صندلی تجربه 3: بازار سلامت و مبانی تحقیقات بازار

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۲۳ فروردین ۹۷ ۱۵:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۲۳ فروردین ۹۷ ۱۹:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادکارآفرینی / آموزش
اضافه به تقویم
صندلی تجربه 3: بازار سلامت و مبانی تحقیقات بازار
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۸۸۹۵۸۸۲۳
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

گزارش رویداد

این رویداد به پایان رسیده است. برای دیدن ویدئو آن می‌توانید به آدرس https://www.aparat.com/v/EH53d بروید. همچنین فایل‌های این جلسه نیز از طریق https://goo.gl/pyskRt در دسترس است.

داستان ما

 دانشجوی علوم پزشکی هستید و می‌خواید مسیری متفاوت شروع کنید؟

به فکر ایجاد استارتاپ در حوزه سلامت هستید؟

می‌خواهید در المپیاد کارآفرینی وزارت بهداشت شرکت کنید؟

هرکدوم از اینا باشه دلیلتون یا هر دلیل دیگه‌ای، وقتی میخواید قدم بعدی رو انتخاب کنین، از کسایی که تجربه‌ی بیشتری دارن، سوال میکنین و به حرفاشون گوش میدین.

حالا ما میخوایم همچین شرایطی برای خیلی‌ها فراهم بشه. چه شرایطی؟

 • شرایطی که رهبرا و مدیرای جوان اما با تجربه کسب‌وکارهای حوزه سلامت کشورمون، تجربه‌هایی که در این مسیر‌ها داشتن رو در اختیار شما بگذارن؛
 • میخوایم پنجره ای فراهم کنیم تا بتونن از چشمای کسایی که تجربه طی کردن این مسیر رو داشتن ببینین؛
 • بتونید مدل‌ها و طرح‌های کسب‌وکار حوزه سلامت برای خودتون بنویسید؛
 • و اگر قصد دارید در المپیاد کارآفرینی شرکت کنید، دید خوبی از این حوزه داشته باشید.

ما در طول زندگی راه های مختلفی را برای یادگیری امتحان میکنیم، ولی همیشه یادتون باشه که آسان‌ترین و سریع‌ترین و درعین حال مطمئن‌ترین راه رو انتخاب کنین.

روند این برنامه چطوره؟

ما گفت‌وگوهایی درباره مسائل مختلف عنوان جلسه خواهیم داشت. پایین‌تر میتونین اطلاعات برنامه و مهمون‌مون رو ببینین. سایر برنامه‌های این سری هم از طریق لینک http://evand.com/chair-of-wisdom قابل دسترسه. عناوین سایر برنامه‌ها هم اینه که برای ثبت‌نام هر کدوم می‌تونید روی عنوان‌‌ش کلیک کنید:

 1. صندلی تجربه 1: ایده‌پردازی و ایده‌پروری
 2. صندلی تجربه 2: تفکر طراحی در استارتاپ‌ها
 3. صندلی تجربه 3: بازار سلامت و مبانی تحقیق آن
 4. صندلی تجربه 4: طرح‌ها و مدل‌های کسب‌وکار حوزه سلامت

راستی! متاسفانه بدلیل محدودیت فضا و امکانات، فقط افرادی که بلیت دارند رو ‌میتونیم پذیرش کنیم.

المپیاد‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی چیست؟ چرا المپیاد کارآفرینی؟

المپیادهای علمی دانشجویان علوم پزشکی در عمل تلاشی برای رفع سه نیاز اساسی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند:

 1. توانمندسازی دانشجویان در برخی حوزه‌ها که آموزش نظری عادی در دانشگاه‌ها برای تثبیت یادگیری آن‌ها کافی به نظر نمی‌رسد؛ مثل تفکر نقاد، قدرت تصمیم‌گیری، کارآفرینی در حوزه سلامت، کار تیمی، مهارت‌های ارتباطی و …
 2. ارتقای روش‌مندی‌های ارزشیابی دانشجو و معرفی رویکردهای جدید و نوآورانه در نظام آموزش پزشکی
 3. ایجاد یک رقابت صمیمی و تزریق شور و نشاط به فضای دانشجویی علوم پزشکی.

در دهمین سال برگزاری المپیاد‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی، وزارت بهداشت تصمیم گرفت حیطه جدیدی با عنوان «کارآفرینی در بستر دانشگاه‌های هزاره سوم» رو اضافه کنه، چرا که در آینده‌ای نزدیک دانشگاه‌ها به راحتی با حوزه‌های سرمایه‌گذاری تعامل داشته و پژوهشگران و اساتید نیز به جای تمرکز صرف بر آموزش دانشجویان و نگارش و نشر مقالات، عمده وقت خود را وقف تعامل با صنعت و جامعه، نوآوری و کارآفرینی خواهند نمود تا بتوانند دانش خود را در جهت ارائه راه‌حل برای مشکلات واقعی آینده به کار ببرند.

به همین دلیل حیطه «کارآفرینی» در دهمین دوره المپیاد‌های علمی دانشجویان علوم پزشکی اضافه شد تا بتواند جامعه دانشگاهی کشور را برای این تحول بزرگ آماده نماید.

