رویداد به پایان رسیده است!
نشست «داستان یک کسب‌وکار عاشقانه-کارآفرینی اجتماعی به سبک گلاب زهرا» در تاریخ سه‌شنبه ۱۰ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۱۰ مهر ساعت ۱۵:۳۰

نشست «داستان یک کسب‌وکار عاشقانه-کارآفرینی اجتماعی به سبک گلاب زهرا»

  • رایگان
  • تهران
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

درباره گلاب زهرا و موضوع این نشست


شايد كمتر كسي بداند مرغوب ترين گلاب دنيا در کرمان به دست مي آيد و وسيع ترين گلستان هاي كشور در دل دشت هاي كم آب و بادخيز استان كرمان قرار دارند ودره زيباي لاله زار در مدتي كمتر از سه دهه به يكي از مهمترين كانون هاي توليد گل و گلاب ايران و جهان بدل شده است.

داستان شکل گیری گلاب زهرا، یک داستان خاص، متفاوت و الهام بخش است. پیدایش گلاب زهرا، داستان شکل گیری یک کسب و کار عاشقانه است. همایون صنعتی و خانمش شهیندخت صنعتی، در اواسط دهه50 شمسی، به منطقه لاله زار کرمان آمدند و با تلاش و زحمت و عشق فراوان توانستند کشاورزی منطقه را از کشت خشخاش و تریاک به گل محمدی تغییر دهند و بنای یک کسب و کار اجتماعی و البته در کلاس جهانی را پایه ریزی کنند.

هم اکنون کارخانهٔ گلاب زهرا یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین واحدهای صنعتی دنیا در زمینه تولید عرقیات گیاهی و اسانس به شمار می‌رود و در حال حاضر شرکت گلاب زهرا بیش از بیست گونه محصول مختلف شامل عصاره‌ها و عرقیات گوناگون گیاهی، به چای، نمک‌های معطر تولید می‌کند و یکی از صادر کنندگان عمده گلاب و روغن گل محمدی در جهان می‌باشد به طوری که اکنون ۵ درصد کل روغن گل دنیا را تولید می کند.

در این روزگار و در اواخر بهار که فصل گلابگیری فرا می رسد فضای دلنشین و مناظری بدیع در سرتاسر این منطقه زرخیز شکل می گیرد و عطر گل محمدی این گیاه قانع و پر برکت در این خطه می پیچد تا یادآور دغدغه های زوجی بلند همت یعنی آقای همایون صنعتی و خانم شهین دخت صنعتی باشد که زیباترین هدیه الهی را به مردمان این سرزمین هدیه کردند و سرانجام خود در کنار گلستانهای عطرآگین و در خاک برکت خیز لاله زار آرام گرفتند.

در این جلسه ضمن نگاهی به مستند «بانوی گل سرخ»-ساخته مجتبی میرطهماسب که روایتی است از چگونگی پیدایش این کسب و کار عاشقانه، با حضور مدیرعامل گلاب زهرا و یکی از همراهان زنده یاد همایون صنعتی و خانمشان، به بررسی ابعاد اجتماعی و متفاوت این کسب و کار اجتماعی خواهیم پرداخت.

از شما صمیمانه دعوت می کنیم که در این جلسه شرکت کنید تا در کنار هم، از داستان استقامت و تلاش آقا و خانم صنعتی، امید، انگیزه و عشق بگیریم برای ساختن و آباد کردن و کمک به توسعه پایدار ایران عزیزمان.درباره نشست های «توسعه پایدار برای ایران»


سلسله نشست‌های «توسعه پایدار برای ایران» توسط مدرسه توسعه پایدار و با همراهی حامیان آن از مهر 1397 برگزار می‌شود. این نشست‌ها به بررسی مسائل مهم و اولویت‌های توسعه پایدار ایران در بخش‌های دولتی، خصوصی و مردمی و با نگاهی ویژه به تجارب منتخب داخلی و بین‌المللی و با هدف ترویج مفاهیم مرتبط و راه‌کارهای عملیاتی برای فعالین و علاقه‌مندان حوزه توسعه پایدار برگزار می‌شود.


درباره مدرسه توسعه پایدار


مدرسه توسعه پایدار، عنوان یکی از برنامه های پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف است که تلاش دارد مخاطبان خود را با دنیای توسعه پایدار و تاثیرات آن بر حوزه های مختلف علم، کسب و کار و فعالیت های اجتماعی آشنا کند و مفاهیم مرتبط با این حوزه و تحولات جهانی مرتبط با آن را با نگاهی ویژه به راه کارهای عملیاتی برای ایران عرضه کند. برگزاری دوره های آموزشی جامع فصلی و نشست های ترویجی، انجام مطالعات پژوهشی مرتبط، برنامه‌های کارآموزی، و ... از جمله حوزه های فعالیتی مدرسه توسعه پایدار است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت مدرسه (www.sdschool.ir) مراجعه کنید.

 

آدرس

تهران میدان تیموری-دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف-سالن دکتر مشایخی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مدرسه توسعه پایدار

مدرسه توسعه پایدار، عنوان یکی از برنامه های پژوهشکده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف است. این مدرسه که در واقع یک برنامه آموزشی خاص و هدفمند است، در تلاش است که مخاطبان خود را با دنیای توسعه پایدار و تاثیرات آن بر حوزه های مختلف علم و کسب و کار آشنا ک

رویداد های برگزارشده۹
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر