رویداد به پایان رسیده است!
چهارمین دوره کارگاه هنر مقاله نویسی در تاریخ پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ساعت ۰۸:۳۰

چهارمین دوره کارگاه هنر مقاله نویسی

  • ۱۷۱,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


 مقاله نویسی به معنی واقعی کلمه یک هنر است و مثل هر هنر دیگر تکنیک و فنون خاص خود را دارد. کسانی که به دنبال نوشتن نوشته های علمی حرفه ای هستند و خواهان آنند که بالاترین استانداردهای روز را در فعالیت های علمی خود داشته باشد، ناگزیر خواهند بود تا به این هنر آراسته باشند و الا نوشته ها زیاد است و نوشته های حرفه ای مفید و موثر، بسیار اندک است. دلیلش هم مهم نیست: از عشق به نوشتن علمی و خوب گرفته تا کسب امتیازات مرسوم برای ارتقا در محیط علمی می تواند دلیل شما باشد. 

تقاضاهای مکرر علاقمندان امر «مقاله نویسی»، مخاطبان محترم حقوق خوان و شرکت کنندگان گرامی برنامه های مختلف، بویژه دانشجویان عزیز، ما را بر آن داشت تا کارگاهی را با عنوان «هنر مقاله نویسی» برنامه ریزی و اجرا کنیم. از بین اساتید مکرم، گزینه های مختلفی برای ارائه سمینار در نظر داشتیم که با توجه به بازتاب های خوب شرکت کنندگان عزیز سمینار «پژوهشگری حقوق» تصمیم گرفتیم از دکتر طاهر حبیب زاده دعوت ویژه بعمل آوریم تا لذت این کارگاه را نیز با ایشان تجربه کنیم. مطمئنا در این کارگاه، حرف های شنیدنی و مهارت های ویژه و کاربردی فراوانی توسط استاد حبیب زاده ارائه خواهد شد و شک نکنید که با بکارگیری آنها، نوشته های معمولی ما، وجهه حرفه ای قابل توجهی خواهند گرفت و اصول علمی مقاله نویسی را در بر خواهند داشت. پس با ما همراه باشید. 

LIGHT01

زمان برگزاری: پنجشنبه 12 اریبهشت ۹8 ـ ساعت 8:30 صبح الی 17:30

مدرس: جناب آقای دکتر طاهر حبیب زاده

مخاطبین دوره: دانشجویان و فارغ التحصیلان (کارشناسی، ارشد و دکتری) و کلیه علاقمندان به پژوهش و نوشتن متون علمی حرفه ای

علاقمندان سایر رشته های علوم انسانی نیز در صورت تمایل می توانند از این کارگاه بهره ببرند؛ لیکن مثال های این کارگاه بر حول رشته حقوق است.

مکان برگزاری: تهران

مکان دقیق برای شرکت کنندگان پیامک می شود.

توجه :

دکتر حبیب زاده این کارگاه را

فقط سالی یک بار

برگزار می کنند.

 مهمترین نکاتی که در این کارگاه مطرح خواهند شد کدام اند؟

* طراحی موضوع و چهارچوب مقاله

* اصول تحقیق و نکات ضروری در مقاله نویسی

* فنون تدوین مقاله و پیکربندی آن

* فرایند چاپ و انتشار مقاله در مجلات معتبر

* حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در پایان کارگاه، به بحث تحصیل حقوق در خارج از کشور اختصاص دارد (۱۷:۳۰ الی ۱۸)

LIGHT01

چرا باید در این کارگاه شرکت کنم؟

بسیاری از دانشجویان و فعالین علمی و آموزشی، به مزایا و اهمیت مقاله نویسی کاملا آگاهند، تمایل شدیدی به آن نشان می دهند، تحقیقات و مطالعات وسیعی را نیز به انجام رسانیده و داده ها و نتایج بسیار مطلوبی برای ارائه در اختیار دارند. اما همه اینها در حالی است که آنها جهت نوشتن یک مقاله حرفه ای، اعتماد به نفس کافی را نداشته و نمی توانند داده ها و اطلاعات ارزشمند خود را آنچنان که شایسته است به نگارش در بیاورند. حجم زیادی از این عدم اعتماد به نفس از آنجا ناشی می شود که راه و رسم درست و مؤثر مقاله نویسی برای آنها بطور شفاف و عملیاتی، بیان نشده است. همچنین بسیاری از دانشجویان برای بدست آوردن داده های مناسب، تلاش های فراوانی را صورت می دهند و زمان زیادی را صرف مطالعه و تحقیق و پژوهش می کنند اما از آنجا که نمیتوانند در ابتدا، دیدی روشن از روش تحقیق کاربردی خویش داشته باشند متأسفانه بیشتر تلاش های آنها برای جستجو و تدوین داده ها، در عمل بی نتیجه می ماند و به دلیل عدم آشنایی درست و کافی و نپیمودن مسیری منظم و دقیق، از ادامه تحقیق و تلاش باز خواهد ماند و اگر هم ادامه بدهند، پایه محکمی برای رضایت درونی خویش نمی یایند.

