رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

دوره تخصصی مهارت های نرم سازمانی

 • آنلاین
 • ۵,۱۲۵,۰۰۰ تومان
 • تجارت هوشمند هیراد (کارگزار معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی)
یک‌شنبه ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

دوره بین المللی آشنایی با کوچینگ

 • آنلاین
 • رایگان
 • آکادمی بین المللی فراکوچ
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰

دوره های مربیگری حوزه آموزش کودک

 • آنلاین
 • از ۶۸۰,۰۰۰ تومان
 • موسسه فرهیختگان روناش
سه‌شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

مسیر های شغلی

 • آنلاین
 • ۸۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز خلاقیت و نوآوری الوند
کاور
"آشنایی با طراحی کسب و کار" در تاریخ سه‌شنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
ثبت‌نام دیرهنگام
برای افرادی که سخت تصمیم می‌گیرند
-
۱۸۰,۰۰۰ تومان
اتمام ظرفیت اتاق

معرفی وبینار «آشنایی با طراحی کسب و کار»

چرا در این وبینار شرکت کنیم؟

در این وبینار با حرفه‌ای جدید به نام طراحی کسب‌وکار آشنا می‌شوید؛ حرفه‌ای که از تقاطع دو حوزه طراحی و کسب‌وکار شکل گرفته است. طراحی کسب‌وکار را تعریف می‌کنیم و فرایند آن را شرح می‌دهیم. می‌گوییم که طراح کسب‌وکار کیست، چه مهارت‌هایی دارد و چه نقشی در پروژه‌ها ایفا می‌کند. همچنین به این موضوع مهم می‌پردازیم که چرا باید مهارت طراحی کسب‌وکار را فرا بگیریم و مسیر طراح کسب‌وکار شدن را شرح می‌دهیم. از چالش‌های ترکیب دو دنیای طراحی و کسب‌وکار می‌گوییم و مثال‌هایی از کاربرد طراحی کسب‌وکار در سازمان‌های ایرانی را ذکر می‌کنیم.

 

سال‌هاست که در مارنو طراحی کسب‌وکار را تمرین می‌کنیم. به دنبال پروش طراحان کسب‌وکار هستیم و متعهدیم تجربه و دانش خود را در اختیار افرادی قرار دهیم که می‌خواهند سهمی در حل چالش‌های کسب‌وکارها در دنیای پیچیده و پرابهام امروز داشته باشند.

طراحی کسب‌وکار چیست؟

طراحی کسب‌وکار مشاوره مدیریت، مدیریت محصول، طراحی مدل‌ کسب‌وکار یا کارآفرینی نیست.

 

طراحی کسب‌وکار رشته‌ای به نسبت جدید است که از ترکیب دو مفهوم طراحی (دیزاین) و کسب‌وکار به وجود آمده است. رشد روزافزون کاربرد روش‌های طراحی در دنیای کسب‌وکار تاثیر زیادی در شکل‌گیری این رشتهٔ جدید داشته است.

 

 

طراحی در ذات خود مشتری‌محور است و بر خواستنی بودن محصولات و خدمات تاکید دارد. اقبال اولیه و موفقیت طراحی در دنیای کسب‌وکار ناشی از توجه به همین موضوع بوده است. با این وجود توجه به جنبهٔ خواستنی بودن به تنهایی کافی نیست. اگر مشتریان به چیزی نیاز داشته باشند لزوماً به این معنا نیست که می‌توان کسب‌وکاری موفق در آن زمینه داشت. لذا فراتر از خواستنی و شدنی بودن ایده‌ها، به ماندنی بودن آن‌ها نیز باید توجه کرد و اینجاست که پای طراحی کسب‌وکار به میان می‌آید.

 

طراحی کسب‌وکار فعالیتی است که با استفاده از روش‌های دیزاین (بخصوص تفکر طراحی)، ذهنیت دیزاین و ابزارهای کسب‌وکار، چالش‌های کسب‌وکار را حل می‌کند.

 

طراحی کسب‌وکار چه چالش‌هایی را حل می‌کند؟

از فرایند طراحی کسب‌وکار می‌توان برای حل طیف وسیعی از چالش‌های کسب‌وکاری استفاده کرد.

