رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه VIP معجزه ارتباطات با DISC (دهمین کارگاه) در تاریخجمعه ۴ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه VIP معجزه ارتباطات با DISC (دهمین کارگاه)

شروع:
جمعه ۴ اسفند ۹۶ ۰۸:۳۰
پایان:
جمعه ۴ اسفند ۹۶ ۱۸:۰۰
کارگاه VIP معجزه ارتباطات با DISC (دهمین کارگاه)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 

 در طول زندگی موضوعی که بیشترین اهمیت و فراوانی را در جامعه انسانی دارد، ارتباطات است. تمام افراد در قسمت اعظم روز خود در حال برقراری ارتباط با دیگران هستند اما در این مورد آموزش مناسبی ندیده اند و بیشتر از طریق آزمون و خطا سعی در پیدا کردن راهی مناسب برای برقراری ارتباط با دیگران هستند؛ اما این تلاشها در بسیاری از موارد به نتیجه نمی‏رسند چرا که افراد به دنبال شناسایی فرمولی دائمی و یکسان برای همه اطرافیان هستند و این در حالی است که انسانها علیرغم وجود برخی شباهت ها، تفاوت های اساسی نیز با هم دارند. برای پیدا کردن یک راه حل ارتباطی منحصربفرد برای هر یک از اطرافیان، نیاز به داشتن اطلاعاتی در مورد انواع تیپ های رفتاری مختلف افراد داریم. کارگاه معجزه ارتباطات با تکیه بر مدل DISC، این توانایی را به افراد می‏دهد تا قادر به شناسایی تفاوت ها و شباهت‏های میان افراد باشند و بر اساس ویژگی های خاص هر فرد راهکاری ویژه برای برقراری ارتباط مؤثر و طولانی مدت پیدا کنند. در یک کارگاه 8 ساعته با استفاده از فعالیت های گروهی و بازی های مدیریتی و case study های متنوع، تقسیم بندی مدل های رفتاری مختلف عنوان می‏شود.

