کاور
چهارشنبه ۱ فروردین ساعت ۰۸:۰۰

پایش های سراسری کآشف

 • از ۲۵,۰۰۰ تومان
 • آنلاین
 • کارآفرینی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر


    بازگشت به صفحه پایش کآشف

 بیشتر بدانیم                                                               

در طرح کآشف زندگي كارآفرينان برتر ايراني مورد مطالعه و تجزيه و تحليل قرار گرفت و بر اساس نظر استادان و صاحب­ نظران، مجموعه­ ای ١٥ گانه از مهم­ترين ویژگی­ های شخصیتی و شایستگی­ هاي فردی كارآفرينان ايراني در زمان کودکی و نوجوانی شناسايي شد. پژوهش ­های انجام شده نشان دادند که با شناخت و ارزیابی این ویژگی­ ها در نوجوانان، و سپس توسعه­ و رشد آنها بر اساس برنامه ریزی های علمی و آموزشی می­ توان کارآفرینانی شایسته را برای فردای کشور پرورش داد. در ادامه، بر اساس مطالعۀ ساير پژوهش ­هاي انجام شده در دنيا، پایش سراسری کآشف براي ارزیابی پتانسيل كارآفريني دانش­ آموزان طراحي شده است.

اين پایش سراسری در سال تحصیلی ٩٣ توسط سازمان سنجش آموزش كشور برگزار شد و بر اساس آن ویژگی­های شخصیتی و شایستگی­ های كارآفرينانۀ دانش ­آموزان علاقمند مورد بررسی قرار گرفت. با هماهنگی­ های به عمل آمده با سازمان سنجش، اولیاء دانش ­آموزان نیز توانستند به صورت داوطلبانه در این آزمون شرکت نمایند. شرکت اولیاء در این آزمون، کمک کرد تا شناخت بهتری از ویژگی­‌های شخصیتی و شایستگی‌­های کارآفرینانۀ فرزندان به دست آید.

در سال تحصیلی 94 نیز توسط وزارت آموزش و پرورش در سطح 23000 دبیرستان کشور برگزار شد که موفقیت ارزشمندی در حوزه کارآفرینی در سطح ملی محسوب می شود.

 امسال نیز همانند سالهای قبل پایش سراسری کآشف برگزار می‌شود. اطلاعات بیشتر در سایت کآشف


  پایش سراسری دانش آموزان ، وجود ویژگی های کارآفرینانه در دانش آموز را می سنجد.


 • پایش سراسری  برای دانش آموزان سنین ۹ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۵ سال ( پایه های ۴، ۵ و۶ و نیز پایه­ های ۷، ۸ و ۹، طراحی شده است و دانش ­آموزان پایه ­های ۱۰می ­­توانند به صورت آزمایشی و البته داوطلبانه در آزمون شرکت کنند.


 •  پایش سراسری  برای اولیاء این دسته از دانش­ آموزان و نیز تمامی پدران و مادران (صرف نظر از مقطع تحصیلی فرزند خود) برگزار می شودپدران و مادران علاقمند - به تنهایی و یا به اتفاق یکدیگر - بدون نیاز به حضور فرزند (با هدف شناسایی سطح مهارت خود در تربیت روحیۀ کارآفرینی به فرزند) به ویژه پدران و مادرانی که فرزندان بین سنین ۴تا ۸ سال دارند.


 • پایش سراسری  برای اولیاء و دانش ­آموزان به صورت داوطلبانه بوده و پدران و مادران می­ توانند به صورت همزمان با دانش ­آموزان در این آزمون شرکت نمایند و سطح مهارت خود در تربیت فرزندان کارآفرین را بسنجند و با کمک منابع آموزشی و راهنمایی که بعد از آزمون در اختیار آنها قرار می­ گیرد، برای بهبود آن تلاش کنند.

 

 • پایش سراسری  از کتاب های درسی دانش ­آموزان نخواهد بود و از اینرو مطالعۀ کتابهای درسی ضرورتی نخواهد داشت.


 • پایش سراسری  پاسخ نادرست (غلط) و نمره منفی نیز ندارد. اما ضروری است دانش آموزان عزیز و پدر/ مادر گرامی، پاسخی را که به روحیۀ فرزند خود نزدیک­ تر است انتخاب نمایند.


 • پایش سراسری رد یا قبولی ندارد و کلیه دانش آموزان شرکت کننده در آزمون می توانند وارد مراحل بعدی طرح شوند.


 • بعد از شرکت در پایش سراسری ، کلیه دانش آموزان گزارش توانمندی های کارآفرینی خود را در ١٤ صفحه دریافت خواهند کرد.

برگزار‌کننده

آواتار

پایش سراسری کآشف

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۱
 • شروع: چهارشنبه ۱ فروردین ساعت ۰۸:۰۰
 • پایان: شنبه ۳۰ اسفند ساعت ۱۹:۰۰
رویداد آنلاین است.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است