همایش راه و رسم حقوق خوانی

شروع:
پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ۹۸ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ۹۸ ۱۶:۳۰
همایش راه و رسم حقوق خوانی
برگزارکننده‌ی رویداد
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

درباره‌ی همایش

راه و رسم حقوق‌خوانی یک همایش تخصصی برای دانشجویان حقوق به‌ویژه ورودی‌های جدید است.
این همایش یک روزه که دومین دوره آن برگزار خواهد شد، نقشه و توشه راهی برای دانشجویان فراهم خواهد کرد تا با آمادگی کامل وارد مسیر فراگیری علم حقوق شوند.
اولین دوره راه و رسم حقوق‌خوانی پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴ در دانشکده حقوق دانشگاه تهران با موضوعاتی مانند مقدمه علم حقوق، اهمیت زبان‌آموزی در حقوق، دنیای وکالت و... برگزار و با استقبال دانشجویان مواجه شد.
دومین دوره این همایش 17 بهمن ۹۸ در دانشگاه تهران با ظرفیت حدودی 300 نفر برگزار خواهد شد.
همایش راه و رسم حقوق‌خوانی با بخش‌های مختلف آموزشی و اشتراک تجربه توسط اساتید و متخصصان به دانشجویان تازه‌وارد حقوق یک تصویرذهنی و دید مناسب خواهد داد که به آنها برای هدف‌گذاری مناسب، برنامه‌ریزی دقیق و کسب نتایج بهتر کمک خواهد کرد.
در نهایت می‌توان گفت این همایش با هدف تبدیل حقوق‌خوان‌ها به حقوق‌خوان‌های استراتژیست برگزار می‌شود.

چرا باید در این همایش شرکت کنیم؟

دانشجویان نو ورود حقوق هنگام قدم گذاشتن به مسیر پرپیچ و خم حقوق‌خوانی با چالش‌های گوناگونی روبه‌رو هستند که به نقشه راه و ابزار مناسب برای طی کردن درست مسیر نیاز دارند.
دانشجویان حقوق ناگزیر با کتاب‌های مرجع رشته تحصیلی خود سر و کار خواهند داشت. همچنین مطالعه در نظام حقوقی ایران از آنجا که ریشه در فقه امامیه دارد چالش‌های خاصی را در فنون مطالعه می‌طلبد تا دانشجو به‌طور مبنایی بر ریشه قواعد و اصول آن تسلط یابد.
با شرکت در این همایش می‌توانیم در ابتدای مسیر توشه پربارتری برداریم، نتایج بهتری در این مسیر کسب کنیم و نیز به صورت هدفمند برای آزمون‌های مهم این رشته آماده و به یک حقوق‌خوان استراتژیست تبدیل شویم.

بخش‌های همایش

ابزارهای گذر از مسیر در بخش‌های متنوع این همایش نهفته است و دانشجویان با شرکت در همایش از هر بخشی می‌توانند آموزه و تجربه‌ای را به کوله‌بار خود اضافه کنند.
سخنرانی آموزشی، اشتراک تجربه و مسابقه از بخش‌های اصلی این رویداد یک روزه است.
در کنار آن پذیرایی، شبکه‌سازی و پرسش‌وپاسخ با اساتید از دیگر بخش‌های همایش راه و رسم حقوق‌خوانی است.
• سخنرانی آموزشی
• سخنرانی اشتراک تجربه
• شبکه‌سازی

سخنرانان

دکتر مسلم آقایی طوق

دکتر مسلم آقایی طوق

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

دکتر مسلم آقایی طوق دانش آموخته کارشناسی حقوق دانشگاه شهید بهشتی، ارشد حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی و دکترای حقوق عمومی دانشگاه تهران است.
او عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، معاون پژوهشی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، عضو و دبیر هیئت مشاوران تدوین، تنقیح و تفسیر قوانین کشور و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز است.

دکتر محسن برهانی

دکتر محسن برهانی

عضو هیئت علمی گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه تهران

دکتر محسن برهانی که استادیار و عضو هیئت علمی گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه تهران است،
معاونت گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی و نیز عضو حقوقدان کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی را در کارنامه خود دارد.

دکتر مهدی مهدوی‌زاهد

دکتر مهدی مهدوی‌زاهد

مشاور حقوقی و مدرس دانشگاه علامه طباطبائی

دکتر مهدی مهدوی زاهد دانش آموخته دکتری حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی، مدرس دانشگاه، پژوهشگر مطالعات میان رشته‌ای در حقوق و جامعه شناسی حقوق است.