سخنرانان

زهرا دشتکی پور

زهرا دشتکی پور

مدرس و مشاور

روزبه قنبری

روزبه قنبری

مدرس و مشاور

سوالات متداول

این کارگاه قبلا هم برگزار شده است؟
این کلاس در شیراز بیش از ده بار برگزار شده است و در شهرهایی مثل تهران، مشهد و اهواز هم بارها تشکیل شده است.
کلیت اتفاقاتی که در کارگاه DISC رخ می‏دهد چیست؟
در این کارگاه ابتدا از شرکت کنندگان یک تست استاندارد بین المللی گرفته می‏شود که بلافاصله تحلیل شده و از نتیجه آن در بخش های انتهایی کلاس استفاده می‏شود. تیم اساتید کارگاه 4 موضوع مهم و مجزا را در روند کلاس تشریح میکنند که شامل 1.مقدمه ارتباطات و اهمیت آن 2.تشریح مدل DISC و معرفی چهار تیپ رفتاری پایه این مدل (شناخت مدل رفتاری خود) 3. توانایی تشخیص مدل رفتاری دیگران (پیدا کردن راهکار انحصاری برقراری ارتباط بین دو فرد) و 4. به تعادل رساندن رفتار خود و تطبیق با مدل های رفتاری مختلف ؛ می‏باشد. در طول کلاس چندین فعالیت تیمی و بازی گروهی به همراه حل مسائل نمونه برای درک بهتر مطالب آموزش داده شده باعث می‏شود که کلاس کاملا حالت دوطرف داشته باشد و تمام افراد در این فعالیت ها مشارکت کنند.
اساتید کلاس چه کسانی هستند؟
یکی از ویژگی های مهم این کارگاه این است که یک تیم دو نفری از اساتید خبره فعالیت آموزش را به عهده دارند. استاد دانشگاه هستند و به صورت ویژه بر روی مدل DISC، تحقیق و مطالعه کردند و سابقه برگزاری چندین دوره بسیار موفق عمومی و اختصاصی برای چند سازمان بزرگ در شیراز را داشتند.
مدل DISC چیست؟
یک مدل استاندارد بین المللی برای طبقه بندی رفتارهای افراد است که توسط روانشناس بزرگ کارل یونگ ارائه شده و الان چند سال است که در دنیا به عنوان معتبرترین مدل برای شناسایی رفتارهای افراد به خصوص در فرآیند جذب و استخدام شرکت های بزرگ مثل گوگل، مایکروسافت و ... استفاده می‏شود.
معنی DISC چیست؟
این کلمه ترکیبی از حروف اول 4 لغت است که هر کدام به یکی از ابعاد غالب رفتار انسانها اشاره دارد. و بیان می‏کند که همه افراد ترکیبی از این 4 ویژگی را دارند و این میزان ترکیب باعث ایجاد طیف وسیعی از رفتارها در بین انسان ها می‏شود که اگر این 4 ویژگی اصلی و ترکیب های متداول آنها را بشناسیم به خوبی قادر به شناسایی مدل های رفتاری دیگران می‏شویم و بر اساس شناخت ایجاد شده می‏توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم.
شرکت در این کلاس به درد چه افراد و گروه هایی می‏خورد؟
این کلاس و مطالبی که در آن آموزش داده میشود هیچگونه محدودیتی برای شرکت کنندگان ندارد. افراد از سن 18 تا 60 ساله، زن و مرد، مجرد و متأهل، با مدارک تحصیلی متفاوت می‏توانند در این کلاس شرکت کنند چرا که تمام این گروه ها نیاز به شناخت مدل های رفتاری مختلف دارند و هر فردی با توجه به شرایط خاص خودش می‏تواند هم در زندگی شخصی، هم در محیط کار، هم در ارتباطات دوستانه و یا زندگی زناشویی از این آموزش ها استفاده کند.
شرکت در این کلاس برای تربیت فرزند هم می‏تواند مفید باشد؟
مهمترین ویژگی این کلاس برای والدین این است که ویژگی های غالب رفتاری فرزند خودشان را می‏شناسند و مهمتر از همه تفاوت های بنیادی رفتار فرزند با خودشان را درک می‏کنند و در حوزه استعدادیابی، نحوه برخورد و ... بسیار مفید و موثر خواهد بود. به عنوان مثال پدر و مادری که خودشان درونگرا هستند و از کتاب خواندن لذت می‏برند همیشه بر این باور هستند که فرزند آنها هم باید این ویژگی را داشته باشد و این در حالی است که فرزند آنها ممکن است مدل رفتاری دیگری داشته باشد و کتاب خواندن برایش اولویت و یک ترجیح نباشد.
بعد از شرکت در کلاس به چه چیزی می‏رسیم؟
مهمترین دستاورد کلاس پیدا کردن شناخت نسبت به خود است. دلیل رفتارهای خود را درک می‏کنیم و به راحتی قادر به فهمیدن این موضوع هستیم که چرا با بعضی از افراد به راحتی ارتباط برقرار کرده ایم و چرا با بعضی از افراد به هیچ عنوان نتوانسته ایم یک ارتباط خوشایند داشته باشیم. متوجه می‏شویم که روحیات و ویژگی های رفتاری ما مناسب چه نوع فعالیت هایی است و خطوط قرمز شرایط کاری خود را می‏شناسیم. متوجه می‏شویم که کدام ویژگی رفتاری ما در حد تعادل نیست و در چه رفتارهایی افراط و تفریط داشته ایم. متوجه می‏شویم که برای داشتن اثر بیشتر روی افراد چگونه با زبان خودشان با آنها حرف بزنیم. و به صورت کلی در زندگی خود معجزه ایجاد کنیم.
برای افرادی که شاغل هستند این کلاس چه مزیت هایی دارد؟
با استفاده از DISC و ترکیب آن با مباحث مديريتي در سازمان، مديران با اثربخشي بيشتري به رهبري، مديريت و کارکرد در تيم خود خواهند پرداخت كه نتيجه آن مديريت بهتر، هماهنگي و برنامه‌ريزي دقيق‌تر و انجام دادن پروژه‌ها با كارآيي بيشتر در زمان مقرر خواهد بود. برای کارمندان هم این دستاورد ایجاد می‏شود که چگونه با ارباب رجوع، همکاران و مافوق ها به صورت مناسب ارتباط برقرار کنند تا در هر حوزه به نتایج بهتر برسند. به صورت خلاصه در حوزه های زیر DISC می‏تواند مفید و مؤثر باشد: o بهبود كار تيمي o استخدام افراد جديد در سازمان o حل و فصل تنش‌هاي درون سازماني o افزايش ميزان كارآيي افراد o تدوين استراتژي مناسب براي حفظ و نگهداري افراد كليدي سازمان o توسعه رهبري
آیا این کلاس برای مدیران هم جذابیت دارد؟
بله کاملا به این دلیل که مدیر در کار خود بیش از هر فرد دیگری نیاز به شناخت ویژگی ها و روحیات پرسنل خود دارد تا در تقسیم کار، ایجاد انگیزه بین افراد، ارتقای پرسنل و ... تصمیم های درست اتخاذ کند و برای هر فرد از راهکار ویژه همان فرد استفاده کند. به عنوان مثال اگر فردی در پست روابط عمومی سازمان گذاشته شود که به صورت ذاتی تمایل چندانی به برقراری ارتباط با دیگران ندارد، این بخش از سازمان به شدت آسیب پذیر خواهد بود.

برگزارکنندگان

اندیشه پویای سرزمین مهر

اندیشه پویای سرزمین مهر

بینش پژوهان تصویر آِینده

بینش پژوهان تصویر آِینده

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس:شیراز مطهری شمالی (زرگری)- کوچه 19- پلاک 249- ساختمان مهر