در کارگاه مقاله نویسی، دکتر حبیب زاده، ابتدا، چرایی و ضرورت امر را مورد توجه قرار می دهند و سپس، مسیر انگیزه بخش پژوهش و تدوین یک مقاله حرفه ای علمی را تشریح خواهند کرد. پایه های نوشتن مقالات پژوهشی، مبتنی بر اصول و قواعدی است که در این کارگاه تمامی این قواعد، مورد مداقه قرار خواهد گرفت.

این کارگاه سالی یک بار برگزار می شود و امسال ۴ امین سال برگزاری این کارگاه است. امتیاز این دوره بر دوره های قبلی: تمرکز روی ضعیف ترین مهارت مقالهه نویسان، روش تحلیل محتوای مقاله.


سال به سال بنا بر این است که متدها و روش ها و نکات جدید اضافه شود و امسال نزدیک به ۱۸۰ الی ۲۰۰ اسلاید در کارگاه ارایه می شود و صفر تا ۱۰۰ مهارت های مقاله نویسی به شما عرضه می شود.


احتمال زیاد در کارگاه های مشابهی شرکت کرده اید اما سعی این کارگاه بر این است چیزی متفاوت از آنچه تجربه کرده اید ارایه کند.

هدف ما افزایش مهارت های شما به عنوان یک حقوقی است و دکتر طاهر حبیب زاده به عنوان مدرس حقوق بیش از هر کسی به این دغدغه واقف بوده و تلاش حداکثری برای ارایه آخرین داشته های خود است که محصول سال ها پژوهش جدی در حقوق است.

چیزی که تضمین ماست ارایه بیش از ۳۰۰ نکته و مهارت با ارایه استادی پر انرژی و مجرب است که می تواند شما را ۸ ساعت تمام در کارگاهی بدون خستگی و احساس کسالت پای بحث های مهارتی مقاله نویسی بنشاند... 

 

LIGHT01

چرا دکتر حبیب زاده؟

DR-HABIBZADE1

۱ـ دکتر حبیب زاده را باید یک «پژوهشگر فعال حوزه حقوق» دانست. سال ها پژوهشگری در دانشگاه های معتبر دنیا، نشانگر تجربه ویژه ایشان در حوزه تخصصی پژوهشگری حقوق است.

2ـ دکتر طاهر حبیب زاده، سردبیر فصلنامه حقوق و فناوری اطلاعات (سریع ترین فصلنامه حقوقی کشور در اعلام نتایج ارسال مقالات) هستند.

استاد حبیب زاده، جزو هیأت داوری مقالات تعدادی از مجلات علمی ـ پژوهشی معتبر کشور است که این تجربه داوری، گنجینه خوبی از شناسایی «اشتباهات رایج در مقاله نویسی» و نیز «نقاط قوت» و «خلاقیت های ویژه نویسندگان» را برای ایشان به ارمغان آورده است.

دکتر حبیب زاده از معدود اساتید حقوق است که به صورت حرفه ای و مستمر به مدت بیش از هشت سال، مقالات علمی ISI را پیگیری، رصد و مطالعه می  کنند. همچنین مقالات علمی ـ پژوهشی و ترویجی و  نوشته های ماهانه ایشان، حاوی مطالب نو و کاربردی از نظر شکلی و ماهوی است.

ایشان سال هاست که به صورت پایدار به انتشار مطالب به روز علمی خصوصا در حوزه E-COMMERCE LAW و حقوق فناوری اطلاعات در سایت رسمی شان مشغول هستند و تاکنون نزدیک به ۹۰ مقاله و یادداشت علمی به قلم ایشان منتشر شده است. سایت دکتر حبیب زاده به نشانی  drhabibzadeh.com را حتما ملاحظه کنید.

