رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

گزارش داوری و دفاعیات در صورت رد ادعاها(اختراع،IP)

 • آنلاین
 • رایگان
 • صندوق‌نوآوری‌و‌شکوفایی‌ریاست‌جمهوری، مرکز مالکیت‌معنوی سازمان‌ثبت‌اسناد‌و املاک‌کشور،پارک‌علم‌و‌فناوری‌البرز
سه‌شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

کارگاه‌ رایگان هنر جذب منابع مالی ویژه کسب و کار

 • آنلاین
 • رایگان
 • پارک علم و فناوری البرز
سه‌شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

دوره تخصصی مهارت های نرم سازمانی

 • آنلاین
 • ۵,۱۲۵,۰۰۰ تومان
 • تجارت هوشمند هیراد (کارگزار معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی)
یک‌شنبه ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

دوره بین المللی آشنایی با کوچینگ

 • آنلاین
 • رایگان
 • آکادمی بین المللی فراکوچ
کاور
"نشست خبرگی کسب و کار(تجاری سازی و سرمایه گذاری..." در تاریخ چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
ثبت نام رایگان بیستمین نشست مجازی خبرگی(انتقال‌تجربه کسب و کار، سرمایه گذاری و فناوری در حوزه دارو (تولید ماده اولیه انسولین)"
-
رایگان
اتمام ظرفیت اتاق

سخنرانان

توضیحات

توضیحات

معرفی شرکت دانش‌بنیان ویتان‌فارمد

شرکت ویتان‌فارمد یک پروژه استراتژیک دارویی با سرمایه‌گذاری خارجی (Vitane Pharma GmbH ) آلمان در راستای تولید مواد اولیه داروی انسولین (برای اولین بار در ایران و خاورمیانه) و سایر محصوالت بیوسیمیلار با حجم سرمایه‌گذاری ۱۲۶ میلیون یورو با اهداف بلندمدت درمانی اقتصادی است، شرکت ویتان‌فارمد به عنوان شرکت تولیدی-تجاری با اخذ مجوز از سازمان سرمایه گذاری‌ها و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران شروع به فعالیت نموده است.

این شرکت با آگاهی از ارزبری واردات محصول انسولین روند رو به رشد آمار دیابت در کشور، رویکرد تولید ماده اولیه انسولین برای اولین بار در ایران و منطقه ( از سل لاین تا محصول نهایی)به منظور تامین نیاز بازار ایران را جزو اهداف کاربردی خود قرار داده است .


شرکت با خرید 5 هکتار زمین در شهرک صنعتی نظرآباد در استان البرز عملیات ساخت و تکمیل طرح را باسرعت تمام پیگیری نموده و به موازات آن به منظور دسترسی به مدرن ترین تکنولوژی تولید دارو و اخذ تاییدیه از اتحادیه اروپا از پشتیبانی و ارتباطات شرکت دارویی آلمانی(Vitane Pharma GmbH )که شرکت صاحب لیسانس و دارنده دانش فنی محصوالت است بهره‌گیری نموده است.


داروهای بیوتکنولوژی ( پروتئین های نوترکیب مانند انسولین)بخشی از مراقبت‌های رو به رشد سلامت و بهداشت، بخصوص در حوزه بیماریهای متابولیک( دیابت) می‌باشد. در کشورهایی چون ایران، روند گسترده،درآمدهای در حال افزایش، گستره رو به رشد زندگی و مراقبتهای بهداشتی بهتر از نظر دسترسی به تشخیص و درمان بیماریها باعث توجه و گرایش قابل ملاحظهای در استفاده از داروهای بیوتکنولوژی شده است. از طرفی موانع مهم ورود، امکانات و ملزومات فراوان مورد نیاز، دوره طولانی ساخت - تکوین - استحصال و نیاز به استعدادهای نادر، ورود به عرصه بیوتکنولوژی را برای شرکتهای دارویی مشکل میسازد. در حال حاضر تعداد بازیکنان مهم در این عرصه از تکنولوژی کمتر از ده شرکت می‌باشد و بازار کشور ایران به اندازه کافی برای تلاش و فعالیت این بازیکنان بزرگ است. به علاوه، موانع بسیار ورود به این بازارها، به شرکتهای هندی و چینی اجازه می‌دهد تا بازارهای بکر و دست نخورده سایر نقاط جهان(Row market را تسخیر نمایند.
تولید محصول انسولین آنالوگ گلارژین برای اولین بار در ایران و خاورمیانه در این شرکت با انتقال تکنولوژی از ویتان آلمان انجام خواهد پذیرفت که این امر در نوع خود منحصر به فرد است ، با تولید این محصول ایران به جمع 5 کشور تولید کننده انسولین آنالوگ در جهان می‌پیوندد.
این شرکت بر خانواده انسولین(شامل انسولین ایزوفان، انسولین رگولار، انسولین گلارژین، انسولین اسپارت و انسولین دتمیر( برای بیماری دیابت تمرکز خواهد نمود.
شرکت ویتان در ابتدا بر تولید ماده اولیه این داروها از سل لاین تا محصول نهایی در دو پلتفرم باکتریال و مخمری تمرکز می‌نماید. این مساله به وی اجازه خواهد داد تا رویکرد پایه ای (platform approach )را برای توسعه مولکولها اعمال نماید، از توانایی‌ها به نحو کارآتری بهره‌گیری کند و یافته‌های فراگرفته از یک مولکول را در مولکولهای دیگر استفاده نماید.
بطور کلی می‌توان گفت در سرمایه‌گذاری در کارخانه مورد بررسی, توجه به ملاحظات سیاسی نقش ویژه و مستقیمی ندارد. لیکن تأثیر مثبت اجرای طرح در ارتباط با موارد عمومی همچون نقش بخش خصوصی در 
افزایش سرمایه‌گذاری، کمک به ایجاد اشتغال, کمک به توسعه اقتصادی- اجتماعی منطقه, کاهش واردات و در نتیجه مشارکت در دستیابی به اهداف کلان مورد نظر مدیریت سیاسی کشور میتواند مورد اشاره قرار گیرد.


