رویداد به پایان رسیده است!
استارتاپ ویکند صنایع پوشاک الگوی دوخت( اسپاد) در تاریخ جمعه ۲۲ آذر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۲۰ آذر ساعت ۰۸:۰۰

استارتاپ ویکند صنایع پوشاک الگوی دوخت( اسپاد)

  • رایگان
  • سنندج
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

استارتاپ ویکند اسپاد


صنعت پوشاک ایران 

صنعت پوشاک ایران از جمله صنایعی است که علی رغم پیشینه تاریخی، پس از صنعتی شدن و با تاسیس کارخانجات تولیدی صنعتی، به جایگاه تاریخی خود دست پیدا نکرد و پس از یک دوره رونق، در چند دهه گذشته با چالشهای فراوانی مواجه بوده و سهم آن در اقتصاد ایران کاهش یافته است. این صنعت به دلیل ارتباط مستقیم آن با زندگی روزمره و نیازهای اساسی خانوارها همواره مورد توجه بوده و علی رغم سهم اندک آن در اقتصاد ملی، از حساسیت بالایی برخوردار می­باشد.
همچنین صنعت پوشاک ایران در بازارهای خارجی فعالیت داشته که این امر نیز در چند دهه اخیر کاهش یافته است. از سوی دیگر موضوع پوشش و نوع لباس­هایی که مردم در محیط­های عمومی به تن می کنند، از سوی حاکمیت با سیاست­های خاصی دنبال می شده است و نوعی از پوشش به عنوان پوشش رسمی ترویج می شده و با اشکالی از پوشش­های نامتعارف برخورد قهرآمیز صورت می­گرفته است.

بنابراین صنعت پوشاک ایران از یک سو با منطق اقتصادی و از سوی دیگر با ملاحظات اجتماعی و سیاسی ویژه ای مواجه بوده است که این صنعت را در شرایطی قرار داده است که رشد آن دچار وقفه شده است و با مشکلاتی از قبیل واردات و قاچاق پوشاک، محدودیت های بسیار در صنعت مد و عدم امکان تبلیغات رسمی، ضعف در برندینگ و بازاریابی، سایه سنگین تحریم ها بر صادرات کشور، مشکلات تامین مواد اولیه، تکنولوژی ، نیروی کار ماهر و انرژی در بخش تولید، چالش ها و مشکلات شبکه توزیع، تولید کنندگان منسوجات و کاهش قدرت خرید مردم به دلیل مشکلات اقتصادی و.... از جمله مسائلی است که صنعت پوشاک ایران را دچار رکود کرده است. با وجود مشکلات و چالش های مطرح شده کشور ما از پتاسیل بالایی در این حوزه برخوردار است و پیش بینی می شود با برنامه ریزی صحیح و اعمال سیاست های درست به منظور حل مشکلات و رفع موانع موجود و استفاده از نیروی انسانی کارآمد، مد و پوشاک ایران در بازارهای جهانی بدرخشد. با توجه به اهمیت این مسئله، ما فعلان حوزه پوشاک و آموزش های مهارتی با حمایت سازمانهای مرتبط دولتی و برنامه ریزان اقتصادی استان باید به فکر توسعه کسب و کارهای این حوزه باشیم که این مهم، مستلزم هدایت صحیح افکار و ایده های ناب در این زمینه است.

رویداد کارافرینی صنعت پوشاک غرب کشور

برگزاری رویداد کارآفرینی با رویکرد صنعت پوشاک راه میان‌بُری برای خلق شغل‌های جدید و تبدیل ایده‌ها به کسب و کار است  و با توجه به ویژگی خاص این صنعت که بیشتر مشاغل آن از سوی بنگاه‌های کوچک ایجاد می‌شود و نوآوری و خلاقیت در آن حرف اول را می‌زند، استارت‌آپ‌ها می‌توانند عامل مهمی برای اتصال ایده‌ها با صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران باشند.

زمان برگزاری استارتاپ ویکند اسپاد

بر این اساس رویداد استارت آپ ویکند در حوزه پوشاک ایرانی و اسلامی توسط آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد باران با همکاری اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان در تاریخ21،20و22آذر ماه برگزار خواهد شد.امید است برگزاری این رویدادها گامی مثبت در جهت بهبود وضعیت صنعت پوشاک ایران باشد.

برگزارکنندگان

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان
آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد هنردوخت
آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد هنردوخت
آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد باران
آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد باران

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس

سنندج سنندج، شهرک بهاران - بلوار حمدی - بالاتر از مسجد قبا - خیابان آبشار جنوبی -اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با همکاری آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد باران

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