رویداد به پایان رسیده است!
دوره آموزشی بکارگیری موثر اسکرام در تاریخ پنج‌شنبه ۲ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
پنج‌شنبه ۲ اسفند ساعت ۰۹:۰۰

دوره آموزشی بکارگیری موثر اسکرام

 • رایگان
 • تهران
 • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

اهداف دوره


 

 • بکارگیری موثر اسکرام در فرآیند تولید محصول
 • ایجاد آمادگی جهت شرکت در امتحانات موسسه Scrum.org آمریکا
 • آشنایی و ایجاد آمادگی جهت کار در سطح بین المللی در حوزه اسکرام

حاضران در آخرین دوره برگزار شده (13 دی 97) چه می گویند؟


 محسن بصیر - جیرینگ - IT Manager

«دوره بکار گیری موثر اسکرام با تدریس استاد حسینی به عنوان یکی از با دانش ترین افراد در این حوزه پنجره ای را برای حل این مشکلات به رویم گشود وفکر میکنم اگر اسکرام درست پیاده سازی شود مشکلات تولید نرم افزار با کیفیت به شدت کاهش میابد»

 تانیا قهرمانی - شرکت خدمات انفورماتیک - Test Analyst

«کیفیت و محتوای برگزاری دوره در سطح بسیار عالی بود و واقعا تمامی نکاتی که در کلاس عنوان کردین ارزشمند و کاربردی هست .ممنون از دانش ،تجربه و کیفیت تدریس بسیار عالی شما »

سعید لطفی - شرکت Seedapp - برنامه نویس Backend

«در این دوره آقای حسینی با توجه به مهارت تدریسی که دارند تونستن مباحث علمی و عملی اسکرام رو بقدری ساده و با مثال برای ما توضیح بدن که خیلی از کج فهمی های ما در مورد مدیریت و نوع تعامل تیم کاملا تغییر کرد. مهمترین نکته ای که درباره ی این دوره می تونم به اون اشاره کنم تخصص جناب حسینی در ساده سازی مفاهیم اسکرام هست. 
ممنونم بابت همه چیز هایی که از شما یاد گرفتم »

 وهاب عباسی - بانک کشاورزی - iOS and Android Developer

«خیلی دوره خوبی بود؛ کیفیت تدریس شما هم عالی بود و کاملا قابل لمس بود که تجربه و دانش بالایی دارید و از متن کار با خبر هستید.»

نوید نیک پی - شرکت پاد - Product Manager

«واقعا بعد مدتها در دوره‌ای شرکت کردم که از لحظه لحظه‌ش لذت بردم و مطالب بیشتری یاد گرفتم. واقعا از شما و همه‌ی هم دروه‌ای‌ها ممنونم. »


گواهینامه PSM I چیست؟


گواهینامه PSM I یا Professional Scrum Master I نشان می دهد که دارنده آن شناخت مناسب و قابل قبولی نسبت به چارچوب اسکرام و بکارگیری آن دارد. این گواهینامه توسط موسسه Scrum.org آمریکا صادر می شود و دریافت آن مستلزم شرکت در آزمون PSM I و قبولی در آن می باشد. این آزمون شامل 80 سوال تستی است که بایستی طی 60 دقیقه پاسخ داده شود و بصورت آنلاین برگزار می شود. حداقل نمره قبولی آن 85% است که باعث شده این آزمون در زمره آزمونهای سخت قرار گیرد.

معروفترین گواهینامه های اسکرام مستری توسط دو موسسه Scrum.org و Scrum Alliance بشرح زیر صادر می شوند:

موسسه Scrum.org توسط آقای Ken Schwaber یکی از مبدعان اسکرام در سال 2009 تاسیس شد. یکی از مزیتهای آزمون PSM I این است که الزامی به شرکت در دوره های آموزشی موسسه مذکور نمی باشد و می توان با مطالعه شخصی و سایر روشها آمادگی لازم را در خود ایجاد نمود. لیکن سختی عبور از امتحان آن باعث شده که این گواهینامه به قابل اتکاترین گواهینامه در این حوزه بدل گردد. هزینه شرکت در این آزمون 150 دلار آمریکا می باشد.

موسسه Scrum Alliance در سال 2001 تاسیس شد و گواهینامه CSM یا Certified Scrum Master را صادر می کند. این گواهینامه مرسوم ترین گواهینامه اسکرام مستری می باشد. لیکن شرط اخذ این گواهینامه، شرکت در دوره آموزشی دو روزه مربوطه است که هزینه آن حدودا 1000 یورو می باشد. این دوره در کشورهای همسایه همچون امارات متحده عربی و ترکیه برگزار می گردد. البته این گواهینامه هم برای خود آزمون دارد ولی عبور از آن ساده است و تنها مانع اصلی ، شرکت در دوره آموزشی آن است.

با توجه به توضیحات ارائه شده با اینکه ورود گواهینامه PSM I به بازار حرفه ای عمر کمتری نسبت به گواهینامه CSM دارد ولی خط کش قابل اطمینان تری برای ارزیابی دانش دارنده آن است و از اینرو در فضای کار جهانی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

ما در تلاش هستیم تا با کمک به جامعه کارآفرینی ایران، دانش بازیگران آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقا دهند.