 

 • چالش‌های مرتبط با رشد کسب‌وکار (مانند افزایش درآمد، پیدا کردن مشتریان، رشد مشتریان، افزایش سهم بازار، استراتژی قیمت‌گذاری و استراتژی ورود به بازار)
 • چالش‌های مرتبط با استراتژی (مانند پیدا کردن جایگاه مطمئن در بازار)
 • چالش‌های مرتبط با مدل کسب‌وکار (طراحی ارزش پیشنهادی، طراحی درست اجزاء کسب‌وکار و آزمایش ایده‌های کسب‌وکاری پیش از اجرای آن)
 • چالش‌های مرتبط با سازماندهی (مانند بهینه‌سازی فرایندها، جذب استعدادها و طراحی ساختار سازمانی)
 • چالش‌های مرتبط با تجربه مشتری (مانند برندینگ، طراحی تجربه کاربر و طراحی خدمت)

 

چرا طراح کسب‌وکار شویم؟

کسب‌وکارها نیاز به طراح کسب‌وکار دارند

موسسه DMI پژوهشی در بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ انجام داده و به بررسی تاثیر دیزاین در موفقیت کسب‌وکارها پرداخته است. در این پژوهش شرکت‌هایی که طراحی‌محور بوده‌اند و دیزاین را وارد ساختار و فرایندهای خود کرده‌اند با سایر شرکت‌های بزرگ مقایسه شده‌اند. نتایج این پژوهش بینشی عمیق را به دنبال دارند. ارزش سهام کسب‌وکارهای طراحی‌محور در مقایسه با سایر شرکت‌ها و در بازه زمانی مشابه، رشدی ۲۱۱ درصدی را نشان می‌دهد. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که توجه به دیزاین، بازگشت سرمایه‌ای قابل توجه را به دنبال خواهد داشت.

 

 

فرصت‌های شغلی بیشتر

رشد فرصت‌های شغلی برای افرادی با مهارت‌های طراحی هیچ زمان به اندازهٔ اکنون نبوده است. طبق داده‌ها، این رشد در بازهٔ سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ میلادی در حدود ۱۳ درصد بوده است. به همین ترتیب انتظار می‌رود این روند در ایران نیز تکرار شود. افرادی که بتوانند زودتر مهارت‌های لازم را در خود پرورش دهند جایگاه بهتری در فضای شغلی را تجربه خواهند کرد. این افراد همچنین می‌توانند راحت‌تر جذب شرکت‌های بین‌المللی شوند.

 

 

درآمد بیشتر

طراحی کسب‌وکار به نسبت سایر حوزه‌های دیزاین عمر کمتری دارد. این حوزه که مرتبط با حل چالش‌های کسب‌وکار با استفاده از ذهنیت و روش‌های دیزاین است اما در همین مدت کوتاه توانسته جایگاه خوبی در بین کسب‌وکارهای پیشرو پیدا کند. مواجهه با چالش‌های پیچیده‌تر موجب شده حقوق مورد انتظار یک طراح کسب‌وکار حتی از طراحان تجربه و خدمت نیز بیشتر باشد.

 

 

چطور طراح کسب‌وکار شویم؟

اگر پیشینه‌ای در یکی از حوزه‌های کسب‌وکار یا طراحی داشته باشید مسیر راحت‌تری برای ورود به این حرفه خواهید داشت. با این وجود همه افرادی که علاقه‌مند به حل چالش‌های دنیای کسب‌وکار باشند می‌توانند طراح کسب‌وکار شوند.

 

چرا دانستن مهارت‌های کسب‌وکاری برای افرادی با پیشینه طراحی لازم است؟

در شرایطی که خیلی از مدیران محصول در حال یادگیری تکنیک‌های طراحی تجربه کاربری هستند، این سوال به ذهن اکثر طراحان تجربه کاربری و طراحان محصول خطور می کند که آنها  چه ارزشی را می توانند به کسب و کارها اضافه کنند و تاثیرگذاری بیشتری در موفقیت یک کسب‌وکار داشته باشند.

 

پاسخ این سوال مجهز شدن به مهارت‌های کسب‌وکاری و بکارگیری دانش طراحی در حل مسائل کسب‌وکاری است. طراحان در صف مقدم نوآوری در محصولات و خدمات هستند، چون با مشتری و داده های استخراج شده از او سروکار دارند.