موضوع این جلسه چیست؟

تحقیقات بازار یا Market Research به فعالیت‌های سازمان‌دهی شده‌ای گفته می‌شود که به جمع‌آوری اطلاعات برای شناخت بازار هدف و مشتری‌ها می‌پردازد. تحقیقات بازار یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های کسب‌و‌کار است. هدف از تحقیقات بازار این است که شما به شناخت بهتری از مشتری‌های خود برسید، دید بهتری نسبت به رقبا پیدا کنید و نیازهای بازار را برای ارائه‌ی یک محصول مناسب درک کنید. درواقع اطلاعاتی که از تحقیقات بازار جمع‌آوری می‌شوند به شما کمک می‌کنند که ببینید آیا برای محصول یا خدماتی که می‌خواهید ارائه دهید مشتری در بازار وجود دارد یا خیر. این اطلاعات به کارآفرینان اجازه می‌دهد که برای کسب‌و‌کار خود تصمیمات عاقلانه‌ و سودمندتری بگیرند.

مهمان (سخنران)

دکتر سالار ارزیده

دکتر سالار ارزیده

مدیر عامل شرکت جورنو

دکتر ارزیده فارغ‌التحصیل رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانش‌آموخته MBA دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران هست. از همان اوایل دانشجویی به دنبال راه‌های جدیدتری برای حل مسائل بود و به همین دلیل بعد از اتمام پزشکی، به دنبال راه‌اندازی شرکت خودش رفت.

میزبان

علی گنجی‌زاده

علی گنجی‌زاده

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت اَوِسِن

از همان زمان بچگی دنبال مسیرهای غیر معمول بود و کارهای غیر معمول می‌کرد. در 23 سالگی، زمانی که خواندن پزشکی راضیش نمی‌کرد با کمک دوستانش به دنبال ثبت شرکت دوم خودش یعنی اَوِسِن رفت تا بتونه تحولی در روش‌های آموزشی ایجاد کنه؛ چیزی که همیشه دنبالش بود.

سوالات متداول

مخاطبین ما چه کسانی هستند؟
این سری برنامه برای دانشجویان علوم پزشکی پزشکی طراحی شده تا هم با مبانی اولیه کسب‌وکار آشنا شوند و هم بتونند در المپیاد کارآفرینی دانشجویان علوم پزشکی موفق باشند.
پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
علاقه به کارآفرینی مهمترین پیش‌نیاز این سری برنامه است! اما اگر قبل از برنامه‌ها کتاب‌های «خلق مدل کسب و کار» و «راه اندازی کسب و کار: 24 گام برای موفقیت کسب وکارهای نوپا» بخونید عالی میشه. نخوندید هم خودمون خلاصه‌ای از این کتاب‌ها رو میگیم.
چرا باید شرکت کنم؟
ما در طول زندگی راه های مختلفی رو برای یادگیری امتحان میکنیم، یکی از این راه‌ها اینه که کسی بهمون تجربه‌ی واقعیش رو انتقال بده. این از همه‌ی راه های دیگه میتونه بهتر باشه، چون: 1. چون زمان انتقالش کمتره. میزان خطای کمتری هم داره. 2. راه‌های سخت منابع شما رو مصرف میکنن. تلاش‌های بی فایده فقط باعث تلف شدن زمان شما نمیشن، بلکه دیگر منابع شما مثل انرژی و پول شما رو نیز مصرف میکنن. 3. به صورت داستان و سوال و جواب دنبال میشه که در خاطرتون بیشتر میمونه. البته این‌ها به این معنی نیستند که اشتباه نکنین. گاهی اشتباه باعث میشود که شما محتاطانه تر کاری رو انجام بدین. به جای آن، ما بهتون میگیم، تا جایی که میتونید میزان اشتباه کردن رو کم کنین.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
ما طرفدار محیط زیست هستیم، اگر پرینت بگیرید آن را از شما نخواهیم گرفت. ولی برای افزایش سرعت پذیرش حتما بلیت را در گوشی خود داشته باشید. میتوانید با مراجعه به قسمت بلیط های من، پی دی اف آن را دانلود کنید و در گوشی خود داشته باشید. حتما حتما حتما QR code را همراه خود داشته باشید! :)
ما برای چه این‌کار را می‌کنیم؟
هدف از شروع چنین کاری، ترویج دانش و تجربه‌ی اشخاص موفق کسب و کارهاست. میخواهیم جوانان میهنمان اول تعریف‌های درستی از موفقیت و شکست و راه پیشرفت داشته باشند. سپس روی پای خود بایستند و دیگران را نیز برای رشد کمک کنند. به همین دلیل بلیت این سری برنامه رایگان است
اگر نتوانستم حضوری شرکت کنم ...؟
اصلا مشکلی نیست :) تمام این برنامه به صورت لایو در اینستاگرام میزبان برنامه، علی گنجی‌زاده پخش خواهد شد. می‌تونید به اینستاگرام ایشون برید: https://www.instagram.com/magnooj

زمان‌بندی

صندلی تجربه 3
عنوانشروعپایان
شروع و معرفی برنامه۱۵:۰۰۱۵:۱۵
مقدمات و مبانی شناخت بازار۱۵:۱۵۱۶:۴۵
استراحت و پذیرایی۱۶:۴۵۱۷:۰۰
بیان تجربه‌های گذشته۱۷:۰۰۱۸:۰۰
پرسش و پاسخ۱۸:۰۰۱۹:۰۰

شبکه‌های اجتماعی

سایر برنامه‌ها و اخبار المپیاد‌های علمی دانشجویان رو می‌تونید از طریق کانال https://t.me/olympiad_TUMS پیگیری کنید.

در صورتی که توی این برنامه‌ها هم نتونستید حضورا شرکت کنید، میتونید از طریق لایو اینستاگرام میزبان https://www.instagram.com/magnooj، برنامه رو ببینید.

آدرس:تهران بلوار کشاورز، خیابان وصال شیرازی، تقاطع خیابان ایتالیا، پلاک 56، مرکز رشد استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی تهران (مراد)