روش تدریس و ارائه دکتر حبیب زاده، متفاوت است با آنچه ما در نظام آموزشی مرسوم دانشگاه هایمان دیده ایم. اگر از دانشجویان کلاس های ایشان بپرسید حتما تصدیق خواهند کرد که روحیه پژوهش محوری و انگیزه بخش دکتر حبیب زاده در تدریس هاشان موج می زند. دقت و وسواس فراوان ایشان در آماده سازی محتوا و غنابخشی به آن، مثال زدنی است؛ شاهد بوده ایم برای یک ساعت ارائه بحث، ساعت های مدید به پژوهش و تولید محتوای به روز می پردازند.

LIGHT01

در مورد سابقه علمی و دانشگاهی دکتر حبیب زاده بیشتر توضیح می دهید؟

دکتر طاهر حبیب زاده دوران کارشناسی ارشد و دکترایش را در دانشگاه های انگلستان گذرانده است. موفق به اخذ فوق‌ لیسانس منچستر انگلستان شده؛ سپس، در دانشگاه‌ منچستر تدریس را تجربه کرده و برای تحقیق و پژوهش به چند دانشگاه بزرگ دنیا، از جمله دانشگاه هاروارد آمریکا، سفر کرده است. کتاب سه جلدی «حقوق فناوری اطلاعات» ایشان، برگزیده جایزه کتاب سال دانشجویی و نیز برگزیده ششمین جشنواره بین المللی فارابی در سال ۱۳۹۱ شده است.

LIGHT01

آیا این برنامه، فقط سخنرانی محور است؟

خیر؛ کارگاه مقاله نویسی، یک برنامه عملیاتی است. در این کارگاه، شواهد و مثال های عینی بسیاری ذکر خواهد شد. بخشی از مقالات مختلف توسط دکتر حبیب زاده در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد و به صورت عملی، اشتباهات معمول و مشهود آنها مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین مواردی مانند تهیه چکیده مقاله را نیز به صورت عملی تمرین خواهیم کرد. حتی الامکان همه تلاش ها در این کارگاه مبتنی بر این است که کلیه شرکت کنندگان به صورت عملی درگیر بحث مقاله نویسی شوند.

LIGHT01

محورهای دقیق این کارگاه را ذکر می کنید؟

در این کارگاه با بهره گیری از تجربه ارائه دهنده کارگاه و مثال های عینی از مقالات مختلف علمی، خواهیم آموخت:

۱ـ چرا مقاله بنویسیم؟

۲ـ قواعد کلی مقاله نویسی چیست؟

۳ـ فرق مقاله با دیگر نوشته های علمی در چه می باشد؟

۴ـ شاکله مقالات ISI و نحوه انتشار آن چگونه است؟

۵ـ بخش های اساسی یک مقاله علمی کدام ها هستند؟

۶ـ نحوه تعیین حوزه پژوهش با دید مقاله نویسی

۷ـ نحوه تعیین عنوان مقاله

۸ـ نحوه تنظیم چکیده مقاله و اجزای آن

۹ـ کلید واژه های یک مقاله و اهمیت آنها

۱۰ـ نحوه تنظیم مقدمه مقاله و بخش های مختلف: قاعده مثلث قاعده بالا

۱۱ـ اصول نوشتاری پاراگراف علمی

۱۲ـ بدنه مقاله و نحوه تقسیم بندی منطقی آن

۱۳ـ نحوه تحلیل بخش های مختلف بدنه مقاله

۱۴ـ نحوه تنظیم نتیجه گیری: قاعده مثلث قاعده پایین

۱۵ـ شیوه های مختلف درج منابع در پاورقی و در فهرست منابع و ماخذ

۱۶ـ اهمیت بازخوانی مقاله توسط نویسنده در زمان های بعدی

۱۷ـ انتخاب ادبیات نوشتاری مناسب و نقش خلاقیت نویسنده

۱۸ـ سایر نکات تکمیلی ظریف

۱۹ـ نحوه انتخاب مجله مناسب برای انتشار مقاله

۲۰ـ اگر مقاله مان با ایرادات داوری مجله مواجه شد چه کنیم؟

۲۱ـ بررسی نمونه های عینی از مقالات برگزیده و نقد آنها به صورت دسته جمعی و گام به گام

توجه: اگر به جز موارد بیست گانه فوق، سؤال، نکته و مسأله دیگری به ذهنتان می رسد که می خواهید در کارگاه به آن پاسخ داده شود، می توانید پایین همین صفحه در قسمت نظرات، درج کنید. حتما در کارگاه مدنظر قرار خواهیم داد.

