کاور
"دوره آموزشی «والدین در نقش کوچ»" در تاریخ سه‌شنبه ۱۱ آذر ساعت ۱۹:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
شرکت در وبینار رایگان آموزشی
-
رایگان
اتمام ظرفیت اتاق

توضیحات

از هر کجای ایران و جهان می‌توانید در این دوره شرکت کنید.

 

مقدمه:
آموزش به والدین در زمینه تربیت فرزند پدیده جدیدی است که در چند دهه اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است و عموم مردم از اهمیت سال‌های نخست و تاثیر مثبت آن بر آینده کودک آگاهی یافته‌اند.

امروزه فرزندپروری یک علم و یک هنر است که بر پایه تحقیقات مستدل بنا شده و هر پدر و مادری باید به فراخور ظرفیتش آن را بیاموزد.

پژوهش‌های بسیاری نشان می‌دهد که  والدگری نامناسب و نامطلوب نه تنها مانع رشد صحیح کودک است بلکه به شکل‌گیری آسیب‌های روانی جدی و شخصیتی در فرزندان نیز منجر می شود. والدین ترکیب این علم و هنر را فرابگیرند قادر خواهند بود نیازهای اساسی فرزند خود را تامین کنند و تامین نیازهای اساسی به رشد منحصر به فرد کودک انجامیده و همچنین مانع از درونی شدن تجربیات آسیب‌رسان و دردناک در وی می‌شود.

 

 


اهمیت و ضرورت شرکت در دوره والدین در نقش کوچ:
اگر والدین نسبت به نقش خود در رشد فرزندان دیدگاهی متفاوت از کنترل‌گری و مدیریت و یا صرفا والد بودن داشته باشند، قطعا حرکت متفاوتی خواهند داشت. دانستن اینکه رسالتی را در این خلق بعهده گرفته‌اند که قرار است با همراهی خود در سفر زندگی یک انسان موجبات رشد بهینه او و تحقق همه جانبه ابعاد وجودی او را فراهم سازند و تجربه بودنی را محقق سازند که تاثیر غیرمستقیم آن ساختن جامعه‌ای سالم است.  اگر به چنین آموزشی توجه کنیم در این صورت تبدیل والدین به یک کوچ که بر اساس تعریف؛ یک همکاری  و همراهی، در یک فرایند فکری و خلاقانه برای به حداکثر رساندن قابلیت ها است ضرورتی اساسی است. اگر والدین خود را به عنوان یک کوچ پرورش دهند قادر خواهند بود در بستر یک ارتباط امن، قابل اعتماد و صمیمی در جهت نیازهای پنجگانه فرزند خود یعنی رابطه، هویت مستقل و خودکفا، پذیرش حد ومرزها و داشتن انتظارات واقع بینانه، ابراز هیجانها به شکل سالم و نیاز به تفریح حرکت کنند و زمینه ساز یک بزرگسال سالم شوند.

 

 

 

 

مزایای شرکت در این دوره:

* آشنایی با سبک‌های آسیب‌زای فرزندپروری، یادگیری سبک صحیح
* آشنایی با فرایند تحولی کودک در طول رشد ( تحولات ذهنی کودک در سنین مختلف)
* آشنایی با نیازهای بنیادین، ژنتیک و اولیه کودکان
* کسب مهارتهای کاربردی کوچینگ برای همراهی با کودکان در برآورده‌سازی نیازها و پیشگیری از وقوع مشکلات شخصیتی در بزرگسالی
* کسب مهارتهای کوچینگ برای حل چالشهای ارتباطی والد-فرزندی در سنین مختلف از طریق کسب مهارتهای کوچینگ
* همراهی با کودکان در نقش والد به عنوان کوچ برای داشتن هویت مستقل از طریق مواجه‌سازی ایشان با چالش‌های پیش رو در زندگی و حل آنها متناسب با شرایط سنی و ذهنی خود
* توانمدسازی کودکان، ایجاد تفکری خلاق و رشد پتانسیل‌های بالقوه ایشان با کسب مهارت همراهی، گفتگو و حل مساله
* فراگیری تکنیکهای ارتباطی

 

 

 

 

 

سرفصل های دوره آموزشی:

