رویداد به پایان رسیده است!
سی‌جی ویکند ۱۳ در تاریخ پنج‌شنبه ۲۳ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

سی‌جی ویکند ۱۳

شروع:
پنج‌شنبه ۲۳ خرداد ۹۸ ۱۶:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۳ خرداد ۹۸ ۲۰:۰۰
سی‌جی ویکند ۱۳
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

سی‌جی ویکند
یک جور دورهمی به شدت به‌روز با طعم مباحث گرافیک کامپیوتری و بازی‌سازی و ... هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود با ارائه‌ای از آخرین دستاوردهای این عرصه همراه با کاربرد عملی‌اشان. کلی با هم خوش می‌گذرانیم و یاد می‌گیریم.

در ارائه این هفته در مورد مستندسازی و راه‌های مستندسازی در پروژه‌های مختلف صحبت می‌شود. مستندسازی به فرایند مکتوب کردن دستورالعمل ها، راه‌حل‌ها یا چگونگی استفاده از یک سیستم است که معمولا در آینده قرار است از آن‌ها استفاده شود.

عناوین مورد ارائه به شرح زیر می‌باشد.
- اهمیت مستندسازی
- زمینه‌های مستندسازی
- نکاتی برای ارتقاع مهارت مستندسازی
- مستندسازی در مهندسی نرم‌افزار

نوید شاد، متولد ۱۳۷۲/۰۷/۲۱ از جوانان خلاق، با اخلاق و برنامه‌نویسی سنندجی است.
ورود نوید به دنیای کامپیوتر و بازی‌سازی از علاقه شدید او به بازی‌های کامپیوتری شروع شد. او در سال های ۱۳۸۵-۱۳۸۶ یکی از بنیان‌گذاران گروه بازی‌سازی KVLM یا Kurdish Virtual Life Makers بود.
پس از آن به تهران رفت و با شرکت آمیتیس بازی رایان در بازی‌های ملینا، مبارزه در خلیج عدن هم‌کاری کرد.
در سال ۱۳۹۰ کمپانی یونیتی بازی خلیج عدن را به عنوان بازی ویژه در کنفرانس Unite معرفی کرد، علاوه بر این خبرگزاری‌های بزرگی چون BBC هم این بازی را به عنوان یک محصول ایرانی معرفی کردند.

پس از آن به سنندج بازگشت و با شرکت ژوری‌مانگ فعالیت خود را بر روی پروژه شوفر شروع کرد و به عنوان بازی‌نامه‌نویس و طراحی ارشد سه‌بعدی در پروژه‌های متعدد این شرکت نقش‌های موثری ایفا کرد.

در طی این سال‌ها نوید با توجه به علاقه زیادی که به حیطه‌های مختلف کامپیوتر دارد در زمینه‌های مختلف برنامه‌نویسی و گرافیک فعالیت می‌کند و حتی به عنوان مدل در کمپین‌های تبلیغاتی حضور پیدا می‌کند. به صورت مستمر طراحی سایت انجام می‌داد و از این طریق نیز کسب در آمد می‌کرد.

نوید بعد از شکست‌های متعدد در پروژه‌های مختلف شخصی خود از جمله بازی‌سازی و ایده های اپلیکشنی سال گذشته با مشارکت یکی از دوستانش کار بر روی یک سرویس استریم موسیقی با نام ملودیکو را آغاز کرد. این پروژه شکل استاتاپی دارد و به صورت مولتی پلتفورم است.

علاوه بر این‌ها نوید علاقه خاصی به Open Source دارد و یک سیسم مدیریت محتوا CMS بر روی بستر ربات‌های تلگرامی طراحی کرده که به صورت متن باز و رایگان در سایت npm.com در دسترس است.

هم‌چنین او در زمینه آموزش مربوط به مهارت‌های خود هم فعال است و در همین جهت وبینارها، سمینارها و تاک‌های مختلفی را برگزار کرده است.

در حال حاظر نوید بر روی پروژه ملودیکو کار می‌کند و در پست‌های بعدی اسکرین شات و اطلاعات این اپلیکیشن از کانال شخصی نوید آورده می‌شود.

در قسمت نقد و بررسی این هفته سی‌جی ویکند هم، یکی از استارت‌آپ‌های شرکت "مانا ارتباط کاره" با نام طلبستون را معرفی، نقد و بررسی می‌کنیم.

در رویداد این هفته نیز با اعضا این شرکت با مدیریت آقای عادل امانی همراه می‌شویم که از شرکت‌های فعال سنندج است و هم‌چنین با دیگر آثار و دستاوردهای آن‌ها آشنا می‌شویم سپس در ادامه نیز با حضور اعضا به نقد و بررسی محصولات این شرکت علل‌خصوص طلبستون می‌پردازیم.
به دین صورت در طی هفته‌های آتی به وسیله افراد شرکت‌کننده و تونا طرح‌های پیشنهادی تا حد امکان پیاده‌سازی می‌شوند و به تیم سازنده ارائه می‌شوند.

برای آشنایی بیشتر با این محصول توضیحات سازندگان آن به همراه ویدیو تیزر و معرفی آن در پست بعدی آورده می‌شود.


در دورهمی این هفته نیز در مورد اهداف شخصی مانند سخن‌رانی‌های Ted به صورت کوتاه صحبت می‌کنیم و می‌خواهیم با استفاده از پتانسیل این جلسه‌ها هر هفته میزان کارهای انجام شده توسط افراد در مسیر هدف‌های‌شان را مورد بحث و گفت‌مان قرار بدهیم و با بازگو و صحبت در مورد آن‌ها با دیگر اعضا سبب پیشرفت و کمک بیشتر کردن به این رویداد شویم.

سخنرانان

نوید شاد

نوید شاد

طراح وب و اپلیکیشن

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۶:۰۰۱۶:۲۰
معرفی و آشنایی اعضا و بحث و گفت‌مان موضوعی۱۶:۲۰۱۷
معرفی، نقد و بررسی استارت‌آپ طلبستون۱۷۱۸
استراحت و پذیرایی۱۸۱۸:۲۰
ارائه با موضوع Technical Documentation۱۸:۲۰۱۹
بررسی آخرین اخبار و Breakdown۱۹۲۰

اطلاعات بیشتر

سی‌جی ویکند مختص یک قشر یا صنف یا گروه خاصی از افراد متخصص نیست.

هر دو هفته یک بار ارائه‌های مختلف و موضوع‌های مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهد و شرکت‌کننده‌ها نیز از یک گروه خاص نیستند و اشخاصی با تخصص‌های مختلف در قسمت‌های مختلف سی‌جی ویکند مشارکت دارند به صورتی که باعث می‌شود در هر جلسه در مورد مسائل مختلف حیطه‌ها و حوزه‌های گوناگون از جمله گرافیک، برنامه‌نویس، موسیقی و هنر صحبت شود.

رویداد سی‌جی ویکند شامل معرفی اعضاء، ارائه، جلسه و دورهمی و قسمت‌های مختلف دیگری است.

ارائه‌ها به جهت افزایش دانش ما و هم‌چنین به خاطر جذب بیشتر افراد با سلیقه‌های مختلف و تخصص‌های مختلف جهت توسعه دایره انسانی و گروهی شرکت‌کننده‌گان در برنامه سی‌جی ویکند قرار دارد.

آدرس:سنندج شهرک بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی، پارک علم و فناوری کردستان، طبقه هم‌کف، سالن رویداد