ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
"دوره آنلاین علوم کامپیوتر هاروارد در ایران (CS50x Iran)" در تاریخ چهارشنبه ۱۲ آذر ساعت ۲۳:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

اطلاعیه

به‌دلیل استقبال شما عزیزان، فرصت ثبت‌نام در دوره‌ی CS50X Iran تمدید و تا ۲۰ آبان ماه ادامه خواهد داشت. ضمناً ویدئوی ضبط‌شده از دو جلسه‌ی برگزار شده در پنل کاربری تمام شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

معرفی دوره پاییز سی‌اس‌فیفتی ایران

برای اولین بار در ایران دوره علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد CS50 در تاریخ ۱۴ آبان ماه لغایت ۱۲ آذر ماه توسط نماینده تیم  CS50x Iran برگزار می‌شود. در این دوره ۹ جلسه آنلاین کلاس درسی  همراه با ۳ جلسه رفع اشکال (با عنوان ساعات اداری) ارائه خواهد شد. 

شرکت‌کنندگان پس از حل problem set ها (مسائل و تمارین) مربوط به ‌دوره، گواهینامه معتبر CS50 دانشگاه هاروارد را دریافت می‌کنند.

 این دوره همچنین شامل سه دنباله تکمیلی در زمینه های "برنامه نویسی وب"،"برنامه نویسی موبایل" و "برنامه نویسی بازی" می باشد که گذراندن آنها بصورت اختیاری و رایگان است.

توضیحات بیشتر

نحوه تشکیل کلاس:

شرکت کننده ها وارد لینک لایو کلاس خواهند شد و می توانند به دو صورت از محتوای کلاس استفاده کنند

 

 

CS50 چیست؟

CS50 یا Computer Science 50 دوره مبانی علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد است که برای آشنایی با علوم کامپیوتر و یادگیری هنر برنامه نویسی می باشد.این دوره تنها در دو دانشگاه هاروارد و یل تدریس می شود و مخاطب آن دانشجویانی هستند که علاقه دارند با حوزه ی علوم کامپیوتر آشنا شوند و یا قصد دارند دانش پایه ی خود را در این زمینه تکمیل کنند. 
CS50 به دلیل شیوه تدریس خاص و متفاوت آن، رویداد ها و اتفاقات زیر مجموعه آن و همچنین به دلیل OpenCourse بودن آن در دنیا شناخته شده است.

 

محتوای آموزشی دوره

این دوره به دانشجوها می آموزد که چطور الگوریتمی فکر کنند و مسئله ها را کارآمد حل کنند. سرفصل های دوره CS50 شامل مفهوم، ساختار‌های داده، مدیریت منبع، امنیت و مهندسی نرم افزار می شوند. زبان ها شامل sql , python و c می شود به علاوه زبان های قابل انتخاب توسط دانش جویان javascript , css و html (برای توسعه وب)، java و swift (برای توسعه موبایل)، lua (برای توسعه بازی) می باشد. برای دریافت سرتیفیکیت رایگان دوره، شما می بایست پس از تماشای هر جلسه، مراحل گفته شده جهت ثبت و حل مجموعه مشکلات(مسائل) داده شده را که به عنوان تکالیف شما هست، دنبال کنید. 
هرچند که دوره اینترنتی پاییز به فارسی است اما همچنان برای تحصیل آن به دانش "سطحی" زبان انگلیسی نیاز می باشد و این مورد تنها پیش نیاز برای گذراندن CS50 است.

مدرس اصلی دوره

امیرحسین فروغی
امیرحسین فروغی
مدرس تایید شده CS50

امیرحسین فروغی به عنوان مدرس، توسط CS50 آمریکا دوره دیده است و تایید شده است. گواهی ایشان را می توانید در لینک وبسایت روی همین تصویر بررسی کنید.

https://cs50.harvard.edu/certificates/a65fb972-df94-4936-b8c2-ae8dd36d1ed4

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
Week 0 Scratch 😺چهارشنبه ساعت ۲۰چهارشنبه ساعت ۲۳

توضیحات

حتما در صورت وجود هرگونه سوال از ما در شبکه های اجتماعی و از طریق دیگر راه های ارتباطی بپرسید.

وبسایت ما: CS50x.ir

سوالات متداول

هیچ! اما بهتر است دانش حداقلی از زبان انگلیسی داشته باشد.
افرادی که می خواهند وارد حوزه علوم کامپیوتر و برنامه نویسی شوند و برای اولین بار از صفر یاد بگیرند. افرادی که در این حوزه فعال هستند اما به دنبال قوی کردن پایه خود و یا یاد آوری مبانی هستند. دانشجویانی که این درس به رشته یا واحد های آنها مرتبط است و به دنبال یادگیری بهتر این درس هستند. کار آفرینان، مدیران و صاحبان کسب و کار و دیگر افرادی که باور دارند مبانی کامپیوتر و درک علوم کامپیوتر از مهم ترین دانش های تخصصی میباشد.
شرکت کنندگان پس از هر جلسه یک پرابلم‌ست را باید حل کنند و ارسال کنند که به عنوان تکلیف آنها محسوب می شود و همچنین باید پس از جلسه آخر پروژه نهایی را انجام دهند و در نهایت و درصورت انجام درست این فعالیت ها موفق به دریافت سرتیفیکیت خواهند بود.

تصویر نمونه از سرتیفیکیتCS50

برگزار‌کننده

آواتار

CS50x Iran

CS50 یا Computer Science 50 دوره مبانی علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد است که برای آشنایی با علوم کامپیوتر و یادگیری هنر برنامه نویسی می باشد.این دوره تنها در دو دانشگاه هاروارد و یل تدریس می شود و مخاطب آن دانشجویانی هستند که علاقه دارند با حوزه ی علو

رویداد های برگزارشده۲

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

جمعه ۵ شهریور

دوره جامع ICDL1 مقدماتی و NETWORK (بدون مدرک)

 • آنلاین
 • ۷۷۷,۰۰۰ تومان
 • عرفان کریمیان
پنج‌شنبه ۸ مهر

آکادمی عماد

 • آنلاین
 • از ۱,۸۰۰,۰۰۰ تومان
 • شرکت پیشتازان امن کاوی عماد
تا ۳۰ دی

دوره آکادمی دیتاساینس - دانشگاه تهران

 • آنلاین
 • ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز پژوهشی علوم و مدیریت داده پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران
پنج‌شنبه ۱۴ مرداد

Intro to Machine Learning in Robotics

 • آنلاین
 • ۲۴۹,۰۰۰ تومان
 • گروه AIDa