رویداد به پایان رسیده است!
مکالمه ترکی استانبولی (ویژه فارسی‌زبان‌ها) در تاریخدوشنبه ۳۱ تیربه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

مکالمه ترکی استانبولی (ویژه فارسی‌زبان‌ها)

شروع:
شنبه ۱ تیر ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸ ۱۹:۰۰
مکالمه ترکی استانبولی (ویژه فارسی‌زبان‌ها)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

ترکی استانبولی یکی از مهمترین و کاربردی ترین زبان های جهان است که اهمیت آن در ایران به سبب همسایگی با ترکیه صدچندان است؛ به طوری که به جرأت می توان گفت که ترکی استانبولی کاربردی ترین زبان خارجه در ایران است.

 

یادگیری ترکی استانبولی برای فارسی زبانانان آسان است؛ زیرا:

- در ترکی استانبولی و فارسی کلمات مشترک زیادی وجود دارد.

- در زبان ترکی استانبولی، همانند زبان فارسی بحث مؤنث و مذکر وجود ندارد.

- دو کشور ترکیه و ایران از نظر فرهنگی بسیار نزدیک هستند.

- ترکی زبان بسیار دقیق و قاعده مندی است و استثناءها بسیار کم هستند.

- اکثریت کلمات ترکی ریشه دار هستند و زبان آموز با یادگیری ریشه ها و پسوندها، می تواند معنی کلمات را راحت تر به خاطر بسپارد و معنی کلمات جدید را راحت تر حدس بزند.

- خواندن و نوشتن زبان ترکی بسیار آسان است؛ زیرا کلمات دقیقاً همانطور که نوشته می شوند، خوانده می شوند و همانگونه که تلفظ می شوند، نوشته می شود.

 

البته باید بگوییم، یادگیری زبان ترکی استانبولی سختی های خودش را هم دارد که فقط یک استاد مجرب ترکی استنانبولی می تواند مسیر یادگیری را برای شما سهل و هموار کند. تعداد زیاد حروف صدادار (ترکی استانبولی هشت حرف صدادار دارد، زبان فارسی شش حرف صدادار)، تعداد بسیار زیاد پسوندها، تنوع کلمات و...، یادگیری ترکی استانبولی را کمی سخت می کند، اما یک استاد مجرب ترکی استانبولی، یادگیری این زبان را برای شما سهل و شیرین خواهد کرد.

مجید عزمی، مدرس و مترجم زبان ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی، تاکنون به صدها نفر غیرترک، از جمله فارسی زبانها ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی را آموخته است. همه این افراد هم اکنون می توانند به راحتی و بسیار روان ترکی استانبولی صحبت کنند و بسیاری از آنان هم اکنون در کشورهای ترکیه، آذربایجان، قبرس و... مشغول تحصیل و کار هستند.

رویداد آنلاین است