رویداد به پایان رسیده است!
كارگاه آموزشي گام به گام پژوهش تا انتشار مقاله (Research to Publication) - (طول دوره ۱۲ ساعت) در تاریخ پنج‌شنبه ۱۳ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

كارگاه آموزشي گام به گام پژوهش تا انتشار مقاله (Research to Publication) - (طول دوره ۱۲ ساعت)

شروع:
چهارشنبه ۱۲ تیر ۹۸ ۰۹:۳۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۳ تیر ۹۸ ۱۶:۳۰
كارگاه آموزشي گام به گام پژوهش تا انتشار مقاله (Research to Publication) - (طول دوره ۱۲ ساعت)
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفي كارگاه


جستجوي پيشينه پژوهش و نگارش مقاله كار وقتگير و گاها خسته كننده اي است. اما آيا مي توان آن را تسهيل كرد؟ چگونه مي توان پاسخي براي سوالات و موقعيتهاي زير يافت؟

1.       در مورد موضوع تحقيقم مطمئن نيستم، آيا موضوع خوبي است؟

2.       من تازه وارد مرحله تحصيلات تكميلي شده ام و نمي دانم چگونه بايد يك تحقيق علمي انجام دهم.

3.       مدتي است كه كار تحقيقاتي انجام مي دهم اما يافتن مقالات مورد نياز بسيار وقتگير است.

4.       مقاله اي را دانلود كرده ام ولي نمي توانم آن را پيدا كنم.

5.       چگونه مي توانم فهرست منابع را در كمترين زمان تهيه كنم؟

6.       منابع بسيار زيادي دارم كه بعضي از آنها مربوط به تحقيقات قبلي و برخي مربوط به تحقيق فعلي است، اما نمي توانم به خاطر بياورم كجا آنها ذخيره كرده ام.

7.       چگونه مي توانم در كمترين زمان يك مقاله ايده آل و باكيفيت بنويسم؟

8.       مقاله ام را براي چه مجله اي ارسال كنم؟

9.       مراحل پذيرش مقاله در مجلات كدامند؟

10.   مقاله اي نوشته ام اما نمي توانم مجله مناسبي براي ارسال مقاله پيدا كنم.

 

ما به يك استراتژي پژوهشي موثر نياز داريم كه بتواند مانع از اتلاف وقت شود و همچنين در انتخاب موضوع و نگارش مقاله راهنماي ما باشد. شركت در اين كارگاه مزاياي زيادي دارد كه از آن جمله مي توان به آموزش تغيير جهت كار از جستجو به كشف، و آموزش استفاده از ابزارهاي كاربردي و مفيد اينترنتي اشاره كرد. 


اين كارگاه براي چه كساني مناسب است؟


اين كارگاه براي كليه دانشجويان تحصيلات تكميلي، اساتيد محترم و كساني كه قصد دارند پروژه تحقيقاتي خود را به مقاله تبديل كنند مناسب و كاربردي است. ابزار تحقيقاتي كه در اين كارگاه معرفي مي شوند مي توانند در رشته ها و موسسات پژوهشي مختلف به كار برده شوند.

شركت كنندگان در اين كارگاه بايد با استفاده از پايگاه داده هاي علمي و نرم افزار مديريت منابع آشنا باشند.

مدرس

دكتر نادر آل ابراهيم
دكتر نادر آل ابراهيم
مشاور ارشد در حوزه افزایش رویت پذیری و ضریب تاثیر تحقیقات

معرفي مدرس


 
دکتر نادر آل ابراهیم اکنون به عنوان مشاور ارشد در حوزه افزایش رویت پذیری و ضریب تاثیر تحقیقات مشغول به فعالیت می باشد. دکتر آل ابراهیم دکتری خود را درسال 2012 از دانشگاه مالایا (University of Malaya) کشور مالزی در رشته مدیریت تکنولوژی اخذ نموده و پس از آن حدود پنج سال به عنوان هیئت علمی این دانشگاه مشغول تدریس بوده و همزمان با مرکز خدمات پشتیبانی محققین، در حوزه افزایش رتبه دانشگاه یو ام فعالیت می نمودند. ایشان علاقه مند به تحقیق در زمینه مهارتهای الکترونیکی، ابزارهای پژوهشی، علم سنجی، رتبه بندی دانشگاه ها، و تیم های مجازی تحقیق و توسعه برای تولید محصول جدید می باشد.
دکتر آل ابراهیم به عنوان مبدع Research tools" و توسعه دهنده جعبه ابزارهای تحقیقات علمی در منطقه شرق آسیا شناخته شده است. استفاده از Research tools" به محققین کمک می نماید تا در زمان کوتاه تر و با دقت بیشتر مستندات علمی را تامین؛ تولید؛ چاپ؛ و در نهایت به رویت همگان برسانند تا از این رهگذر حداکثر استنادات ممکن را جذب نمایند.
 دکتر آل ابراهیم تا کنون بیش از یکصد مقاله در نشریات و کنفرانسهای بین المللی ارائه کرده است و یکی از نویسندگان کتاب “مدیریت و راهبری دانشگاههای خلاق” بوده است. وی تا امروز بیش از 350 کارگاه آموزشی بصورت حضوری و آنلاین در کشورهای مختلف برگزار نموده است.
برنامه زمان بندي كارگاهIntroduction?Who should attend


The workshop is for senior and junior researchers along with supervisors, lecturers, postgraduate students, researchers who want to start a research till write a paper. The “Research Tools” uncovered at the workshop is useful across various research disciplines and research institutions. Participants should be familiar with using scientific databases and reference management software


Tentative program


سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
آشنايي با پايگاه داده هاي علمي و نرم افزار مديريت منابع
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
به دليل عملي بودن كارگاه همراه داشتن لپ تاپ الزامي مي باشد.
ارايه بلیت همراه با كارت دانشجويي صورت پذيرد؟
حتما در هنگام ارايه بليت به طور فيزيكي يا آنلاين كارت دانشجويي ارايه گردد.

آدرس: اصفهان خیابان شریعتی شرقي، بعد از بیمارستان شریعتی، روبروی بن‌بست فیروزي، پلاک ١٢+١، مركز آموزش هاي تخصصي و كاربردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد