کارگاه‌های آموزشی راه‌اندازی استارت‌آپ موفق (ایده تا کسب‌وکار)

شروع:
پنج‌شنبه ۱۸ آذر ۹۵ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۸ بهمن ۹۵ ۱۸:۰۰
کارگاه‌های آموزشی راه‌اندازی استارت‌آپ موفق (ایده تا کسب‌وکار)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 

پس از استقبال شما دوستان عزیز از ایستگاه اول «رویداد رِیتو» حالا وقت برگزاری کارگاه‌های آموزشی با عنوان اختصاصی «بدوآپ» فرا رسیده. این کارگاه‌ها از روز پنجشنبه 25 آذرماه 1395 شروع میشه و جلسات بعدی نیز در روزهای آخر هفته برگزار خواهد شد. توضیحات هر جلسه رو میتونید توی سایت رِیتو ملاحظه کنید با این حال در ادامه هم توضیحات مختصری آورده شده.

لازم میدونم اینو خدمتتون بگم که هرچه زودتر ثبت‌نام کنید تخفیف بیشتری دریافت می‌کنید. پس فرصت رو از دست ندید.

کسانی که در کارگاه‌ها ثبت‌نام کنند و حضور داشته باشن، گواهی اتمام دوره صادر میشه براشون. در صورت تمایل و پرداخت هزینه امکان صدور گواهی بین المللی از سوی موسسه IQS انگلستان وجود دارد.

 

جلسه اول: اصلا میتونم کارآفرین خوبی بشم؟

در این جلسه پس از خودشناسی و آگاهی از تیپ شخصیتی با استفاده از آزمون MBTI، مهارت‌های ارتباطی مناسب هر تیپ شخصیتی آموزش داده، نقشه راه توسعه‌ی شخصی مناسب هر فرد ارایه و انتخاب مسیر کارمندی یا کارآفرینی انجام می‌شود. اغراق نیست اگر بگوییم پس از گذراندن این جلسه تاثیرات مثبت آن در افزایش بهره‌وری، تصمیمات استراتژیک و ارتقای موقعیت شخصی و سازمانی به سرعت نمودار می‌شود.

برای کارآفرین شدن و راه‌اندازی یک استارت‌آپ موفق لازم است که ابتدا خودمان و تواناییمان را بشناسیم. از علایق خود باخبر باشیم تا بتوانیم براساس آن وارد حوزه کارآفرینی شویم. در پی آن کارگاهی در مورد تفاوت‌های مسیر کارآفرینی با کارمندی برگزار خواهد شد که افراد از دشواری‌های مسیر آگاه شده و برای عبور از آن آماده گردند.

در این جلسه براساس تیپ شخصیتی افراد مشاوره‌های خصوصی هر فرد به او داده می‌شود. پس از آن کارگاهی برای نگارش علایق شخصی جهت ایده‌پردازی فردی انجام خواهد پذیرفت. خروجی این کارگاه آموزش صحیح ایده‌پردازی و روش پرورش آن است.

کار در منزل!

نگارش چک‌لیستی از توانمندی‌ها، ویژگی‌ها، علایق، موفقیت‌ها، شکست‌ها، ایده‌ها و … برای ارایه در جلسه دوم.

 

جلسه دوم: من ایده دارم چیکار کنم؟

 مطمئنا هر فردی در طول زندگی خود ایده‌های فراوانی به ذهنش می‌رسد اما مهم‌تر از خود ایده، روند اجرا شدن و تجاری‌سازی آن است. در این جلسه شرکت‌کنندگان در مورد ایده‌های خود در فضایی دوستانه صحبت می‌کنند. ایده‌ها به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شوند و به مرور بهبود می‌یابند. در کنار این موضوع، افراد دیگری که به این ایده علاقه دارند یا ممکن است شبیه ایده خودشان باشد اعلام آمادگی می‌کنند که در قالب یک تیم به همکاری بپردازند. لازم است این نکته رو عرض کنم که انتخاب هم‌تیمی زیر نظر مدرسین و براساس تیپ‌های شخصیتی که در جلسه قبل به آن رسیدیم انجام می‌شود. لزوما هر فرد نمی‌تواند هم‌تیمی خوبی برای فرد دیگری باشد. تفاوت آموزش‌های ما در همین است که بهترین افراد براساس شخصیت و توانایی برای تشکیل تیم جهت فعالیت روی یک ایده انتخاب خواهد شد.

