اولین دوره جدید COBIT 2019 Foundation (راهبری فناوری اطلاعات با کمک چارچوب کوبیت 2019)

شروع:
پنج‌شنبه ۲۷ تیر ۹۸ ۰۸:۳۰
پایان:
جمعه ۲۸ تیر ۹۸ ۱۶:۳۰
اولین دوره جدید COBIT 2019 Foundation (راهبری فناوری اطلاعات با کمک چارچوب کوبیت 2019)
برگزارکننده‌ی رویداد
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

معرفی دوره

اولین دوره برای علاقمندان به چارچوب کوبیت دوره COBIT 2019 Foundation است که بصورت بنیادی به بررسی و معرفی این چارچوب میپردازد. این دوره دو روزه به مخاطبان کمک خواهد کرد تا با جوانب و کاربردهای این چارچوب قدرتمند آشنا شوند. کلیه افراد علاقمند به مباحث راهبری و همچنین حسابرسی فناوری اطلاعات از مخاطبین این دوره هستند.

در عصر حاضر، فناوری اطلاعات جزء کلیدی ترین منابع سازمان‌ها به شمار می‌رود و حاکمیت، نظارت و مدیریت کارآمد آنها یکی از اصلی ترین چالش‌های مدیران فناوری اطلاعات می‌باشد. از سوی دیگر، رشد سریع فناوری و تقاضای روز افزون اطلاعات، قوانین و مقررات موجود در جامعه و وقوع ریسک‌های مختلف، نقش حاکمیت و مدیریت فناوری اطلاعات را در سازمان‌ها پررنگ‌تر می‌نماید. همچنین امروزه نقش فناوری اطلاعات در ارزش‌آفرینی کسب‌وکار و حصول رضایت نهایی مشتریان ملموس تر از گذشته بوده و مدیران در راستای غلبه بر چالش‌های پیش‌رو، سعی در تحقق اهداف فوق و همسویی هر چه بیشتر کسب‌وکار و فناوری اطلاعات نموده‌اند. چارچوب COBIT 2019 نقش حیاتی فناوری اطلاعات را در ارزش‌آفرینی برای کسب‌وکار پررنگ تر نموده است. همچنین این چارچوب سازمان‌ها را در تحقق اهداف حاکمیتی و مدیریتی و نیز حصول میزان ارزش بهینه کسب ‌وکار یاری می‌نماید.

دوره COBIT 2019 Foundation مطابق با استاندارد معرفی شده توسط موسسه ISACA در قالب یک دوره دو روزه (8:30 الی 16:30 – 16 ساعت آموزشی) برگزار میگردد.

اهداف دوره

در این دوره سعی میشود تا شرکت کنندگان در انتها، مفاهیم زیر را به صورت کاربردی بیاموزند:

 • چارچوب، اصول و قواعد کلی COBIT 2019
 • نحوه ارزیابی عملکرد فناوری اطلاعات
 • چگونگی بهبود میزان ارزش‌آفرینی فناوری اطلاعات
 • نحوه برقراری ارتباط نزدیک میان اهداف کسب‌وکار و فناوری اطلاعات در راستای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده
 • نحوه کنترل و نظارت اثربخش عملیات فناوری اطلاعات
 • چگونگی پیاده‌سازی COBIT در سازمان
 • چگونگی رویارویی با ریسک‌های مرتبط با فناوری اطلاعات
 • آشنایی با نحوه تدوین طرح جامع استراتژیک فناوری اطلاعات سازمان

باید توجه داشت که بخش اعظمی از انتقال اطلاعات در بحثها و گفتگوهای حین دوره صورت خواهد گرفت، پس طبیعتا مشارکت فعال حاضرین در دوره امری بسیاری تعیین کننده در کیفیت برگزاری دوره خواهد بود.

مخاطبان دوره

 • مدیران ارشد واحد های فناوری اطلاعات و ارتباطات، سیستم ها و روش ها و تضمین کیفیت
 • مشاوران و مجریان پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • مدیران و کارشناسان طرح و برنامه سازمان
 • مدیران وکارشناسان ارشد بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و موسسات حسابرسی
 • مدیران شرکت های تجارت الکترونیک
 • مدیران میانی و مدیران تیم های فنی شرکت های نرم افزار، سخت افزار و شبکه

و کلیه علاقمندان به چارچوب کوبیت و مبحث حسابرسی فناوری اطلاعات میباشد.

پیشنیاز دوره

برای این دوره پیشنیازی در نظر گرفته نشده است. اما آشنایی با فرآیندهای جاری در فناوری اطلاعات، استانداردهای و بهروشهای حوزه مدیریت فناوری اطلاعات، مکانیزمهای ارزیابی بلوغ فرآیند و … میتواند به درک بهتر مفاهیم این دوره کمک کند.

ویژگیهای دوره

 • برگزاری دوره توسط نمایندگی رسمی موسسه ITpreneurs از معتبرترین مراکز بین المللی در حوزه آموزش مدیریت فناوری اطلاعات
 • استفاده از محتوای آموزشی بروز و بین المللی به کمک مدرس مجرب و با سوابق ارزشمند در رابطه با پروژه های فناوری اطلاعات
 • آمادگی جهت شرکت در آزمون بین المللی COBIT 2019 Foundation و اخذ مدرک بین المللی

شرایط انصراف و عودت هزینه

 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی 10 روز و یا زودتر از زمان برگزاری رویداد، درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 4% کارمزد سایت ایوند به ایشان عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی تا 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 30% شهریه دوره عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی دیرتر از 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف نموده و یا بدون اطلاع قبلی در دوره حاضر نشود، شامل هرگونه عودت وجه نبوده و دانش‌پژوه حق هرگونه ادعایی در این رابطه را نخواهد داشت.

زمان‌بندی

روز اول
روز دوم
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۸:۳۰۱۶:۳۰
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۸:۳۰۱۶:۳۰

مدرس دوره

مهندس ابوالفضل هادی

مهندس ابوالفضل هادی

مدرس بین المللی

مهندس ابوالفضل هادی یکی از متخصصین و مدرسین بنام در حوزه مدیریت پروژه های نرم افزاری و راهبری فناوری اطلاعات میباشد. ایشان با سابقه بیش از 15 سال برگزاری کارگاهها و دوره های متنوع آموزشی در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات مسئولیت برگزاری کارگاههای آموزشی مدیریت پروژه و راهبری فناوری اطلاعات را ...

درباره مدرس

مهندس ابوالفضل هادی یکی از متخصصین و مدرسین بنام در حوزه مدیریت پروژه های نرم افزاری و راهبری فناوری اطلاعات میباشد. ایشان با سابقه بیش از 15 سال برگزاری کارگاهها و دوره های متنوع آموزشی در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات مسئولیت برگزاری کارگاههای آموزشی مدیریت پروژه و راهبری فناوری اطلاعات را در مرکز آموزش رایزن سامانه گستر عهده دار است.

برگزار کننده

مرکز آموزش

مرکز آموزش

رایزن سامانه گستر

مرکز آموزش شرکت رایزن سامانه گستر به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات نزدیک به 10 است که در حال فعالیت بوده و دوره های متعددی را در رابطه با چارچوبها و استانداردهایی نظیر ITIL, COBIT, PRINCE2 و SCRUM را برگزار نموده و مینماید.

آدرس:تهران خیابان شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، خیابان عرفان، پلاک 26، واحد 8