* جلسه اول: «مقدمه یک»/ آشنایی با نیازهای کودکان/ شکل گیری تله های شخصیتی/آشنایی با فرایند رشد شناختی کودکان ۱
* جلسه دوم: «مقدمه دو» آشنایی با فرایند رشد شناختی کودکان ۲
* جلسه سوم:  مهارت ارتباط موثر تئوری
* جلسه چهارم:  مهارت گوش دادن فعال تئوری
* جلسه پنجم:  مهارت گوش دادن فعال عملی
* جلسه ششم:  مهارت همدلی تئوری
* جلسه هفتم:  مهارت همدلی عملی
* جلسه هشتم: همراهی والد در جهت استقلال و رشد هویت فردی فرزند
* جلسه نهم:  تحسین و جایگزین های تنبیه
* جلسه دهم:  برگزاری جلسات خانوادگی

سخنرانان

استاد یاسر متحدین
استاد یاسر متحدین
مدرس کشوری کوچینگ - کوچ حرفه ای مدیران

– بنیانگذار و مدیرعامل موسسه فراکوچ

– تدوینگر استاندارد شایستگی «کوچینگ توسعه فردی و کسب و کار» در سازمان فنی و حرفه ای کشور

– مدرس کشوری کوچینگ

– بیش از 5000 ساعت – نفر تجربه ارائه خدمات آموزش و اجرای کوچینگ برای افراد، مدیران و سازمانها نظیر وزارت نفت، داروسازی عبیدی، همراه اول، پتروشیمی، دیجی کالا و …

دکتر لیلا عزیزی
دکتر لیلا عزیزی
کوچ حرفه ای - دکترای روانشناسی سلامت از دانشگاه تهران

– دکترا روانشناسی سلامت – دانشگاه تهران

– کوچ حرفه ای و مدرس دوره کاربرد تئوری انتخاب برای کوچ ها

– عضو بنیاد کوچهای حرفه ای ایران

– مسئول دپارتمان علمی و پژوهشی موسسه فراکوچ

دکتر مهشید کارخانه چی
دکتر مهشید کارخانه چی
کوچ حرفه ای - دکترای روانشناسی تربیتی

– کوچ حرفه ای

– دکترای روان شناسی تربیتی – دانشگاه آزاد اسلامی

– سوپروایزر بین المللی دوره عملی واقعیت درمانی و تئوری انتخاب

– مشاور علمی گروه دیجی تلنت

– عضو رسمی موسسه ویلیام گلاسر RT/CT

دکتر عطیه سروش
دکتر عطیه سروش
کوچ حرفه ای - دکترای روانشناسی بالینی

– کوچ حرفه ای

– دکترای روانشناسی بالینی، گرایش خانواده

– تدوین بسته آموزشی مبتنی بر رویکرد شناختی- رفتاری ویژه کودکان طلاق و اثربخشی آن بر مشکلات رفتاری و عزت نفس آنان.

– تالیف کتاب های کار مهارت های زندگی ویژه دانش آموزان دوره اول و دوم ابتدایی مجموعه مدارس عماد تهران.

– هماهنگ کننده تقویم فرهنگی پایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف و امور خیریه

موسسه فراکوچ:

در سال 1394 برای اولین بار در ایران، یک گروه حرفه‌ای به نام فراکوچ، متشکل از مدیران با تجربه و کارشناسان حوز‌ه‌های مختلف، فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی خود را در حوزه مباحث توسعه فردی و کسب وکار با بهره‌گیری از روشی مدرن و بین‌المللی به نام کوچینگ آغاز نمودند و موفقیت‌های بسیاری از قبیل گردآوری، ترجمه منابع داخلی و بین‌المللی و در ادامه بومی‌سازی این مهارت ارزشمند و کاربردی، به دست آوردند.

 

در سال 1396 و در مسیر توسعه این فعالیت‌ها، اولین مؤسسه حقوقی کشوری با نام تجاری «مؤسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان» به شماره ۵۹۲۸ به ثبت رسید که موضوع تخصصی فعالیت و اساسنامه آن «مربیگری و مشاوره توسعه مهارت‌های فردی و شغلی در کسب‌وکار» تعیین گردید.

 

تمرکز این مؤسسه بر «ارائه خدمات کوچینگ فردی و سازمانی» قرار گرفته است و برای تأمین مربی موردنیاز در این حوزه، به «آموزش کوچ‌های حرفه‌ای» نیز می‌پردازد.

