رویداد به پایان رسیده است!
سی و پنجمین دوره Professional Scrum Master (اسکرام مستر حرفه ای) در تاریخ جمعه ۱۰ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۹ آبان ساعت ۰۹:۰۰

سی و پنجمین دوره Professional Scrum Master (اسکرام مستر حرفه ای)

 • رایگان
 • تهران
 • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی دوره


دوره PSM یا همان Professional Scrum Master یکی از محبوبترین و رایجترین کارگاههای آموزشی مرتبط با اسکرام است. شرکت کنندگان در این دوره با مرور بیانیه چابک (Agile Manifesto) میتوانند با مفاهیم کلی چابکی (Agility) آشنا شوند. هدف کلی این دوره در کنار معرفی چارچوب اسکرام به عنوان ابزاری کارآمد جهت مدیریت پروژه ها بصورت چابک، شرح نقش اسکرام مستر در پروژه هایی است که با استفاده از اسکرام به پیش میروند. مخاطبان این دوره عموما فعالان حوزه تولید نرم افزار هستند.

اسکرام یک متدلوژی چابک و پیشرو برای اجرای پروژه‌های پیچیده می‌باشد و از سوی سازمان‌های مطرح جهانی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. این رویکرد در ابتدا در حوزه توسعه نرم‌افزار مورد استفاده قرار گرفت، ولی پس از گذشت زمان به اثبات رسید که آن را می‌توان در مدیریت هر پروژه پیچیده‌ای به کار بست.

اسکرام چابک متفاوت از رویکرد سنتی مدیریت پروژه است و به جای تمرکز بر برنامه‌ریزی، راهنمایی و هدایت پروژه بر تسهیل نمودن و رهبری پروژه تمرکز دارد. شرکت‌کنندگان در دوره فرا می‌گیرند که چگونه یک فرد متخصص در حوزه Scrum باشند و چگونه یک تیم، پروژه و یا سازمان را به صورت چابک توسعه دهند. Scrum Master فردی است که مسئولیت اجرای اثربخش اسکرام را در سازمان بر عهده دارد و تیم پروژه را در راستای تحقق اهدافشان رهبری می‌کند.

دوره اسکرام مستر حرفه ای با بهره‌مندی از اساتید مجرب و مطالب آموزشی غنی و نیز بررسی مطالعات موردی موفق شرکت‌کنندگان در دوره را برای پیاده‌سازی اسکرام در سازمان خود آماده می‌سازد. شرکت‌کنندگان در انتهای دوره با فراگیری مفاهیم پایه اسکرام کسب مهارت و دانش کافی در این حوزه قابلیت همکاری اثربخش در یک تیم چابک اسکرام را در نقش‌های مختلفی چون مالک محصول / خدمت، اسکرام مستر و یا عضو یک تیم اسکرام خواهند یافت. همچنین شرکت‌کنندگان در دوره با تکینک‌های خاص و نیز اصول و قواعدی در راستای تحقق موفقیت در پروژه آشنا خواهند شد.

دوره PSM مطابق با استاندارد معرفی شده توسط موسسه SCRUM.org در قالب یک دوره دو روزه معادل 16 ساعت آموزشی (از ساعت   9 الی 17 ) برگزار می گردد.


اهداف دوره


در این دوره سعی میشود تا شرکت کنندگان در انتها، مفاهیم زیر را به صورت کاربردی بیاموزند:

اصول و قواعد چابکی و اسکرام
چگونگی تشریح و مشارکت در تمامی بخش‌های چارچوب اسکرام
چگونگی تشکیل یک تیم اسکرام
چگونگی رویارویی با تغییرات در سازمان از طریق چارچوب اسکرام
آشنایی با واژه‌نامه، عبارت‌ها و اصول و قواعد مدیریت پروژه
فراگیری برنامه‌ریزی، اجرای پروژه و گزارش پیشرفت پروژه
آشنایی با نقش متخصص اسکرام و تفاوت های آن با نقش مدیر پروژه
باید توجه داشت که بخش اعظمی از انتقال اطلاعات در بحثها و گفتگوهای حین دوره صورت خواهد گرفت، پس طبیعتا مشارکت فعال حاضرین در دوره امری بسیاری تعیین کننده در کیفیت برگزاری دوره خواهد بود.


مخاطبان دوره


افراد و علاقه مندان به یادگیری مباحث اسکرام  من جمله:

مدیران پروژه
مدیران برنامه‌ریزی
معماران نرم‎‌افزار
تحلیل‌گران سیستم
رهبران تیم
متخصص اسکرام
مالکین محصول اسکرام
اعضای تیم اسکرام
توسعه‌دهندگان نرم‌افزار
مدیران فناوری اطلاعات

البته با توجه به فراگیر بودن مباحث چابک (Agile) شاید بتوان فعالان تمامی حوزه های تخصصی را از مخاطبان این دوره بر شمرد.


پیشنیاز دوره


شرکت‌کنندگان دوره لازم است آشنایی مقدماتی با مفاهیم اسکرام داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مفاهیم مقدماتی اسکرام می‌توانید به سایت https://www.scrum.org/scrum-guide مراجعه فرمایید.

