رویداد به پایان رسیده است!
کنفرانس ملی طراحی خدمات در تاریخپنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشتبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کنفرانس ملی طراحی خدمات

شروع:
پنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۴ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۴ ۱۷:۰۰
کنفرانس ملی طراحی خدمات
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

کنفرانس ملی طراحی خدمات

بخش خدمات در ایران ۵۰% از اشتغال و ۴۵% از تولید ناخالص ملی کشور را ایجاد کرده و نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند. طراحی خدمات بانکداری، بیمه، آموزش و پرورش، مدیریت، بهداشت و درمان، حمل‌ونقل، گردشگری و بازرگانی متناسب با بستر فرهنگی-اجتماعی ایران، در سالهای پس از انقلاب اسلامی چالش اساسی کشور بوده و توسعه‌ی هر یک از این خدمات نیازمند طراحی و نوآوری با رصد نیازهای انسانی در بستر فرهنگ کشور، تعریف دقیق مشکلات، خلاقیت در ایجاد راهکارهای مبتنی بر انسان و متناسب با فرهنگ و پیاده‌سازی این طرح‌هاست. این روند کل نگر برای ایجاد راهکارهای نوآورانه بر مبنای نیازهای انسانی در بستر فرهنگ، “طراحی خدمات” نامیده می‌شود.
طراحی خدمات به صورت کلی استفاده از طرز فکر و مهارت های کلیدی طراحی برای یافتن راه حلی در بهینه سازی یا ابداع خدمات جدید است. به صورت جزئی تر طراحی خدمات رشته ای است که تلاش می ‏کند تا خدمتی جدید به وجود آورد یا خدمات موجود را بهینه سازد تا برای مشتریان مفید (Useful) قابل استفاده (Usable)، مطلوب (Desirable) و برای سازمان‏ ها کارآمد (Efficient) و موثر(Effective) و متمایز (Distinctive) باشد.
طراحی خدمات زمینه ای چند رشته ای دارد و حوزه های در حال تعامل در آن بسیار بیشتر از طراحی محصولات است زیرا حوزه های طراحی محصول را شامل شده و جدای از آنها در حوزه های مدیریت سازمان، طراحی تجربه، طراحی تعامل، بازاریابی خدمات، روانشناسی رفتاری، قومیت شناسی، مدیریت فرآیندها، برنامه ریزی ارتباطات نیز وارد می شود.

با وجود آنکه در کشور ما گرایش‌های مدیریت و بازاریابی خدمات در ده سال گذشته شکل گرفته‌اند ولی ارزش خاص طراحی خدمات در نگاه انسان محور و کل نگر به مسائل و نیازهای اجتماعی و نوآوری بر مبنای فهم آنها و با توجه به بستر فرهنگی است.

طراحی بر مبنای سعی و خطا یا بر مبنای تقلید از کشورهای دیگر سبب شده تا در خدمات مدیریت و آموزش و پرورش رشد متناسب با فرهنگ ایرانی صورت نپذیرد، خدمات بهداشت‌و‌درمان درخور شأن انسانی ایجاد نگردد، بانکداری اسلامی و بیمه چالش‌های خاص خود را داشته باشد و گردشگری و بازرگانی که از کهن‌ترین تخصص‌های مردم خونگرم ایران است بسیار سخت و کند رشد کند. در خدمات خرد در سطح جامعه نیز رویکرد سنتی و بر مبنای تقلید به طراحی خدمات باعث شده معانی بسیاری از بین برود و جامعه با تهاجم فرهنگی روبرو شود. از میان رفتن معنای پهلوانی در ورزش‌های زورخانه‌ای و جایگزین شدن آن نه با خدماتی طراحی شده برای این فرهنگ بلکه با سالن‌های بدن‌سازی غربی و فرهنگی که با خود به ارمغان آورده است یکی از نمونه‌های این رویکرد غلط است.
امید است تا با برگزاری این همایش، رشته‌ی “طراحی خدمات” به درستی به جامعه‌ی علمی کشور معرفی شده، ارتباطات میان-رشته‌ای با متخصصان مدیریت و بازاریابی خدمات برقرار شود و این همایش سبب رشد استفاده از طراحی خدمات برای ایجاد خدمات انسان-محور با توجه به بستر فرهنگی کشور گردد.

اهداف کنفرانس:

-? آشنایی با مفاهیم طراحی خدمات و حوزه های مربتط با این رشته در جهان و ایران

-? شناسایی راه های بهینه طراحی خدمات انسان محور در بستر فرهنگی ایران

-? ایجاد ارتباط بین‌رشته‌ای متخصصان طراحی خدمات، بازاریابی، مدیریت خدمات و سایر رشته های مرتبط با این حوزه

محورهای کنفرانس:

-? طراحی خدمات در جهان

o? متدولوژی‌های طراحی خدمات در جهان

o? آموزش طراحی خدمات در جهان

o? ابزارهای طراحی خدمات

-? طراحی خدمات در ایران

o? نقش طراحی خدمات در نمونه‌های موردی انجام شده‌ی طراحی خدمات

o? نقش طراحی خدمات در کسب و کارهای حوزه فنآوری اطلاعات و ارتباطات

o? عوارض فرهنگی - اجتماعی طراحی غیراصولی و تقلید در ایجاد خدمات جدید

o? طراحی خدمات و بازار ایران

محل برگزاری: تالار همایش های شهید قندی – وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

به شرکت کنندگان در کنفرانس علاوه بر گواهینامه کنفرانس، گواهینامه بین المللی EuroCert با کد رهگیری در سایت این موسسه داده خواهد شد. http://eurocert.org.uk

زمان برگزاری: 31 اردیبهشت ماه 1394

مخاطبین کنفرانس:

-? مديران صنايع بزرگ، متوسط و كوچك

-? مدیران سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور

-? مشاورین حوزه های برندینگ، کسب و کار

-? بانكها، موسسات اقتصادي و بیمه گزاران

-? كارآفرينان، مبتكران و نوآوران

-? دانشگاهها، پژوهشکده ها و موسسات فناوري اطلاعات و ارتباطات

-? سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری

-? کانون های تبلیغات و گرافیک

-? اساتید و دانشجویان حوزه های مدیریت، بازاریابی، کسب و کار، طراحی صنعتی، کارافرینی و ...


آدرس:تهران خیابان شریعتی نرسیده به پل سیدخندان - تالار همایش های شهید قندی – وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات