رویداد به پایان رسیده است!
دورهمی آزمایشگاه بلاکچین شریف - Governance in Blockchains در تاریخ چهارشنبه ۲۴ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دورهمی آزمایشگاه بلاکچین شریف - Governance in Blockchains

شروع:
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷ ۱۶:۳۰
پایان:
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷ ۱۹:۰۰
دورهمی آزمایشگاه بلاکچین شریف - Governance in Blockchains
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چکیده


از ابتدای معرفی ساز و کار اجماع غیرمتمرکز، یکی از اصلی‌ترین و نوآورانه‌ترین ویژگی‌های آن نحوه مدیریت اجزا مختلف آن بوده است. ویژگی اصلی سیستم‌های غیرمتمرکز عدم توانایی یک موجودیت خاص (فرد یا نهاد) در تغییر قوانین کلی است، به صورتی که اجماع اکثریت قدرت محاسباتی برای تشخیص تراکنش‌های صحیح لازم است. از طرفی این سیستم‌ها نسبت به تغییرات در سطح پروتوکل (مانند افزایش اندازه بلوک) بسیار مقاوم‌اند و انجام این تغییرات در آن ها بسیار مشکل است. در بحث‌های طولانی مرتبط به افزایش اندازه بلوک در بیتکوین این ویژگی‌ها و نقایص‌شان آشکار گشت، به گونه‌ای که راه‌حل‌های دیگری برای اجماع غیرمتمرکز در سطح پروتوکل مطرح گردید که عموما شامل نوعی رای‌گیری از کاربران برحسب مقدار دارایی شان هستند. این مقولات  را می‌توان چالش‌های مدیریت درون بلاکچین دانست. از سمت دیگر، بلاکچین می‌تواند تحقق بخش تعدادی از سازوکارهای مدیریت جمعی (و یا اختیارداری) در حکومت‌ها و مجموعه‌های بزرگ، مانند Futarchy و یا دموکراسی مستقیم باشد. در این سیستم‌ها با هدف تصمیم‌گیری جمعی از بازارهای مالی شفاف و یا رای‌گیری غیرمتمرکز برای بازتاب نظر و منافع جمعی در خروجی نهایی استفاده می‌شود.  در این کاربردها توانایی بلاکچین برای مدیریت سیستم‌های اقتصادی اجتماعی مورد بررسی قرار خواهند گرفت. اکنون بسیاری از فعالان در زمینه بلاکچین نظرات بسیار مختلف -و بعضا جالبی- در این موضوعات طرح کرده‌اند که نشان‌دهنده تازگی و اهمیت آن است. در این جلسه این دو موضوع را مورد صحبت قرار می‌دهیم و درباره آخرین بحث‌های موجود در این زمینه به گفتگو می‌پردازیم.

سخنرانان

محمدجواد حاجی علیخانی
محمدجواد حاجی علیخانی
عضو آزمایشگاه بلاکچین شریف

دورهمی‌ها


آزمایشگاه بلاکچین شریف با هدف فراهم آوردن بستری برای تبادل اطلاعات متخصصین و افزایش دانش عمومی در زمینه‌ی بلاکچین و تکنولوژی‌های غیرمتمرکز اقدام به برگزاری جلسات دورهمی می‌کند. این رویداد دومین دورهمی آزمایشگاه بلاکچین شریف خواهد بود. برای اطلاع از برنامه‌های دیگر ما، وبسایت یا کانال تلگرامی ما را دنبال کنید.

وب‌سایت: decentralab.ir
کانال تلگرام: telegram.me/decentralab

آدرس: تهران خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده‌ی برق، سالن کهربا