 


ویژگیهای دوره


- برگزاری دوره با همکاری مرکز آموزش رایزن سامانه گستر و اسکرام ایران
- استفاده از محتوای آموزشی بروز به کمک مدرس مجرب و با سوابق ارزشمند در رابطه با پروژه های فناوری اطلاعات
- آمادگی اولیه جهت شرکت در آزمون بین المللی PSM I و اخذ مدرک بین المللی


نحوه پذیرش


 • مبنای پذیرش براساس تاریخ ثبت نام (حقیقی) و ارسال معرفی نامه(حقوقی)  می باشد.
 • مازاد ثبت نام به دوره ی بعد انتقال داده خواهد شد.
 • جهت اطلاع از برنامه دوره مورد نظر میتوانید در منو رویدادهای پیش رو شرکت رایزن سامانه گستر، رزرو و پیش ثبت نام نمایید. پس از تعیین تاریخ قطعی (جدید) جهت برگزاری دوره به افرادی که پیش ثبت نام را انجام داده اند اطلاع رسانی خواهد شد و آنها در اولویت حضور در دوره خواهند بود. 
 • در صورت تکمیل ظرفیت  دوره زودتر از موعد، امکان برگزاری دوره قبل از تاریخ تعیین شده امکان پذیر می باشد.

شرایط انصراف و عودت هزینه


 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی 10 روز و یا زودتر از زمان برگزاری رویداد، درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 4% کارمزد سایت ایوند به ایشان عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی تا 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف از دوره خود را بصورت مکتوب به مرکز آموزش اعلام نماید، هزینه پرداخت شده پس از کسر 30% شهریه دوره عودت داده خواهد شد.
 • چنانچه دانش‌پژوه به هر دلیلی دیرتر از 3 روز پیش از زمان برگزاری رویداد درخواست انصراف نموده و یا بدون اطلاع قبلی در دوره حاضر نشود، شامل هرگونه عودت وجه نبوده و دانش‌پژوه حق هرگونه ادعایی در این رابطه را نخواهد داشت.

زمان‌بندی دوره

روز اول
روز دوم
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۰۹:۰۰۱۷:۰۰
عنوانشروعپایان
برنامه روزانه۰۹:۰۰۱۷:۰۰

برگزاری آزمون رسمی و بین المللی Scrum


 

مرکز آموزش شرکت رایزن سامانه گستر آزمونهای رسمی اسکرام را بصورت آنلاین در ایران برگزار می کند.

علاقمندان به شرکت در آزمون رسمی و بین المللی Professional Scrum Master میتوانند آزمون PSM I  تحت اعتبار موسسه Scrum.org  شرکت کرده و مدرک بین اللملی خود را دریافت نمایند.

آزمون Professional Scrum Master  شامل 80 سوال چند گزینه ای است که بمدت 60 دقیقه برگزار می شود. برای قبولی در آزمون PSM I باید حداقل به 85% از سوالات، پاسخ صحیح داده شود.

 پیشنهاد می گردد جهت آمادگی در آزمون رسمی از منابع زیراستفاده شود؛

 • مطالعه راهنمای اسکرام  یا Scrum Guide 
 • Scrum Open Assessments  روی سایت موسسه Scrum.org  چند بارامتحان کنید تا رکورد شما به 100 برسد.

 


معرفی شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر


شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر، ارائه کننده خدمات آموزش، مشاوره و نرم­ افزار در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات (ITIL, Cobit, PRINCE2, SCRUM, DevOps, Service Desk, …) پس از گذشت 10 سال فعالیت و کسب تجربیات ارزشمند در دو حوزه آموزش و مشاوره، دوره ها و کارگاههای آموزشی خود را بشکل عمومی و درون سازمانی برای شرکت ها و سازمانها برگزار خواهد نمود.

لازم به ذکر است که مرکز آموزش رایزن سامانه گستر به عنوان نماینده رسمی معتبرترین موسسات آموزشی بین‌المللی، با سابقه برگزاری بیش از 750 کارگاه/دوره آموزشی در حوزه­های مورد اشاره، به عنوان یکی از پیشگامان و فعالترین مراکز آموزش تخصصی در رابطه با چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات محسوب می­ گردد.

     خواهشمند است در صورت تمایل به برگزاری هریک از این آموزش­ها برای همکاران و کارشناسان خود با ما تماس گرفته و از خدمات مشاوره آموزشی رایگان ما نیز جهت آشنایی کامل با دوره ها، تقدم و تأخر آنها، انتخاب دوره متناسب با نیاز شما و پاسخ به دیگر پرسشهای احتمالی برخوردار شوید.

    همچنین توجه داشته باشید که کلیه مدرسان این دوره­ها در مرکز مشاوره این شرکت نیز مشغول به فعالیت بوده و آمادگی کامل دارند تا در صورت تمایل شما نسبت به تعریف و مشارکت در پروژه های مشاوره نیز همراه شما باشند.

مدرس دوره

مهندس اسد صفری
مهندس اسد صفری
مدرس دوره

مهندس اسد صفری یکی از مدرسین و مربیان تحول چابک سازمان و تیم های نرم افزاری میباشد. ایشان سابقه بیش از 50 کارگاه آموزشی در زمینه SCRUM و Agile در کارنامه خود دارد.

برگزارکنندگان

مرکز آموزش
مرکز آموزش
رایزن سامانه گستر

مرکز آموزش شرکت رایزن سامانه گستر به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی در حوزه چارچوبها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات نزدیک به 10 است که در حال فعالیت بوده و دوره های متعددی را در رابطه با چارچوبها و استانداردهایی نظیر ITIL, COBIT, PRINCE2 و SCRUM را برگزار نموده و مینماید.

آدرس

تهران خیابان شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، خیابان عرفان، پلاک 26، واحد 8

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت رایزن سامانه گستر

 مرکز آموزش شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر با تکیه بر بیش از 10 سال سابقه برگزاری دوره ها و کارگاههای تخصصی در حوزه های مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات و اجرای بیش از 750 دوره و کارگاه تخصصی، اکنون با ارائه 50 عنوان دوره/کارگاه آموزشی استاندارد،

رویداد های برگزارشده۹۵
رویداد های فعال۵
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۳۰ نفر