دکتر سید حسین طباطبایی

دکتر سید حسین طباطبایی

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس

دکتر سید حسین طباطبایی اولین فارغ‌التحصیل حقوق تجارت بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبایی و فارغ‌التحصیل دکترا از مؤسسه حقوق صلح و توسعه فرانسه است.
تخصص او حقوق انرژی و عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس است و از سال 2016 بطور مستمر مدرس مدعو دانشگاه‌های تابستانی مرکز بین المللی اروپا (CIFE) است.

فاطمه چیتگری

فاطمه چیتگری

مؤسس و مدیر مجموعه حقوق‌خوان استراتژیست

فاطمه چیتگری کارشناسی حقوق و روانشناسی بالینی را به صورت همزمان در دانشگاه تهران گذرانده است.
سپس پس از اخد مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرمشناسی از دانشگاه تهران، به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مشغول شد‌‌.
او مؤسس مجموعه حقوق‌خوان استراتژیست است.

رسول احمدزاده

رسول احمدزاده

قاضی دادگستری

قاضی دادگستری

فروغ قاسم‌زاده

فروغ قاسم‌زاده

مربی موت کورت

فروغ قاسم زاده دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه علامه طباطبایی و پژوهشگر حوزه حقوق رسانه و فضای سایبر است.
او در سال 2015-2016 به عنوان شرکت کننده در نخستین تیم موت کورت حقوق رسانه از ایران عضویت داشته است و چندین دوره مربی تیم موت کورت در رقابت‌های داخلی و خارجی بوده است.

مریم آقایی

مریم آقایی

پژوهشگر و فعال حقوق بشر

مریم آقایی دارای مدرک کارشناسی ارشد در حوزه حقوق بین الملل عمومی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران است.
او که یک پژوهشگر و فعال حقوق بشردوست است در کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به عنوان کارشناس حقوقی فعالیت می‌کند.

ستاره ایوبی

ستاره ایوبی

وکیل و فعال حوزه حقوق استارتاپ‌ها

ستاره ایوبی، فعال حوزه حقوق استارتاپ‌ها دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی در دانشگاه خوارزمی و دانشجوی دکتری در همین رشته است.
ایوبی با فعالیت در اکوسیستم استارتاپی ایران و مطالعه و بررسی بیش از 100 تیم و شرکت استارتاپی عرصه‌ای جدید را تجربه کرده است.

دکتر مسلم آقایی طوق

دکتر مسلم آقایی طوق دانش آموخته کارشناسی حقوق دانشگاه شهید بهشتی، ارشد حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی و دکترای حقوق عمومی دانشگاه تهران است. او عضو هیئت علمی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، معاون پژوهشی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، عضو و دبیر هیئت مشاوران تدوین، تنقیح و تفسیر قوانین کشور و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز است. دکتر آقایی طوق پژوهشگر برتر دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در سال ۹۵ و مولف و مترجم حدود ۱۸ عنوان کتاب است. از دیگر سوابق او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: رتبه یک المپیاد ادبی بسیج استان آذربایجان شرقی ۷۸ رتبه یک آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی سال ۸۴ رتبه یک آزمون دکترای دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی سال ۸۶ فارغ التحصیل رتبه یک کارشناسی ارشد اولین فارغ التحصیل دکترای حقوق عمومی دانشگاه تهران ۹۱ مسلط به زبان انگلیسی و آشنایی در حد مطلوب با زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی دارای مدرک دوره گفتگوی ادیان از دانشگاه وین (۲۰۰۸) و دموکراسی و حاکمیت قانون هلند (۲۰۱۷) عضو هیئت علمی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری معاون پژوهشی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری عضو و دبیر هیات مشاوران تدوین، تنقیح و تفسیر قوانین کشور عضو کانون وکلای دادگستری مرکز عضو هیئت تحریریه برخی از نشریات علمی همچون فصلنامه حقوق اداری، فصلنامه دولت و حقوق، فصلنامه رویه قضایی عضو کمیته علمی برخی از همایش‌ها مانند همایش حقوق عمومی در قرآن کریم ۹۱، همایش قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری سه سال پس از اجرا ۹۵، همایش جنبه های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات ۹۶، همایش الزامات سیاستهای کلی رنامه ششم ۹۵‌ و همایش حقوق و اقتصاد مقاومتی۹۳ مؤلف و مترجم حدود ۴۰ عنوان مقاله که بیش از ۲۰ مورد آن در مجلات علمی-پژوهشی منتشر شده است مؤلف ۱۵ مقاله که توسط همایش‌های مختلف پذیرش شده اند داور فصلنامه های مختلف مانند مطالعات حقوق عمومی، دانش حقوق عمومی، دیدگاه های حقوق قضایی، دانشنامه حقوق اقتصادی، تحقیقات حقوقی، مجله حقوقی دادگستری، پژوهش حقوق عمومی، فصلنامه حقوق اداری، فصلنامه حقوق پزشکی، فصلنامه حقوق تطبیقی و فقه و حقوق اسلامی راهنمایی و مشاوره بیش از ۹۰ پایان‌نامه و رساله تحصیلات تکمیلی کسب رتبه در سال‌های مختلف در سطوح استانی و ملی در قرائت و ترتیل قرآن کریم

دکتر محسن برهانی

دکتر محسن برهانی که استادیار و عضو هیئت علمی گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه تهران است، معاونت گروه حقوق جزا و جرم‌شناسی و نیز عضو حقوقدان کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی را در کارنامه خود دارد. از دیگر فعالیت‌های اجرایی او عضویت در هیئت علمی شورای انضباطی بدوی دانشجویان دانشگاه تهران بوده است.

دکتر مهدی مهدوی زاهد

دکتر مهدی مهدوی زاهد دانش آموخته دکتری حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی، مدرس دانشگاه، پژوهشگر مطالعات میان رشته‌ای در حقوق و جامعه شناسی حقوق است.

دکتر سید حسین طباطبایی

دکتر سید حسین طباطبایی اولین فارغ التحصیل حقوق تجارت بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی و فارغ التحصیل دکترا از موسسه حقوق صلح و توسعه فرانسه است. تخصص او حقوق انرژی است، رساله دکتری‌اش در مورد قراردادهای نفت و گاز بوده و دوره «حقوق و سیاست‌های انرژی» را در دانشگاه سوفیا آنتی پلیس گذرانده است. دکتر طباطبایی عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس است و از سال 2016 بطور مستمر مدرس مدعو دانشگاه های تابستانی مرکز بین المللی اروپا (CIFE) است و معمولا در حوزه نقش شرکت‌های چند ملیتی نفتی در تجارت و روابط بین‌الملل و البته انرژی‌های تجدیدپذیر صحبت می‌کند.

فاطمه چیتگری

فاطمه چیتگری کارشناسی حقوق و روانشناسی بالینی را به صورت همزمان در دانشگاه تهران گذرانده است. او پس از اخد مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی از دانشگاه تهران، به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مشغول شد‌‌. چیتگری مدرس مهارت‌های زندگی، مهارت‌های ارتباطی، توسعه فردی، مذاکره، استدلال و تفکر انتقادی و در زمینه گروه درمانی و زوج درمانی نیز فعالیت می‌کند. او همچنین دارای سابقه پژوهشی در زندان و همکاری با سازمان زندان‌ها می‌باشد. چیتگری که به فعالیت‌های میان رشته‌ای حقوق و روانشناسی، جرم‌شناسی و همچنین فلسفه، ادبیات، مدیریت، کارآفرینی و فعالیت در حوزه آموزش علاقه‌مند بود، با درک خلأهای آموزشی و مهارت‌های اساسی که نیاز یک حقوق‌خوان استراتژیست برای تبدیل شدن به یک حقوقدان خبره است مجموعه حقوق‌خوان استراتژیست را تاسیس کرد. این مجموعه هم‌اکنون با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مختلف سعی در رفع این کمبودهای آموزشی رشته حقوق دارد.

رسول احمدزاده

رسول احمدزاده قاضی دادگستری می‌باشد.

فروغ قاسم‌زاده

فروغ قاسم‌زاده دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه علامه طباطبایی و پژوهشگر حوزه حقوق رسانه و فضای سایبر است. او در سال 2015-2016 به عنوان شرکت‌کننده در نخستین تیم موت کورت حقوق رسانه از ایران عضویت داشته است که این تیم موفق به اخذ جایزه معنوی مسابقات در دانشگاه NLU هند گردید و در دوره جهانی این مسابقات در دانشگاه اکسفورد جایزه جاناتان بلیک به این تیم اعطا شد. او در سال 1397 مربی تیم موت کورت دادرسی اداری دانشگاه علامه طباطبایی بود که در این مسابقات تیم او صاحب رتبه دوم شد. همچنین در سال 1398 مربی نخستین مسابقات مقرره‌گذاری در فضای مجازی از جانب دانشگاه علامه طباطبایی بود که تیم او در این مسابقات رتبه دوم را کسب کرد. قاسم‌زاده در سال 2020 مربی موت کورت مدیای دانشگاه علامه طباطبایی در دوره منطقه ای بیروت و دوره جهانی آکسفورد خواهد بود. در نخستین همایش جنبه‌های حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش نوآوری های حکمرانی، مقاله ایشان با عنوان «ارتقای کارکرد نظارتی پارلمان از طریق مشارکت مردمی با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات» مقاله برتر شناخته شد.