 

عبارت «هر نفر یک کوچ»، به‌عنوان چشم‌انداز مؤسسه توسعه مربیگری فراکوچ ایرانیان انتخاب شده است و اهتمام این مؤسسه بر موارد زیر نیز معطوف می‌باشد:

* معرفی و ترویج خدمت کوچینگ در سطح ملی و بین‌المللی؛
* ارائه خدمات مربیگری و کوچینگ فردی به افراد متقاضی در تمام حوزه‌های زندگی، کسب‌وکار و …؛
* ارائه خدمات بیزینس کوچینگ، کوچینگ سازمانی و توسعه عملکرد به افراد، سازمان‌ها و کسب‌وکارها؛
* شبکه‌سازی و برقراری ارتباطات کاری منطقه‌ای و جهانی؛
* میزبانی رویدادهای علمی و حرفه‌ای با استانداردهای بین‌المللی در داخل و حضور به‌ عنوان سخنران در رویدادهای ملی و منطقه‌ای؛
* سازمان‌دهی یک مرجع علمیِ چندزبانه‌ی بین‌المللی مرتبط با دانش کوچینگ؛
* ایجاد بستری مشترک میان تشکل‌های همسو و تلاش برای جذب، جلب همکاری و تعامل با آن‌ها؛
ایجاد ارزش افزوده مطلوب برای اعضای حقیقی و حقوقی.

خدمات موسسه فراکوچ:

مؤسسه فراکوچ در 5 حوزه کلی خدمات تخصصی خود را ارائه می‌دهد:

* آموزش و تربیت کوچ حرفه­ای
- این بسته، کامل‌ترین دوره آموزش کوچینگ حرفه‌ای از نظر محتوا و قالب اجرایی است. محتوای آموزشی به‌گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی شده است که در پایان این دوره، دانش‌پذیر طبق استانداردهای فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF)، تمام صلاحیت‌های لازم را آموخته و تمرین کرده باشد.

* طول دوره آموزشی 60 ساعت است که شامل 48 ساعت آموزش و کارگاه ارزیابی و 12 جلسه یک ساعته کوچینگ -با 2 کوچ حرفه‌ای و سطح بالا- می‌باشد. علاوه بر آن، هر دانشجو به عنوان تمرین عملی، 2 نفر را در طی دوره کوچ می‌کند. یک دوره آموزشی شامل 3 ماژول است و طی مدت 5 ماه در قالب جلسات هفتگی برگزار می‌شود.

* آموزش کوچینگ سازمانی
در سال‌های اخیر، مربیگری به دلایل زیادی رشد عمده‌ای کرده است. امروزه شاهد رشد فزاینده مدیرانی هستیم که می‌خواهند علاوه بر ایفای نقش مدیریت، نقش یک کوچ را نیز به عهده بگیرند. در این راستا، سازمان‌ها با توجه به شیوه و حوزه فعالیت خود، نیازمند خدمت ویژه و منحصربه‌فردی هستند.

* در مؤسسه فراکوچ، دوره‌های «آموزش کوچینگ سازمانی» با توجه به نیازهای آموزشی هر سازمان، به‌صورت سفارشی طراحی می‌شود. بدین ترتیب که واحد منابع انسانی یا آموزش سازمان‌ها، نیازمندی‌های خود را اعلام می‌کنند و مؤسسه پس از بررسی، پیشنهادات خود را در قالب یک یا چند پروپوزال -شامل سرفصل‌ها و برنامه‌های آموزشی و موارد دیگر که منطبق با اهداف و سطوح مخاطبان است- به آن سازمان ارائه می‌کند. پس از تأیید پروپوزال توسط سازمان مربوطه، برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری دوره‌ها انجام می‌شود.

* جلسات کوچینگ فردی
مؤسسه فراکوچ از یک تیم منسجم با عضویت 30 کوچ حرفه‌ای کشوری و بین‌المللی بهره‌مند می‌باشد و تاکنون موفق به برگزاری بیش از 5000 جلسه کوچینگ -شامل جلسات معارفه و کوچینگ فردی برای بیش از 640 نفر از اقشار مختلف در 25 استان کشور و فارسی‌زبانان ساکن در 10 کشور و 3 قاره جهان شده است.

* جلسات کوچینگ به‌صورت حضوری یا غیرحضوری (تلفنی یا آنلاین) و به‌طور معمول و طبق توافق، به‌صورت یک جلسه هفتگی یک ساعته برگزار می‌گردد. دفعات و ساعت جلسات با هماهنگی طرفین از پیش تعیین می‌شوند که شرایط آن قابل مذاکره می‌باشد.

