رویداد به پایان رسیده است!
دوره کارگاه های تابستانی مهارت با رویکرد ترویج اهداف توسعه پایدار در تاریخیکشنبه ۳۰ آبانبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

دوره کارگاه های تابستانی مهارت با رویکرد ترویج اهداف توسعه پایدار

شروع:
شنبه ۱ آبان ۹۵ ۰۹:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۳۰ آبان ۹۵ ۱۳:۰۰
دوره کارگاه های تابستانی مهارت با رویکرد ترویج اهداف توسعه پایدار
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

آرمان‌های توسعه پایدار

در سپتامبر سال 2015 میلادی سران دولت­ها با تصویب دستور کار 2030 بر تعیین مسیری به سوی توسعه پایدار توافق کردند. این دستورکار که حاوی 17 آرمان و 169 هدف است اهداف عمیاتیِ کمی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستیِ توسعه پایدار در نظر گرفته که باید تا سال 2030 تحقق یابند. این اهداف چارچوبی برای اقدامی مشترک با عنوان “برای مردم، زمین و شکوفایی” تدوین کرده ­اند که باید توسط همه کشورها و بهره ­وران اجرایی شود.

 

آرمان­ هاي توسعه پايدار شامل مجموعه منسجمی است كه وظايف كشورها را تا سال 2030  تعيين كرده و با استفاده از تجربیات پیشین یعنی اهداف توسعه هزاره به ارائه راهبردهايي برای حل مشکلات کره‌ زمین در زمینه‌ فقر، آب  سالم، محیط زیست، عدالت، انرژی و آموزش مي‌­پردازد. در توضيح بيشتر اهداف توسعه هزاره مي­توان گفت كه اين مجموعه شامل بسته‌ای خلاصه شده از اهداف و راهبردها برای حل مشکلات مذكور بود که مرکز توجه آن فقیرترین افراد کره‌ زمین بوده و در تحقق اهداف خود نسبتا موفق عمل کرده است.

گردهمایی نیویورک در سپتامبر سال 2015 ميلادي با مطرح كردن 17 آرمان توسعه پایدار در جهت پایان دادن به فقر، مقابله با نابرابری ها و تغییرات اقلیمی گام برداشته و اقداماتی را معرفي مي­نمايد که به پایدار کردن جهان، فراهم آوردن رفاه و امنیت برای نسل های آتی می‌انجامد.

آدرس:تهران خیابان حافظ دانشگاه صنعتی امیرکبیر