اولین اردوی استارتاپ کرج

شروع رویداد
چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۵ ۱۳:۳۰
پایان رویداد
جمعه ۳۱ اردیبهشت ۹۵ ۱۸:۳۰
مکان رویدادکرج
موضوع رویدادمدیریت / غیره
اضافه به تقویم
اولین اردوی استارتاپ کرج
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۱۲۶۴۳۴۳۹۸
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

حتما به وب سایت ما سر بزن :

http://sckaraj.ir

 راستی می تونید برای دریافت کد تخفیف با این شماره تماس بگیرید : 09126434398

اردوی استارتآپ چیست؟

اردوی استارتآپ یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiental Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) بر‌گزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتآپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

این برنامه جهانی تابحال بیش از یک هزار بار در بیش از ۴۸۰ شهر دنیا بر‌گزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در اردوی استارتآپ ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است؛
✅ اجرا، اجرا و فقط اجرا!

این برنامه از ساعت 4 بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۹ شب روز جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (کمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل می‌نمایند. در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه‌گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می‌نمایند.


 

اردوی استارتآپ همانطور که از نامش پیداست یک رویداد کارآفرینی است که در سه روز آخر هفته برگزار می‌شود.

۱⃣ روز اول افراد ایده‌های خود را مطرح می‌کنند و از بین ایده‌های مطرح شده بهترین آن‌ها با رأی حاضران انتخاب می‌شوند. صاحبان ایده‌های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می‌کنند. بعد از تشکیل گروه‌ها روز اول به پایان می‌رسد.

۲⃣ در روز دوم گروه‌ها از اول صبح در مکانی که برایشان تدارک دیده شده حاضر شده و با امکاناتی که در اختیار دارند شروع به اجرایی کردن ایده‌ی خود می‌نمایند. در این بین افرادی به عنوان مربی که در زمینه‌های مختلف دارای تخصص می‌باشند و یا سابقه ایجاد استارتآپ را دارند گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی و کمک می‌کنند، با این اوصاف روز دوم کاملاً به اجرایی کردن استارتآپ سپری شده و در این بین ممکن است کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت هم برگزار شود.

۳⃣ با آغاز روز سوم باز گروه‌ها دور هم جمع شده و آخرین تلاش‌ها را در جهت تولید نمونه اولیه محصولشان انجام می‌دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می‌شوند. عصر روز سوم زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن ایده است ، بطوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند و… از طرح خود دفاع می‌کنند. در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند.

✅ اما برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارتآپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور نمایند.

همچنین نمایندگانی از شهرهای مختلف که خود استارتآپ‌های موفقی را راه‌اندازی کرده‌اند با حضور در این رویداد تجربیات خود را در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهند.


✅ کارکرد رویدادهای این چنینی در تمام دنیا آموزش کارآفرینان و آشنایی آن‌ها با کار آفرینان دیگر، سرمایه‌گذاران، مشتریان و بازار است.

در ایران هم لازم است کارآفرینان در اردوی استارتآپ به جز یادگیری مهارت‌های بسیار ویژه و کاربردی در مسیر کارآفرینی‌شان، با یکدیگر نیز آشنا شوند و متوجه گردند که تنها نیستند. این خود باعث می‌شود که تردیدشان در قبول ریسک و شروع مسیر کارآفرینی کمتر شود.

از طرفی کارآفرینان در کوتاه‌ترین زمان، در یک آخر هفته، می‌توانند مسیر دقیقی را برای شناسایی بازار و مخاطب خود طی کنند و با فرآیند طراحی کسب و کار آشنا شوند.✅ در اردوی استارتآپ، شما افراد خوبی را پیدا می‌کنید تا روی محصولی کار کنید که یک مشکل واقعی را حل می‌کند، از کارآفرینان و کارشناسان باتجربه راهنمایی می‌گیرید، و یک سرمایه‌گذاری یا یک پروژه را راه‌اندازی می‌کنید.

ما به شما فضای این را می‌دهیم که ایده‌های نوآورانه خود را به حقیقت تبدیل کنید! آستین بالا بزنید، از دفتر کار خود بیرون بروید و با دنیای واقعی و جهانی کسب و کار اینترنتی آشنا شوید.
این فلسفه اصلی اردوی استارتآپ است.
ضروری‌ترین مهارت‌های موفقیت را با انجام آن یاد می‌گیرید نه با خواندن درباره آن…

✅ هدف اردوی استارتآپ آموزش و ترویج کارآفرینی در کشورهای جهان است. اما جدای از هدف آن، شما در اینگونه گروه‌ها یاد می‌گیرید چگونه درست فکر کنید و ایده خود را در جهتی درست و عملی رشد دهید.

آدرس:کرج کرج جهانشهر ؛ بلوار ماهان، روبروی استانداری، سالن میلاد شهرداری