* جلسات کوچینگ سازمانی
یکی دیگر از خدمات مؤسسه فراکوچ، «جلسات کوچینگ سازمانی» می‌باشد که تاکنون برای مدیران عامل، مدیران ارشد و کارشناسان بیش از 30 سازمان و شرکت بزرگ کشور برگزار شده است؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: شهرداری مشهد، همراه اول، بانک رفاه، وزارت نفت (شرکت ملی پالایش و پخش)، پتروشیمی خراسان، دیجی کالا، دانشگاه علوم پزشکی همدان، مؤسسه آموزش عالی وارستگان، اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، مزرعه نمونه آستان قدس رضوی، شرکت راد رایانه و …

* این جلسات به لحاظ محتوا و شکل اجرایی مشابه جلسات کوچینگ فردی است و در این نوع همکاری، مؤسسه فراکوچ مجموعه‌ای از کوچ­های حرفه‌ای را جهت تحقق اهداف موردنیاز سازمان‌ها و فعالان حوزه‌های مختلف کسب‌وکار و با توجه به درخواست آن‌ها در اختیارشان قرار می‌دهد.

* وظیفه کوچ‌ها پشتیبانی فراگیر از مدیران سطوح مختلف و کارشناسان سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت افزایش بهره‌وری و توسعه شغلی در راستای اهداف تعریف شده و موردنیاز می‌باشد. این جلسات با عقد قرارداد رسمی بین مؤسسه و سازمان متقاضی قابلیت اجرایی پیدا می‌کند. افراد در یک دوره زمانی مشخص، با داشتن برنامه عملیاتی و در نظر گرفتن شاخص‌های پیشرفت، گام بزرگی در راه رسیدن به اهداف، افزایش انگیزه، کشف توانمندی‌ها، افزایش مسئولیت‌پذیری و … برمی‌دارند و موانعی که عملکرد آن‌ها را تضعیف می‌کند، می‌شناسند و بهبود می‌بخشند.

* طراحی و اجرای کارگاه‌های تخصصی برای افراد و سازمان‌ها
مؤسسه فراکوچ در راستای افزایش سطح علمی و مهارتی و با توجه به نیازسنجی و ضرورت، دوره­ها و کارگاه‌هایی را برای مخاطبان عمومی و سازمانی خود طراحی و بعضاً اجرا نموده است. ویژگی ممتاز این دوره‌ها تمرکز بر مهارت‌های نرم، کاربردی بودن و وجود رویکرد کوچینگ در طراحی و اجرای این دوره‌ها می­باشد. نمونه‌هایی از این کارگاه‌ها عبارت‌اند از:

* طراحی برنامه توسعه فردی IDP؛
* حل مسأله و تصمیم‌گیری؛
* حل تعارض و مدیریت بحران؛
* تاب‌آوری، اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس؛
* ارتباط مؤثر، گوش دادن فعال و همدلی؛
* خودآگاهی، هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و مدیریت زمان؛
* و …

 

افراد و سازمان‌ها می‌توانند از خدمات ویژه مؤسسه فراکوچ جهت برگزاری رویدادهای حوزه کوچینگ بهره‌مند شوند.

دستاورد های موسسه فراکوچ

تأسیس مرکز آموزش کوچینگ ایران

این مرکز اولین دستاورد مؤسسه فراکوچ می‌باشد که بر اساس استاندارد بین‌المللی، اقدام به برگزاری «دوره‌های آموزشی کوچینگ» نموده است. در حال حاضر، فراکوچ به عنوان اولین و بزرگ‌ترین مؤسسه آموزش کوچینگ در کشور موفق به پذیرش بیش از 460 دانش‌پذیر کوچینگ در 38 دوره آموزشی و فارغ‌التحصیلی 196 کوچ حرفه‌ای تا نیمه اول سال 1399 شده است. این مؤسسه تاکنون بیش از 28000 نفر ساعت آموزش کوچینگ و مهارت‌های جانبی در بیش از 40 عنوان دوره کارگاهی کوتاه‌مدت و بلندمدت به صورت فردی و سازمانی برگزار نموده است.

ثبت دوره و اعطای گواهینامه ملی کوچینگ (اولین در ایران)

در سال ۱۳۹۶، برای اولین بار و به درخواست هیئت‌علمی این مؤسسه، مجوز و گواهینامه رسمی و ملی در حوزه کوچینگ توسط مرکز آموزش بازرگانی کشوری زیر نظر وزارت صمت صادر گردیده است و به دانش‌پذیرانی که موفق به اخذ صلاحیت‌های بین‌المللی می‌شوند، اعطا می‌گردد که قابلیت ترجمه نیز دارد. همچنین، دانش‌پذیران پس از گذراندن دوره و قبولی در آزمون نهایی، گواهی حضور در دوره ۶۰ ساعته را از مدیریت مؤسسه فراکوچ دریافت می‌کنند.

عضویت در پارک علم و فناوری

این موفقیت در پاییز ۱۳۹۷ با پذیرش مؤسسه فراکوچ به عنوان مؤسسه فناور و اولین استارتاپ حوزه خدمات کوچینگ در پارک علم و فناوری محقق گردید.

اخذ مجوز «مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی» (اولین در ایران)

در سال ۱۳۹۷، مؤسسه فراکوچ موفق به اخذ این مجوز از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گردید و تحت عنوان مرکز مشاوره در حوزه تخصصی «توسعه فردی و مهارت افزایی در کسب‌وکار» فعالیت می‌نماید. این مؤسسه تا کنون موفق به ارائه خدمات کوچینگ به بیش از 890 نفر در قالب حدود 2300 جلسه کوچینگ شده است.

ثبت دوره‌های آموزش کوچینگ در وزارت علوم و تحقیقات و فناوری (اولین در ایران)

فراکوچ در سال 1398 و با همکاری مؤسسه آموزش عالی آرمان، موفق به ثبت دوره‌های آموزش کوچینگ در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید.

پایه‌گذاری بنیاد کوچ‌های حرفه‌ای ایران

این مؤسسه با تأسیس «بنیاد کوچ‌های حرفه‌ای ایران» به جذب دانش‌پذیران نخبه و معرفی هرچه بهتر کوچ‌های آموزش دیده سراسر کشور می‌پردازد.

ثبت اولین استاندارد شایستگی «کوچینگ توسعه فردی و کسب‌وکار» در سازمان فنی و حرفه‌ای کشور

پس از 15 ماه تلاش مداوم، در نیمه اول سال 1399 مؤسسه فراکوچ موفق به ثبت اولین استاندارد کوچینگ در سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گردید که یکی از بزرگ‌ترین دستاوردها و موفقیت‌های جامعه کوچینگ ایران محسوب می‌شود و امکان ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای به دانش‌آموختگان کوچینگ را فراهم می‌سازد. این امکان پس از سپری شدن واپسین مراحل اداری به اطلاع عموم خواهد رسید.

اخذ پروانه آموزشگاه فنی و حرفه‌ای فراکوچ

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای فراکوچ به عنوان زیرمجموعه مؤسسه فراکوچ در بحث آموزش، از نیمه دوم سال 1399 در رشته‌های متعددی فعالیت خود را آغاز خواهد نمود که اولین آموزشگاه رسمی آموزش کوچینگ در کشور محسوب می‌گردد.

برگزار‌کننده

آواتار

فراکوچ - مرکز آموزش کوچینگ ایران

معرفی: درباره مرکز آموزش کوچینگ ایرانفراکوچ پایگاه اطلاع رسانی مرکز اموزش کوچینگ ایران از سال 94 فعالیت تیم مرکز آموزش کوچینگ ایران آغاز گردید. در طول این مدت تیم حرفه ای در جهت بومی سازی این دانش شکل گرفت و فعالیت های زیادی انجام شد. در سال 96 این

رویداد های برگزارشده۶۶
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۴۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

یک‌شنبه ۶ تیر

دوره یادگیری روش مطالعه و تندخوانی

 • آنلاین
 • از ۹۹۹,۰۰۰ تومان
 • استاد بهزاد ترابیان
یک‌شنبه ۶ تیر

وبینار تندخوانی و تندخوانی

 • آنلاین
 • رایگان
 • فاطمه زهرا شاد
شنبه ۲۷ شهریور

نکاتی که قبل از امضای اولین قرارداد کاری باید بدانید.

 • آنلاین
 • رایگان
 • شتابدهنده استعداد بانا
چهارشنبه ۹ تیر

دوره آموزشی آنلاین «من کیستم»

 • آنلاین
 • از ۳۴۵,۰۰۰ تومان
 • کودکِت دات کام