رویداد به پایان رسیده است!
عادت؛ تلاشی برای تغییر در تاریخدوشنبه ۲۹ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

عادت؛ تلاشی برای تغییر

شروع:
دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ ۱۵:۰۰
پایان:
دوشنبه ۲۹ بهمن ۹۷ ۱۸:۰۰
عادت؛ تلاشی برای تغییر
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

زندگی روزمره‌ی ما، پر از عاداتی است که ما در طول روزهای گذشته‌، برای خود خلق کرده‌ایم و می‌توان گفت بخش قابل توجهی از این‌که تا چه حد موفق یا شکست‌خورده باشیم، تا چه میزان خوشحال یا افسرده باشیم، تا چه اندازه امیدوار یا دلسرد باشیم، به برآیند عادات ما در طول زندگی‌مان بستگی دارد. اصلاح عادت‌ها در زندگی و ایجاد عادات صحیح، مثل تغذیه‌ی سالم، خواب کافی، استراحت و ورزش مناسب، در کنار عادان مفید دیگری مثل مطالعه، می‌تواند حدود ۱۲ تا ۱۴ سال، طول عمر انسان را افزایش دهد که این در مقایسه با تمام مداخلات پزشکی در افزایش طول عمر انسان‌ها، موثرتر است و مطالعه‌ی زندگی افرادی که در طول دوران زندگی خود، دستاوردهای عالی داشته‌اند، این نکته را مشخص کرده است که این افراد، در زندگی خود، عادت‌های سالم متعددی دارند که برای حفظ مستمر آن‌ها تلاش می‌کنند. البته باید بدانیم که تغییر عادت‌ها، کاری بسیار سخت است که در بسیاری از موارد، انسان‌ها در مسیر آن شکست خورده و عادات قبلی باز می‌گردند. 

یکی از حوزه‌هایی که در برنامه‌ی آموزشی «بازتاب» بر آن تاکید بسیاری شده، حوزه‌ی مربوط به مهارت‌های رفتاری-شناختی است؛ مهارت‌هایی که کمک می‌کند انسان‌ها رفتار، ویژگی‌ها، صفات و واکنش‌های خود را بهتر بشناسند و با درک صحیح از آن، در جهت رشد فردی خود، آن‌ها را به کار بندند. چهارمین همایش «بازتاب» با عنوان «عادت؛ تلاشی برای تغییر» به این بحث مهم می‌پردازد که اصلاً مکانیزم تغییر عادات چگونه است و چگونه می‌توانیم از آن‌ها برای تغییر عادات غلط خودمان و ایجاد عادات صحیح، استفاده کنیم.

 

برای آشنایی بیشتر با سخنران این همایش، کلیپ زیر را مشاهده کنید.

سخنرانان

دکتر آذرخش مکری

دکتر آذرخش مکری

روان‌پزشک و استاد دانشگاه

ایشان روان‌پزشک و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و در اجرای بیش از ۲۰ پروژه‌ی تحقیقاتی، برگزاری بیش از ۶۰ کارگاه آموزشی ملّی در زمینه‌ی اعتیاد و انتشار بیش از ۴۰ مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی، فعّال بوده‌اند. ایشان هم‌اکنون، به‌عنوان معاونت آموزشی مرکز تحقیقات بین‌المللی اعتیاد و به عنوان روان‌پزشک در بیمارستان روزبه مشغول به فعّالیت هستند.

زمان‌بندی

همایش یک روزه‌ی «عادت؛ تلاشی برای تغییر»
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۵:۰۰۱۵:۱۵
بخش اول سخنرانی۱۵:۱۵۱۶:۰۰
استراحت و تعامل اجتماعی۱۶:۰۰۱۶:۲۰
بخش دوم سخنرانی۱۶:۲۰۱۷:۰۰
پرسش و پاسخ۱۷:۰۰۱۸:۰۰

سوالات متداول

آیا نیاز است که بلیت پرینت شود؟
خیر؛ لطفا به جهت حفظ محیط زیستمان، از پرینت بلیط خوداری کنید و تنها QR کد بلیط را بر روی تلفن همراه خود داشته باشید.
چه زمانی برای شرکت در همایش و پذیرش قبل از آن حاضر باشم؟
به منظور انجام هر چه بهتر فرآیند پذیرش حتما ۱۵ دقیقه قبل از شروع در محل همایش حاضر شوید.

برگزارکنندگان

گروه آموزشی «بازتاب»

گروه آموزشی «بازتاب»

برنامه آموزشی توانمند‌سازی دانشگاهیان

گروه آموزشی «بازتاب» با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای اولین بار با طراحی یک برنامه‌ی آموزشی، در راستای آموزش مهارت‌های نرم در راستای توانمندسازی دانشجویان و دانشگاهیان کشور قدم برمی‌دارد. این گروه آموزشی، با استناد به دقیق‌ترین مطالعات انجام شده در حوزه‌ی توانمندسازی دانشگاهیان، که همان مدیران و نیروی کار آینده‌ی کشور هستند، اقدام به طراحی این برنامه‌ نموده است.

آدرس:تهران خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان پورسینا، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، تالار ابن‌سینا