آن سازمان را دچار مخاطره نماید.
بطور کلی معماری سنتی سامانه‌های گسسته و جزیره‌ای، باعث عدم امکان کنترل و نظارت متمرکز بر مدیریت کاربران، احراز هویت آن ها و کنترل دسترسی آن‌ها به بخش‌های مختلف سامانه‌های گوناگون سازمان می‌گردد، که این ضعف به سادگی می‌تواند کسب و کار سازمان را دچار مخاطرات جدی نماید.

بطور مثال عدم وجود کنترل و شفافیت کافی در مدیریت کاربران باعث می‌گردد، هنگام خروج یک فرد از سازمان، کاربر‌ان در سیستم‌های متعدد و گوناگون آن سازمان، حتی بعد از چندین ماه یا سال فعال بوده و به منابع اطلاعاتی سازمان دسترسی داشته باشد و یا بر عکس به هنگام اضافه شدن یک فرد به سازمان، ایجاد هویت دیجیتال برای او نیازمند درگیر شدن مدیران سیستم‌های گوناگون مرتبط باشد که طبیعتا نمی‌توانند به موقع و موثر کاربر آن فرد جدید را در همه سیستم‌های مورد نیاز ایجاد و دسترسی های مربوطه را پیکربندی کنند، همچنین هیچ گونه سابقه‌ای از صدور کاربر و تغییر دسترسی‌ها چه به اشتباه و چه غیر قانونی وجود نخواهد داشت. بدیهی است چنین شرایطی بهره‌وری و امنیت استفاده کاربران از سیستم‌های نرم‌افزاری که عملا کسب و کار سازمان را تشکیل می‌دهند، دچار مشکلات جدی می‌سازد.
در چنین شرایطی نیاز به سامانه متمرکز هویت کاربران برای استفاده تمامی سامانه‌های نرم‌افزاری و سرویس‌های سازمانی برای بانک ها و موسسات مالی و اعتباری امری ضروری و ناگزیر است.

سخنران

دکتر حامد منکرسی
دکتر حامد منکرسی
عضو هیات علمی دانشگاه رازی،مدیر مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی،عضو کمیته علمی پدافند غیر عامل استان

دکترا هوش مصنوعی از دانشگاه سیدنی - استرالیا

برگزار‌کننده

آواتار

مرکز تخصصی آپا دانشگاه رازی

آپا مخفف واژه‎‏‎‎‏‎های آگاهی‌‎‎رسانی، پشتیبانی و امداد است. این مرکز خدمات خود را در قالب شناسایی تهدیدات رایانه‌‎‎ای، کشف و گزارش آسیب‌‏‌پذیری‎‌ها، رسیدگی و امداد به سازمان‌‎ها در مواجهه با رخداد‎های امنیتی،و... در زمینه امنیت ارائه می‌‎نماید.

رویداد های برگزارشده۷
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۴۰ نفر