LIGHT01

آیا این کارگاه برای بحث پایان نامه نویسی نیز قابل استفاده است؟

بله ۱۰۰ درصد؛ با مهارت هایی که در این کارگاه خواهید آموخت می توانید در نوشتن پایان نامه خود نیز بهتر و قوی تر ظاهر شوید. ضمن اینکه این کارگاه به ما کمک می کند بتوانیم مقالات بهتر و شایسته تری از دل پایان نامه خود نیز استخراج کنیم.

LIGHT01

با شرکت در این کارگاه چه خدماتی دریافت میکنم؟

  • هشت ساعت ارائه بحث علمی آموزشی
  • دریافت گواهینامه رسمی شرکت در کارگاه مقاله نویسی به میزان ۸ ساعت حضور فعال از طرف انجمن علمی حقوق دانشگاه امام صادق علیه السلام
  • ناهار
  • 2 وعده پذیرایی میان وعده

LIGHT01

میزان سرمایه گذاری من چقدر است؟

بله درست متوجه شدید، سرمایه گذاری!

مبلغ سرمایه گذاری شما در این کارگاه 160 هزار تومان است. که از تخفیفات بازه ی زمانی نیز برخوردار می شوید.

دانشجویان غیر تهرانی به دلیل هزینه رفت و آمد و ... با وارد کردن کد"Mosafer" از 15 هزار تومان تخفیف علاوه بر موارد بالا برخوردار می شوند. (این کد قابل استفاده همزمان با تخفیف ویژه روز اول نیست)

یادمان باشد: در آینده، هزینه های ندانستن و متخصص نبودن برای ما خیلی سنگین تر از هزینه هایی است که امروز باید صرف سرمایه گذاری روی خودمان و مهارت هایمان کنیم. فرداها شاید وقتش را داشته باشیم اما معلوم نیست فرصت های ویژه ای برایمان آفریده هم بشود و شاید حوصله ای هم یاریگر ما نباشد.

چند نکته مهم یادتون نره:

ــ  لطفا اگر برای چندنفر می خواهید ثبت نام انجام دهید، هر یک را جداگانه ثبت کنید تا همگی شامل تخفیف اختصاص یافته شوند و اسم تمامی افراد را برای صدور مدرک داشته باشیم (دو یا چند گواهی به نام یک نفر صادر نشود.)

ــ با توجه به اینکه کلیه اطلاع رسانی توسط ایمیل و یا پیامک صورت می گیرد، جهت دریافت کامل اطلاع رسانی ها، حتما در وارد کردن مشخصات تماس و ایمیل خود دقت فرمایید. اگر ایمیل ندارید اقدام به ساختن آن نموده و از واردکردن آدرس های ساختگی خودداری کنید. همچنین میتوانید ایمیل یکی از نزدیکان یا دوستان خود را وارد کنید و از آن طریق، خبرها را دریافت کنید.

ــ اطلاعات تکمیلی و آدرس دقیق محل برگزاری، حداکثر تا یک روز قبل از کارگاه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

توجه کنید:

اگر به صورت اینترنتی امکان ثبت نام ندارید کافی ست از طریق کارت به کارت کردن یا واریز به شماره حساب زیر اقدام کنید و حتما مشخصات پرداخت و نیز مشخصات خودتان را جهت قرار گرفتن در لیست جلسه، به تلگرام روابط عمومی حقوق خوان استراتژیست ارسال و تایید دریافت کنید، وگرنه ثبت نام شما کان لم یکن تلقی می شود.

شماره کارت:  ۶۲۷۳۸۱۱۱۲۲۲۷۳۰۰۳
شماره حساب: ۳۳۱۵-۷۰۱-۶۶۹۴۱۳۹-۱۹
شماره شبا: IR440630331570106694139019

بانک انصار به نام اعظم غلامی


شماره تماس: 09209091009 و آیدی تلگرام روابط عمومی در صورت هرگونه اشکال، ابهام یا سؤالات احتمالی: Telegram.me/PR_ hoghooghkhan

 

ممنونیم از شما که نکات فوق را مورد توجه قرار می دهید.

آدرس سایت حقوق خوان استراتژیست

اینستاگرام مجموعه حقوق خوان استراتژیست

کانال تلگرام مجموعه حقوق خوان استراتژیست

 

 

RESEARCHING01

LIGHT01

"حقوق خوان"، بهترین ها را برای شما و جامعه حقوقی کشور آرزو دارد!

عالی باشیم!

LIGHT01

آدرس

تهران تهران؛ ابتدای مطهری، نرسیده به لارستان، پلاک ۴۳۶، ساختمان ادبا

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

حقوق خوان استراتژیست

رویداد های برگزارشده۱۸
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر