رویداد به پایان رسیده است!
دوره COBIT 5 ASSESSOR (ارزیاب کوبیت 5) برای اولین بار در ایران در تاریخ جمعه ۱ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۳۱ مرداد ساعت ۰۸:۳۰

دوره COBIT 5 ASSESSOR (ارزیاب کوبیت 5) برای اولین بار در ایران

 • رایگان
 • تهران
 • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


در دوره ارزیاب COBIT 5نحوه اجرای رسمی ارزیابی توانمندی فرایند و نحوه بکارگیری آن را در برآورده سازی اهداف کسب‌وکار، اولویت بندی فعالیت‌های بهبود و شناسایی فرصتهای بهبود حاکمیت و مدیریت دارایی‌های فناوری اطلاعات خواهید آموخت.

در این دوره، مبانی ارزیابی توانمندی فرایندهای سازمانی از طریق مدل مرجع فرایند COBIT 5 ارائه می‌شود. مدل مرجع فرایند COBIT 5روشی قابل اعتماد، پایدار و تکرارپذیری را برای ارزیابی توانمندی فرایند فناوری اطلاعات فراهم می‌کند. این مدل به رهبران فناوری اطلاعات سازمان در جلب همکاری مدیران ارشد سازمان کمک می‌کند و اعضای هیئت مدیره را در طرح‌های تغییر و بهبود سهیم می‌کند.

نتایج این ارزیابی، میزان توانمندی فرایند را مشخص می‌کند؛ این نتایج می‌توانند برای بهبود فرایند، ارائه ارزش به کسب‌وکار، اندازه‌گیری میزان دستیابی به اهداف جاری کسب‌وکار، محک زدن سازمان، تهیه گزارشات مستدل و انطباق سازمانی بکار گرفته شوند. این دوره بر اساس تمرین‌های عملی و سناریوهای موردی برگزار می‌شود.

متخصصان داوطلب پس از گذراندن موفق دوره می‌توانند به عنوان ارزیاب یا ارزیاب ارشد فعالیت داشته باشند و در صورت داشتن دیگر موارد تعیین شده از سوی ISACA می توانند گواهینامه شایستگی کامل ISACA را دریافت نمایند.

دوره COBIT 5 Assessor مطابق با استاندارد معرفی شده توسط موسسه ISACA در قالب یک دوره دو روزه (8:30 الی 16:30 – 16 ساعت آموزشی) برگزار میگردد.


اهداف دوره


در این دوره سعی میشود تا شرکت کنندگان در انتها، مفاهیم زیر را به صورت کاربردی بیاموزند:

 • نحوه اجرای ارزیابی توانمندی فرایند با استفاده از راهنمای ارزیابی COBIT 5
 • نحوه بکارگیری مدل ارزیابی فرایند (PAM) در اجرای ارزیابی توانمندی فرایند
 • نحوه شناسایی و ارزیابی نقش‌ها و مسئولیتها در فرایند ارزیابی توانمندی فرایند
 • نحوه بکارگیری و ارزیابی 7 گام مشخص شده در راهنمای ارزیابی
 • نحوه بکارگیری راهنمای خود-ارزیاب کوبیت

باید توجه داشت که بخش اعظمی از انتقال اطلاعات در بحثها و گفتگوهای حین دوره صورت خواهد گرفت، پس طبیعتا مشارکت فعال حاضرین در دوره امری بسیاری تعیین کننده در کیفیت برگزاری دوره خواهد بود.


مخاطبان دوره


 • ممیزان داخلی و خارجی
 • ممیزان فناوری اطلاعات
 • مشاروان فعال در این حوزه

و کلیه علاقمندان به مباحث ارزیابی و ممیزی فناوری اطلاعات میباشد.


پیشنیاز دوره


پیش نیاز اولیه برای حضور در این دوره آشنایی با مفاهیم ممیزی و حسابرسی است. اما از آنجایی که دوره بطور تخصصی بر چارچوب کوبیت متمرکز است پس شرکت در دوره های COBIT  Foundation به عنوان الزام و قبولی در آزمون COBIT 5 Foundation به عنوان پیشنهاد قبل از شرکت در این دوره در نظر گرفته شده اند.


ویژگیهای دوره


 • برگزاری دوره توسط نمایندگی رسمی موسسه ITpreneurs از معتبرترین مراکز بین المللی در حوزه آموزش مدیریت فناوری اطلاعات
 • استفاده از محتوای آموزشی بروز و بین المللی به کمک مدرس مجرب و با سوابق ارزشمند در رابطه با پروژه های فناوری اطلاعات
 • آمادگی جهت شرکت در آزمون بین المللی COBIT 5 Assessor و اخذ مدرک بین المللی

شرایط انصراف و عودت هزینه


 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی 10 روز و یا زودتر از زمان برگزاری رویداد، درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 4% کارمزد سایت ایوند به ایشان عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی تا 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 30% شهریه دوره عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی دیرتر از 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف نموده و یا بدون اطلاع قبلی در دوره حاضر نشود، شامل هرگونه عودت وجه نبوده و دانش‌پژوه حق هرگونه ادعایی در این رابطه را نخواهد داشت.

زمان‌بندی

روز اول
روز دوم
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۸:۳۰۱۶:۳۰
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۸:۳۰۱۶:۳۰

مدرس دوره

مهندس ابوالفضل هادی
مهندس ابوالفضل هادی
مدرس بین المللی

مهندس ابوالفضل هادی یکی از متخصصین و مدرسین بنام در حوزه مدیریت پروژه های نرم افزاری و راهبری فناوری اطلاعات میباشد. ایشان با سابقه بیش از 15 سال برگزاری کارگاهها و دوره های متنوع آموزشی در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات مسئولیت برگزاری کارگاههای آموزشی مدیریت پروژه و راهبری فناوری اطلاعات را ...


درباره مدرس


مهندس ابوالفضل هادی یکی از متخصصین و مدرسین بنام در حوزه مدیریت پروژه های نرم افزاری و راهبری فناوری اطلاعات میباشد. ایشان با سابقه بیش از 15 سال برگزاری کارگاهها و دوره های متنوع آموزشی در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات مسئولیت برگزاری کارگاههای آموزشی مدیریت پروژه و راهبری فناوری اطلاعات را در مرکز آموزش رایزن سامانه گستر عهده دار است.

برگزار کننده

مرکز آموزش
مرکز آموزش
رایزن سامانه گستر

مرکز آموزش شرکت رایزن سامانه گستر به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات نزدیک به 10 است که در حال فعالیت بوده و دوره های متعددی را در رابطه با چارچوبها و استانداردهایی نظیر ITIL, COBIT, PRINCE2 و SCRUM را برگزار نموده و مینماید.

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت رایزن سامانه گستر

 مرکز آموزش شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر با تکیه بر بیش از 10 سال سابقه برگزاری دوره ها و کارگاههای تخصصی در حوزه های مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات و اجرای بیش از 250 دوره و کارگاه تخصصی، اکنون با ارائه 50 عنوان دوره/کارگاه آموزشی استاندارد،

رویداد های برگزارشده۷۹
 • شروع: پنج‌شنبه ۳۱ مرداد ساعت ۰۸:۳۰
 • پایان: جمعه ۱ شهریور ساعت ۱۶:۳۰

آدرس: تهران خیابان شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، خیابان عرفان، پلاک 26، واحد 8