مریم آقایی

مریم آقایی دارای مدرک کارشناسی ارشد در حوزه حقوق بین الملل عمومی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران است. آقایی که یک پژوهشگر و فعال حقوق بشردوست است در کمیته بین المللی صلیب سرخ به عنوان کارشناس حقوقی فعالیت می‌کند. او برای گسترش مطالعات خود را در زمینه روانشناسی جنایی، حقوق پناهندگان، حقوق بشردوستانه و حقوق بین الملل کیفری به تحصیل همزمان در رشته حقوق و روانشناسی در مقطع کارشناسی و در دانشگاه علامه طباطبایی نیز پرداخته است. مریم آقایی در دوران تحصیل در مسابقات موت کورت یادواره هانری دونان، جساپ و آی سی سی به عنوان عضوی از تیم و سپس به عنوان مربی شرکت کرده و جوایز داخلی و بین المللی کسب کرده است.

ستاره ایوبی

ستاره ایوبی، فعال حوزه حقوق استارتاپ‌ها دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی در دانشگاه خوارزمی و دانشجوی دکتری در همین رشته است. او که به تازگی مقطع دکتری خود را در دانشگاه مازندران آغاز کرده، جزو معدود وکلایی است که شیوه متداول و مرسوم وکالت را پیش نگرفته و قدم در عرصه‌ای جدید گذاشته است. ایوبی با فعالیت در اکوسیستم استارتاپی ایران و مطالعه و بررسی بیش از 100 تیم و شرکت استارتاپی عرصه‌ای جدید را تجربه کرده است. ستاره ایوبی با تلاش برای دانش افزایی در حوزه حقوق استارتاپ‌ها، ارتباطی جدایی ناپذیر بین دنیای نوآوری و خلاقیت با حوزه سنتی و قدیمی حقوق را ایجاد کرده است.

برگزارکننده

حقوق خوان استراتژیست

حقوق خوان استراتژیست

مجموعه حقوق‌خوان استراتژیست توسط گروهی از دانشجویان حقوق دانشگاه تهران و با هدف دانش‌افزایی و افزایش مهارت‌های دانشجویان حقوق کشور شکل گرفته است.
این مجموعه با برگزاری کارگاه‌ها، رویدادها و همایش‌های مختلف در حوزه حقوقی اهداف خود برای پرورش حقوق‌خوان‌های استراتژیست را دنبال می‌کند.

تیم برگزاری همایش

مهیار اخوین

مهیار اخوین

دبیر برگزاری

فاطمه چیتگری

فاطمه چیتگری

دبیر علمی

مهدی شاهین‌فر

مهدی شاهین‌فر

دبیر اجرایی

مریم فریدشاد

مریم فریدشاد

مدیر تولید محتوا

روح‌الله پرویز

روح‌الله پرویز

طراح گرافیک

خشایار اصغری

خشایار اصغری

مدیر پشتیبانی

سوالات متداول

بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر، نیازی نیست.
آیا نهار رویداد به عهده‌ی شماست؟
بله، پذیرای شما هستیم.
چه وسایلی برای رویداد موردنیاز هست؟
ماگ‌تان را همراه داشته باشید.
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
بله، تا پایان آذرماه امکان پذیر هست.
برای شرکت در این رویداد، محدودیت سنی وجود دارد؟
خیر
برای شرکت در این رویداد، حتما باید دانشجوی حقوق باشیم؟
خیر، اما اولویت شرکت‌کننده‌های راه و رسم حقوق‌خوانی برای دانشجویان حقوق به‌ویژه ورودی‌های جدید است.
امکان استفاده از فرصت‌های تبلیغاتی این رویداد به عنوان اسپانسر رو دارم؟
بله، ما برای برگزاری بهتر این رویداد به افراد یا سازمان‌هایی نیاز داریم که ما را حمایت کنند و برای راحت‌تر شدن این فرآیند برای حامیان‌مان، پکیج‌هایی را برای حمایت از رویداد در نظر گرفتیم. اگر دوست دارید پروپوزال رویداد و لیست پکیج‌های حمایتی را برای شما ارسال کنیم لطفا با مسئول برگزاری رویداد (آقای مهیار اخوین) تماس بگیرید. mahyar.akhavein@gmail.com
باتوجه به طولانی بودن زمان رویداد، چه اقداماتی برای رفع خستگی دیده شده؟
در بین سخنرانی‌ها، برنامه‌ها و پذیرایی‌های پرکافئین و جذابی تدارک دیدیم.

آدرس:تهران دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران