رویداد به پایان رسیده است!
«طراحی استراتژی» در سازمان های مردم نهاد در تاریخجمعه ۴ خردادبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

«طراحی استراتژی» در سازمان های مردم نهاد

شروع:
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷ ۰۸:۳۰
پایان:
جمعه ۴ خرداد ۹۷ ۱۳:۰۰
«طراحی استراتژی» در سازمان های مردم نهاد
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

زمان برگزاری

روز اول
عنوانشروعپایان
نیم روز اول (26 اردیبهشت)۸:۳۰۱۳:۰۰
نیم روز دوم (4 خرداد)۸:۳۰۱۳:۰۰

اهمیت طراحی استراتژی در سمن ها

در دنیای امروز که شاهد تغییر و تحولات شگرف در زمینه های مختلف هستیم، همواره محیط، با تلاطم و عدم اطمینان بسیاری مواجه است.سیستم های سازمانی در راستای کسب موفقیت در میدان رقابت باید از نوعی برنامه ریزی بهره گیرند که آینده نگر و محیط گرا باشد به طوری که ضمن شناسایی عوامل و تحولات محیطی، در یک افق زمانی بلندمدت، تاثیر آنها را بر سازمان و نحوه تعامل سازمان با آنها را مشخص نماید. این نوع برنامه ریزی درواقع همان بــــرنامه ریزی استراتژیک است که با بررسی محیط خارجی و داخلی سازمان، فرصتها و تهدیدهای محیطی و قوتها و ضعهای داخلی را شناسایی می کند و با درنظر داشتن ماموریت سازمان، اهداف بلندمدت را برای سازمان تنظیم می کند و برای دستیابی به این اهداف، از بین گزینه های استراتژیک اقدام به انتخاب استراتژی هایی می کند که با تکیه بر قوتها و رفع ضعفها، از فرصتهای پیش آمده به نحو شایسته استفاده کرده و از تهدیدها پرهیز کند تا در صورت اجرای صحیح، باعث موفقیت سازمان در میدان رقابت شود. اگر سازمانها می خواهند همسو با تغییرات و دگرگونیهای تکنولوژیک، اجتماعی و اقتصادی در محیط داخلی و خارجی فعالیت کنند بایستی نگرش جامع و راهبردی داشته باشند و الزامات گوناگونی را مدنظر قرار دهند.

مدرس کارگاه

پدرام موسوی

پدرام موسوی

تسهیلگر و آموزشگر در حوزه مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد

سرفصلهای کارگاه

  • بررسي نياز به برنامه‌ريزي راهبردي
  • بررسي آمادگي اوليه برای برنامه‌ريزي راهبردي
  • فرآيند برنامه‌ريزي راهبردي
  • تعهد در برنامه‌ريزي راهبردي
  • بيانيه ماموريت
  • بيانيه چشم‌انداز
  • خطاهای رایج در برنامه‌ريزي راهبردي در سازمان‌های مردم‌نهاد

در این کارگاه مراحل برنامه‌ریزی اسراتژیک، تفاوت این برنامه در سمن‌ها با سازمان‌های انتفاعی و موانع موجود در تدوین و اجرای برنامه استراتژیک را در سازمان خواهید آموخت. میتوانید برای سازمان خود مأموریت و همچنین چشم انداز سازمانی تدوین کنید.

روند برگزاری کارگاه

کارگاه «طراحی استراتژی در سازمانهای مردم نهاد» در دو نیم روز برگزار خواهد شد. 

در نیم روز اول افراد شرکت کننده با بخشی از مفاهیم طراحی استراتژی آشنا خواهند شد.

در طول فاصله بین دو نیم‌روز کارگاه (دو هفته)، شرکت کنندگان با انجام پروژه مشخصی این مفاهیم را سنجیده و مشکلات و مسائلی که در پیاده سازی این مفاهیم با آنها برخورد داشته اند را با خود به نیم‌روز دوم خواهند آورد.

در نیم روز دوم مدرس دوره علاوه بر پاسخ به پرسش های شرکت کنندگان و دریافت تجربیات آنها به ادامه مباحث خود پرداخته و آنها را کامل خواهند کرد.

پس از اتمام فرآیند کارگاه، فعالیتهای شرکت کنندگان متوقف نشده و در فضای مجازی به گفت و گو و تولید محتوا در این حوزه ادامه خواهند داد.

شماره تماس

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 77944397-021 تماس حاصل فرمایید.

توضیحات بیشتر

به همت حامیان مادی و معنوی برگزاری این سلسله کارگاهها و تقبل حدود 60% هزینه های برگزاری کارگاهها توانستیم برای پنجمین فصل متوالی این خدمت را با حداقل قیمت و با کیفیت در شأن جامعه ی مدنی ایران، ارائه دهیم.

آدرس:تهران خیابان آزادی خیابان حبیب الهی خیابان قاسمی روبروی درب شمالی دانشگاه شریف انتهای کوچه تیموری بن بست گوهر پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف