رویداد به پایان رسیده است!
اکران مستند پازلی ها در تاریخچهارشنبه ۱۳ بهمنبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

اکران مستند پازلی ها

شروع:
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۹۵ ۱۸:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۹۵ ۲۱:۰۰
اکران مستند پازلی ها
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

خلاصه فیلم:

 پازلی نام گروهی چهار نفره از دانشجویان آی­تی است که با وجود فرصت‌های شغلی مناسب نمی‌خواهد جایی استخدام شوند و علی‌رغم مخالفت نزدیکان­شان دوست دارند کسب‌وکار خودشان را داشته باشند. آن‌ها به یک ایده جدید در صنعت رایانه می‌رسند؛ اما چون در شهرستان زندگی می‌کنند و تجربه و دانش کافی ندارند، نمی‌دانند که چه­طور باید آن را عملی کنند و از آن پول درآورند. از دانشگاه مرخصی می‌گیرند و به امید این­که به آرزویشان برسند به تهران می‌آیند؛ ولی زندگی در تهران، خود چالش جدیدی برای آن­هاست.


فهرست عوامل:

نویسنده و کارگردان: مهدی گنجی/ بر اساس طرحی از: رضا بهرامی‌نژاد/ تدوینگر: اسماعیل منصف/ فیلمبرداران: محمدرضا جهان‌پناه، مهدی گنجی / آهنگساز: بابک میرزاخانی/ طراحی و ترکیب صدا: امیرحسین قاسمی/ صدابردار: حسن شبانکاره، با همکاری: میثم حسنلو، وحید رضویان، علی مژده/ دستیار کارگردان و مدیر تولید: عبدالرضا نیک‌پو/ رنگ‌آمیزی تصاویر: حمیدرضا فطوره‌چیان، سیندخت رحیمیان/ عکاس: عباس کوثری/ طراح گرافیک: هامد جابرها/ روابط‌عمومی و رسانه: امیرحسین ثنایی/ مشاوران پروژه کارستان: محمود نظاری، حسین اکبری/ مدیریت پژوهش و کارشناسی فیلم‌های مستند کارستان: فیروزه صابر، زهرا عمرانی/ پژوهشگران: مهدی گنجی، سید ناصر نوربخش

با حضور: حمیدرضا قادری، مصطفی لطفی، حسین آریان، محمدحسین محسنی

مشاور پروژه: رخشان بنی‌اعتماد

تهیه‌کننده: مجتبی میرتهماسب

تهیه‌شده در «کارگاه فیلم کارآ» با همکاری «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان»


یادداشت کارگردان:

برای نسل من، نسلی که جنگ ایران و عراق را در در کودکی و سال‌های دهه شصت تجربه کرده، بزرگ‌ترین آرزو این بود که دکتر یا مهندس شویم. یادمان می‌دادند تا در ماراتن کار و زندگی از دیگری جلو بزنیم، برای رسیدن به کلیشه‌های رایج موفقیت. رویای‌مان رسیدن به زندگی بود، شبیه فلان دکتر، مهندس و یا پولدارهای نوکیسه. هیچ کس به ما یاد نداد که خلاقانه زندگی کنیم و برای زندگی و کارمان یک مسیر شخصی اختراع کنیم. ما محصول طرز فکری هستیم که به دنبال شبیه‌سازی بود و کم‌کم ملاک‌مان برای ارزش‌گذاری سطح زندگی در حساب بانکی‌مان خلاصه شد. شاید به همین خاطر است که به‌عنوان فیلم‌ساز همیشه جذب آدم‌هایی می‌شوم که می‌خواهند متفاوت زندگی کنند. چیزی را تغییر دهند و یا ارزش تازه‌ای خلق کنند. در حقیقت به دنبال بخشی از شخصیت گمشده خودم هستم.

پازلی‌ها نمونه خوبی هستند از جوان‌هایی که در زندگی‌شان رسیک می‌کنند و دوست ندارند راه‌های تجربه‌شده، سنتی و پر امنیت قبلی را طی کنند. آدم‌هایی که همه سختی‌ها را تحمل می‌کنند تا کار جدیدی راه بیاندازند. آن‌ها ایمان دارند که با هم کار کردن بهتر از یک‌نفره پیش رفتن است. سرکردن با این آدم‌های معمولی که ستاره‌های مجله‌های پرفروش نیستند، آن‌قدر برای من الهام‌بخش است که زندگی‌ام را تغییر داده است.


مشخصات فیلم:

مدت: 70 دقیقه

سال تولید: 1395

زبان فیلم: فارسی

زیرنویس: انگلیسی

فرمت تصویر:  HD / 25p / Color / 16:9 – 1:1.85

فرمت صدا: Stereo + Surround 5.1

آدرس:بیرجند خیابان منتظری - سینما بهمن