با ایجاد و راه اندازی کلیه خطوط شرکت:
۱ )برای حداقل ۲0 درصد محصولات مشابه تا حدود 70 میلیون یورو در سال صرفه جویی ارزی صورت خواهد گرفت
۲ )از مجموعه محصولات سالیانه انواع محصولات طرح حدود 40 میلیون دلار صادرات صورت خواهد گرفت  
3 )تامین نیاز بیماران کشور در داخل با حداقل 40 درصد کمتر از قیمت مشابه وارداتی محقق می شود 
4)برای حدود 500 نفر اشتغال در کوتاه مدت و حدود 5000 نفر که عمدتا نیروهای متخصص هستند اشتغال در بلند مدت ایجاد می گردد.


شرکت ویتان فارما

سرمایه‌گذار و مجری طرح جهت دسترسی به مدرن‌ترین تکنولوژی تولید دارو و اخذ تاییدیه  GMP( Good Manufacturing Practice ) از اتحادیه اروپا و سپس صادرات محصولات به خارج از کشور، از پشتیبانی تکنولوژیکی و ارتباطات شرکت داروئی آلمانی (Vitane Pharma )که شرکت اصلی صاحب لیسانس و دارنده دانش فنی است بهره‌گیری می‌نماید. شایان ذکر است به لحاظ نیاز فراوان و روزمره به انسولین تزریقی، انواع داروهای ام اس و ضد سرطان، شرکت بموازات ساخت، تکمیل و راه‌اندازی خطوط تولید، با اخذ مجوز تولید از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نسبت به تولید قراردادی در سایر واحدهای تولیدی(از جمله انستیتو پاستور) تحت لیسانس شرکت Vitane Pharma و نیز اخذ مجوز واردات داروهای مشابه، شرایط لازم جهت تثبیت جایگاه محصولات طرح را در فارماکوپه داروئی کشور فراهم آورده است. شرکت در درجه اول نسبت به معرفی، تولید و عرضه انسولین تزریقی، داروهای ام اس و ضد سرطان به بازار داخلی اقدام نموده و در نظر دارد. تا حسب ضرورتهای بعدی، ده‌ها نوع داروی دیگر جهت مصرف داخلی و نیز صادرات به سایر کشورها تولید نماید.
در این راستا، شرکت میتواند به بخش عمده‌ای از هدف‌گذاری تجاری خود که دستیابی به حدود% 30-%20 از بازار داروهای مورد نیاز کشور در این زمینه است، نائل آید. هم‌اکنون تدارک و تامین کلیه داروهای مورد نظر منطبق با استانداردهای اروپا (EMEA )و آمریکا (FDA )و عمدتا از طریق شرکت Vitane Pharma صورت می پذیرد و در آینده، تولید محصولات طرح نیز تحت همین استانداردهای معتبر انجام می‌پذیرد.

شرکت ویتان فارمد زیر نظر معاونت محترم علمی و فناوری و ستاد محترم زیست فناوری تعهد انتقال دانش فنی و بومی سازی محصولات انسولین بیوسیمالر جدول زیر را با همکاری تیم علمی و تولید ستاد زیست فناوری در کشور انجام خواهد داد. که این امر به غنی سازی زیر ساخت بیوتکنولوژی کشور وافزایش قدرت استراتژیک ایران در زمینه تولید این داروها منجر خواهد شد.

بیشتر از ۸۰ نفر (۹۵%) این برگزارکننده را توصیه کرده‌اند.