 

در عصر حاضر طراحان باید بتوانند با ادبیات کسب‌وکاری با مدیران و رهبران سازمان صحبت کنند تا در موفقیت تجاری محصول نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

 

چرا دانستن مهارت‌های طراحی برای افرادی با پیشینه کسب‌وکار لازم است؟

همه ایلان ماسک را به عنوان مدیرعامل و فردی با زمینه کسب‌وکار می‌شناسند. اما او خود را طراح ارشد شرکت SpaceX می‌داند. این موضوع به خوبی اهمیت توجه به دیزاین را نشان می‌دهد. دیزاین رویکردی برای حل مساله است؛ رویکردی که منجر به خلق راهکارهای نوآورانه در فضای ابهام و عدم قطعیت می‌شود.

 

بدین ترتیب تمامی افرادی که پیشینه کسب‌وکاری دارند باید با این رویکرد آشنا شوند تا بتوانند در فضای پرابهام دست به خلق راهکار بزنند. مشتری‌محور بودن و توجه به نیازهای مشتریان اصلی پذیرفته شده برای طراحان است. اما افراد کسب‌وکاری نیاز دارند این ذهنیت را در خود تقویت کرده و با تکنیک‌ها و ابزارهای لازم برای شناسایی صحیح نیازهای مشتریان آشنا شوند.

 

 

پیشینه‌ای در زمینه‌های طراحی یا کسب‌وکار ندارید؟

آشنایی برای طراحی کسب‌وکار می‌تواند تحولی در مسیر حرفه‌ای شما ایجاد کند. برای این کار لازم است با الفبای هر دو حوزه آشنا شوید و سپس دست به تجربه بزنید.

مخاطبان وبینار

افرادی که پیشینه دیزاین دارند:

 • طراحان رابط و تجربه کاربر
 • طراحان خدمت
 • طراحان تجربه مشتری
 • طراحان محصول و طراحان صنعتی
 • سایر افرادی که با مفاهیم طراحی آشنایی دارند

 

افرادی که پیشینه کسب‌وکار دارند:

 • کارآفرینان فردی و سازمانی
 • تحلیل‌گران و مشاوران کسب‌وکار
 • مدیران عامل و سایر مدیران کسب‌وکار
 • مدیران و صاحبان محصول
 • سایر افرادی که با مفاهیم کسب‌وکار آشنایی دارند

 

و کلیه افرادی که علاقه‌مند به فراگیری مهارت‌های لازم برای حل چالش‌های کسب‌وکار در دنیای پیچیده و پرابهام امروز هستند.

سخنرانان

برگزارکننده

سوالات متداول

اگر پیشینه‌ای در یکی از حوزه‌های کسب‌وکار یا طراحی داشته باشید مسیر راحت‌تری برای ورود به این حرفه خواهید داشت. با این وجود همه افرادی که علاقه‌مند به حل چالش‌های دنیای کسب‌وکار باشند می‌توانند طراح کسب‌وکار شوند.
راهنمای کامل استفاده از زوم را برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را در نشانی https://marnoacademy.com/zoom مطالعه کنید. اگر سوالی دارید که در این راهنما پاسخ داده نشده می‌توانید با پشتیبانی مارنو آکادمی تماس بگیرید.
محتوای وبینار ضبط نمی‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم برای آشنایی با این مفهوم جذاب در روز و ساعت مشخص‌شده حاضر شوید.
شماره تماس خود را به واتس‌اپ 09981062766 ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم.
۴۴۱
دنبال کننده
۸
کل رویدادها

مارنو آکادمی را با رویای شکل دادن به اکوسیستمی از نوآفرینان کسب‌وکار شکل دادیم و به دنبال ایجاد نوآوری در آموزش مفاهیم کسب‌وکار هستیم. به دنبال برگزاری دوره‌های آموزشی مرسوم نیستیم، بلکه می‌خواهیم مفاهیم عمیق و پیچیدهٔ کسب‌وکاری را به دانشی ملموس و کاربردی تبدیل کنیم. شرکت‌کنندگانِ دوره‌های آموزشی مارنو آکادمی مهارت‌هایی را می‌آموزند که به آن‌ها ک...

بیشتر از ۱۰ نفر (۷۴%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.