در ادامه کارگاه‌ها معیارهای سنجش عملکرد تیم آموزش داده می‌شود تا هرکدام از تیم‌ها این توانایی رو پیدا کنند که خودشان عملکرد تیم را بسنجند تا در نهایت گزارش نحوه همکاری را به منتور خود اعلام کنند.

کار در منزل!

تیم‌ها در مورد ایده‌ی محوری خود فکر کرده و برای آن روند تجاری‌سازی را به رشته تحریر در خواهند آورد.

 

جلسه سوم: مدل کسب‌وکار ایده‌ام چیه؟

 بخش اعظم این جلسه به آموزش عملی نگارش یک مدل کسب‌وکار اختصاص خواهد داشت. تیم‌ها این توانایی را پیدا خواهند کرد که برای ایده‌های خود مدل‌های اجرایی کسب‌وکار بنویسند که برای هر سرمایه‌گذاری جذاب خواهد بود. همواره مدرسین در کنار شما خواهند بود تا مدل‌های نوشته شده ارزیابی و بهبود یابند. پس نگران این موضوع نباشید. خروجی این جلسه این است که آیا یک ایده امکان تجاری‌سازی دارد یا خیر. در پایان نیز آموزش‌های لازم برای ارایه آسانسوری یک مدل به داوران و سرمایه‌گذاران صورت می‌گیرد.

کار در منزل!

تیم‌ها مدل کسب‌وکار خود را نهایی کرده و برای ارایه آن به داوران آماده می‌شوند.

 

جلسه چهارم: چجوری حامی جذب کنم؟

 برای جذب حمایت نیاز داریم که طرح تجاری ایده خود را به خوبی بنویسیم. اصولا حامیان به دنبال ایده‌هایی می‌گردند که در کمترین زمان بیشترین بازده رو داشته باشد. در این جلسه مهم به صورت عملی نحوه‌ی نگارش طرح تجاری برای ایده‌ی محوری جهت ورود به شتاب‌دهنده‌ها، پارک‌های علم و فناوری و … آموزش داده می‌شود. سپس تیم‌ها در برابر داوران و با استفاده از آموزش‌های پیشین، ایده و مدل کسب‌وکار خود را ارایه می‌نمایند. تیم‌ها و ایده‌های برتر به حامیان معرفی می‌شوند. در صورتی که ایده‌ای نتواند نظر داوران را به خود جلب کند اصلا جای نگرانی نیست زیرا مدرسان همواره در کنار آنها حضور خواهند داشت تا روند پرورش طرح خود را ادامه دهند تا جایی که مورد حمایت قرار گیرند. تفاوت ریتو با بقیه رویدادهای استارت‌آپی دیگر در همین مفهوم است که هیچ‌کدام از تیم‌ها و طرح‌ها به حال خود رها نمی‌شوند.

 

مدرسان

کیارش عباس‌زاده

کیارش عباس‌زاده

بنیان‌گذار زودفود و سامانه مشاوره آنلاین دکتر کارآفرین
متخصص در راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی

کتایون یزدانفر

کتایون یزدانفر

مدیرعامل براستا برندینگ
متخصص در زمینه برندینگ و مشاوره بازاریابی

احسان پرتو

احسان پرتو

مدیرعامل رایان انرژی
متخصص طراحی مدل‌های کسب‌وکار

زمان‌بندی

جلسه اول
عنوانشروعپایان
کارگاه اول۹:۰۰۱۱:۰۰
پذیرایی و استراحت۱۱:۰۰۱۱:۳۰
کارگاه دوم۱۱:۳۰۱۳:۳۰
ناهار و استراحت۱۳:۳۰۱۴:۰۰
کارگاه سوم۱۴:۰۰۱۶:۰۰
پذیرایی و استراحت۱۶:۰۰۱۶:۳۰
کارگاه چهارم۱۶:۳۰۱۸:۰۰

آدرس:تهران سالن کنفرانس