رویداد به پایان رسیده است!
سمینار سیر تا پیاز کارآفرینی در تاریخسه‌شنبه ۲۹ آبانبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

سمینار سیر تا پیاز کارآفرینی

شروع:
سه‌شنبه ۲۹ آبان ۹۷ ۱۴:۰۰
پایان:
سه‌شنبه ۲۹ آبان ۹۷ ۱۷:۰۰
سمینار سیر تا پیاز کارآفرینی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

کارآفرینی چیست؟

این روزها واژه‌ی کارآفرینی زیاد به گوش‌مان می‌خورد. در برنامه‌های مختلف تلویزیونی می‌بینیم میهمانان کارآفرین از نخستین روزهای شروع کسب‌وکارشان می‌گویند و اینکه چطور صاحب مشاغل موفق و پردرآمد شده‌اند. شاید در مواجهه با این مصاحبه‌ها از خودتان پرسیده باشید آیا من هم می‌توانم کارآفرین باشم؟ اگر این جرقه در ذهن‌تان زده شده که به حوزه‌ی کارآفرینی وارد شوید، ابتدا لازم است تصویر ذهنی درستی از این مفهوم بسازید. در سمینار سین تا پیاز کارآفرینی با ما همراه باشید تا  مفاهیم کلیدی، روند و زیست بوم کارآفرینی و استارت آپی  را به شما معرفی کنیم.

بارزترین شکل کارآفرینی راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید است که به آن استارتاپ گفته می‌شود. در سال‌های اخیر، مفهوم کارآفرینی از حوزه‌ی کسب‌وکار فراتر رفته و به ابعاد اجتماعی و سیاسی نیز وارد شده است. کارآفرینی طیف وسیعی از فعالیت‌ها را شامل می‌شود که بسته به نوع کسب‌وکار و ایده‌ی پشت آن متفاوتند. از فعالیت‌های کارآفرینی کوچک‌مقیاس که انفرادی و پاره‌وقت اجرا می‌شوند گرفته تا پروژه‌های وسیع‌تر که فرصت‌های شغلی بیشتری را فراهم می‌کنند، همگی نمونه‌هایی از کارآفرینی محسوب می‌شوند.

نوآوری تدریجی

در نوآوری تدریجی، تحولات بزرگ نتیجه‌ی فرعی نوآوری‌های کوچک دانسته می‌شوند. به بیان دقیق‌تر، نوآوری تدریجی یعنی ابداع روش‌های جدید به منظور افزایش بهره‌وری فرآیندهای در جریان. فعالیت‌های مبتنی بر نوآوری تدریجی به دنبال بهبود فرآیندهای تولید هستند. تویوتا از جمله تولیدکنندگان برتر صنایع خودروسازی است که در فرآیندهای تولید بر نوآوری تدریجی تأکید دارد و از سیستم تولیدِ به هنگام (just-in-time) استفاده می‌کند. در این سیستم، تولید فقط بر اساس نیاز، در زمان نیاز و به تعداد نیاز انجام می‌شود. کاهش تولید ضایعات، افزایش هماهنگی میان بخش‌های مختلف تولید، جلوگیری از اتلاف هزینه و در نتیجه، افزایش بهره‌وری در طولانی‌مدت نمونه‌هایی از پیامدهای سیستم تولید به هنگام است.

زمان‌بندی

سمینار سین تا پیاز کارآفرینی 29 آبان ماه 1397
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۴:۰۰۱۴:۱۹
کارآفرین کیست؟۱۴:۲۰۱۵:۴۹
خلاقیت ، مدیریت ریسک و ایده۱۴:۵۰۱۵:۰۴
استارتاپ یا استارت آپ۱۵:۰۵۱۵:۱۴
نشست یا پرسش و پاسخ۱۵:۱۵۱۵:۲۹
شناخت مفاهیم کسب وکار های نوپا۱۵:۳۰۱۵:۴۴
آشنایی با زیست بوم کارآفرینی در ایران۱۵:۴۵۱۶:۰۹
فرآیند کارآفرینی در دانشگاه - فراخوان جذب طرح و ایده - شتابدهنده۱۶:۱۰۱۶:۲۹
فرآیند کارآفرینی در دانشگاه - ارائه برنامه های آموزش۱۶:۳۰۱۶:۴۴
پذیرایی۱۶:۴۵۱۷:۰۰

مرکز نوآوری و کارآفرینی حرکت

آدرس:تهران لویزان- خ شهید شعبانلو- دانشگاه صنعتی مالک اشتر