کارگاههای git‌ و deployment‌ دروپال به همراه جشن تولد یک سالگی دروپال

شروع رویداد
پنج‌شنبه ۲ دی ۹۵ ۱۳:۰۰
پایان رویداد
پنج‌شنبه ۲ دی ۹۵ ۱۸:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادتکنولوژی / برنامه نویسی
اضافه به تقویم
کارگاههای git‌ و deployment‌ دروپال به همراه جشن تولد یک سالگی دروپال
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۲۱۸۸۶۷۲۹۲۰
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

* برنامه کارگاهها و جشن:

 

کارگاه اول:

 

گیت یک نرم افزار کنترل نسخه می باشد به طوریکه تمامی برنامه نویسان به هر زیانی که مسلط هستند می بایستی با آن آشنا باشند. در شرکت های بزرگ و حرفه ای استفاده از گیت اجباری بوده و تمامی کارمندان برای این که با دیگر همکاران خود در یک پروژه تعامل داشته باشند کد های خود را با استفاده از گیت بر روی مخرن کد شرکت قرار میدهند. گیت توسعه نرم افزار و نگهداری آن را بسیار ساده تر میکند. گیت به ما امکان می دهد که هر بار که در کد خود تغیرات انجام می دهیم این تغییرات را رهگیری نماییم. 

متاسقانه آموزش دهندگان زبانهای برنامه نویسی کار کردن با گیت را به دانشجویان خود آموزش نمی دهند. در کارگاه اول بر آن هستیم تا فارغ از این که به چه زبانی مسلط هستیم بتوانیم با استفاده از گیت تغییرات کد خود را رهگیری کرده و استفاده از گیت را فرا بگیریم. این کارگاه را احمد حجازی  ارایه می دهد. این کارگاه حتی برای کسانی که با سیستم های مدیریت محتوای دیگر کار می کنند و حتی به زبان هایی به غیر از PHP‌ مسلط هستند بسیار مفید بوده و به آنها دید وسیعتری نسبت به نگهداری کدهای خود می دهد. 

فراگیری گیت برنامه نویسان را یک قدم به حرفه ای تر شدن هدایت می کند. برای روشن تر شدن بحث اجازه دهید تا مثالی برای شما بزنیم:

اگر پروژه ای ماهها و یا سالها طول بکشد هیچ کدام از برنامه نویسان به خاطر نخواهند داشت که هر قسمت از کدهایشان چه کاری را انجام میدهد اما با استفاده از گیت آن تغییر جدید که در کد می دهند را به نحوی هایلات می کنند و بک اسم با مسمی برای آن تغییر در نظر می گیرند. آن اسم با مسمی را اصطلاحا commit‌ مینامند.  بعدا هر برنامه نویسی که به یک commit‌ خاص نگاه می کند به راحتی متوجه می شود که در این کامیت چه کاری انجام شده.  به طور مثال ممکن است در این کامیت پیغامی که به کاربر هنگام لاگین شدن نشان داده می شود را تغییر داده باشد. این تغییر به راحتی در گیت قابل مشاده و رهگیری است. 

افزون بر این با استفاده از گیت همکاران به راحتی می توانند در یک پروژه با همدیگر تعامل داشته باشند به طوری که تغییرات کد تمامی همکاران در مخزن گیت شرکت نگهداری می شود و تمامی کارمندان می توانند تغییرات دیگر همکاران را نیز به راحتی به کدهای خود اضافه نمایند و روند تولید نرم افزار را ادامه دهند.

 

کارگاه دوم:

پس از کارگاه اول می خواهیم یاد بگیریم که چگونه از گیت در پروژه های دروپالی خود استفاده نماییم. پویا جوانبخت به شرکت کنندگان یاد می دهد که چگونه تغییراتی که در ساختار دروپال می دهد را تبدیل به کد کرده و با استفاده از گیت آنها را برچسب بزنند تا بتوانند در هر تغییر آن تغییرات را رهگیری نمایند.

 پیش نیاز این کارگاه، کارگاه اول می باشد. هر دوی این کارگاهها برای کارهای حرفه ای ضروری می باشد. 

 

  • برنامه کارگاه:
  • کارگاه اول: 13 الی14:30
  • زمان استراحت: 14:30 الی 15
  • کارگاه دوم: 15 الی16:30
  • برگزاری جشن یک سالگی دروپال : 16:45 الی 18

 

 

«یک فنجان قهوه با طعم نوآوری در کافـه آی تی»

مدرسین

احمد حسام زاده حجازی

احمد حسام زاده حجازی

احمد مهندس نرم افزار، مدیر سیستم، و متخصص در سیستم های مبتنی بر وب است.
او از سال 88 فعالیت خود را در زمینه ی دروپال آغاز کرد و یکی از توسعه دهندگان رسمی دروپال می باشد.
او در حال حاضر به عنوان توسعه دهنده، مدیر، و مشاور نرم افزاری مشغول به کار است؛ و همچنین به عنوان مدرس در دوره های حضوری و مجازی، به تدریس تکنولوژی های کامپیوتر می پردازد.
وی اوقات فراغت خود را به مطالعه و پژوهش های آکادمیک و کاربردی و همچنین انجام پروژه های مختلف شامل نرم افزار های متن باز اختصاص می دهد.

پویا جوانبخت

پویا جوانبخت

(کارگاه Drupal deployment with Git and Features)
او هم اکنون در شرکت آرنا یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ فناپ مشغول است. فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک است و برخی از پروژه های دروپالی که انجام داده به شرح زیر می باشد:

اتوماسیون شرکت‌های گروه فناپ
سامانه رزرواسیون هتل‌های بانک پاسارگاد
سامانه اطلاع‌رسانی سرمایه انسانی بانک پاسارگاد
اتوماسیون سرمایه انسانی فناپ، وبسایت شرکت فناپ
وبسایت دانشگاه خاتم
وبسایت شرکت داتین

کافه آی تی

آدرس:تهران تهران - خیابان آفریقا (جردن شمالی)،‌ بعد از پل میرداماد،‌ بن بست قبادیان شرقی،‌ پلاک3،‌ کافه آی تی