فرق این دوره با دوره های قبلی


فیدبکهای زیادی از افرادی که در تهران زندگی نمی کنند به دست ما رسیده که تقاضای داشتن محتوای ضبط شده دوره را داشتند. لذا برای این دوره برنامه ریزی شده است تا این افراد به دو صورت بتوانند به محتوا دسترسی داشته باشند:

1- صدای ضبط شده دوره - Voice

2- صدای ضبط شده دوره به همراه جزوه اسلایدهای دوره

دوستانی که این موارد را خرید کرده اند، پس از دوره محتوای ضبط شده برای آنها ارسال خواهد شد. امید است این اقدام پاسخی مناسب به نیاز افراد مشتاقی که امکان حضور در دوره را ندارند باشد.


سرفصلهای دوره


 • آشنایی با اجایل
 • چارچوب اسکرام
 • رویدادهای اسکرام
 • نقشها ، اصول و قوانین تیمی در اسکرام
 • برگزاری امتحان تستی کوتاه مشابه سوالات امتحان PSM I در پایان دوره
 • نکات مهم شرکت در امتحان PSM I
 • ارائه یک نسخه کامل سوالات امتحان PSM I به شرکت کنندگان (شامل 80 سوال تستی) به همراه پاسخ

چه نیازی به اسکرام است؟


اگر با مسائل زیر مواجهید به اسکرام نیاز دارید:

 • آیا محصول خود را به موقع به بازار نمی رسانید؟
 • آیا محصولی تولید می کنید که در نهایت رضایت مشتری را جلب نمی کند؟
 • آیا چابکی لازم را در تیم تولید محصول ندارید؟
 • آیا پیچیدگی تولید محصول باعث می شود که نتوانید کار تیمی واقعی انجام دهید؟
 • آیا نتایج کار اعضای تیم تولیدتان همراستا نیستند؟
 • آیا تغییرات سریع بازار و نیازمندیهای مشتری نتایج کار شما را تحت تاثیر قرار می دهند؟
 • آیا مشارکت مشتری در تولید محصول و دریافت بازخوردهای آنان در سازمان شما جایی ندارد؟
 • آیا به سختی به دستاوردهای تجاری مورد انتظار دست می یابید؟

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
مفاهیم بنیادین اجایل و اسکرام۹۱۰:۴۵
استراحت۱۰:۴۵۱۱
چارچوب اسکرام - بخش اول۱۱۱۲:۳۰
ناهار و استراحت۱۲:۳۰۱۳:۳۰
چارچوب اسکرام - بخش دوم۱۳:۳۰۱۵
استراحت۱۵۱۵:۱۵
نکات ریز اسکرام و معرفی آزمون PSM I۱۵:۱۵۱۷
برگزاری امتحان پایان دوره و جمع بندی۱۷۱۷:۳۰

اطلاعات بیشتری از ما می خواهید؟


برای اطلاعات بیشتر در مورد مدرسه اسکرام که در این حوزه بصورت تخصصی در حال کار است به وبسایت زیر مراجعه فرمایید:

www.ScrumSchool.ir

 

ما با ارائه کتابچه آموزشی نکات و ترفندهای آزمونهای اسکرام (به زبان انگلیسی) به همه علاقمندان به اسکرام در سراسر دنیا کمک می کنیم که با اطمینان در آزمونهای اسکرام شرکت کنند. در این خصوص به وبسایت انگلیسی مدرسه اسکرام به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

www.ScrumSchool.team

 

اگر نیاز به راهنمای گام به گام برای شرکت در آزمونهای اسکرام دارید لطفا به وبلاگ ما (زبان انگلیسی) به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

https://scrumschool.team/scrum-school-blogs/

 

ما بیشتر کتابهای مرجع زبان اصلی این حوزه را خوانده ایم و برای استفاده دیگران نظر خود را در مورد آنها در وبسایتمان منتشر کرده ایم. برای دسترسی به این نظرات و معرفی کتابها به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://scrumschool.ir/book-introduction/

 

برگزارکنندگان

سید مهدی حسینی
سید مهدی حسینی
دارای گواهینامه های اسکرام مستر حرفه ای، مالک محصول حرفه ای و دولوپر حرفه ای اسکرام از آمریکا

درباره مدرس


 برنامه نویسی را از سال 1377 شروع و برای سالهای متمادی بصورت شخصی برنامه نویسی کرده ام و در چند سال اخیر تجربه کار تیمی تولید محصولات نرم افزاری را داشته ام. 

علاقه وصف ناپذیری به کار در حوزه کارآفرینی، صنعت نرم افزار، شرکتهای استارتاپی و محصولات تکنولوژیک دارم و به همین علت مستمرا تلاش کرده ام تا دانش و ابزارهای مورد نیاز این حوزه را یاد گرفته، بکار برم و بروز باشم. از سال 92 با رویکرد اجایل و چارچوب اسکرام آشنا شدم و به موازات در تیم های نرم افزاری به شکل واقعی در حال استفاده از آن بوده و هستم. به علاوه اخیرا بصورت متمرکز در حال کار در حوزه آموزش و مشاوره اسکرام هستم تا با کمک به جامعه کارآفرینی کشور، دانش فعالین آن را بالا برده تا نه تنها در بکارگیری چارچوب اسکرام موفق باشند بلکه سطح کاری خود را به سطوح قابل قبول جهانی ارتقاء دهند.

*بهترین تفریح و عادتم مطالعه کتاب است*

کتابهای مطالعه شده و نظراتی که برای استفاده دیگران در مورد آنها نوشته ام در اکانت اینستاگرامم در دسترس هستند.

اکانت اینستاگرام: mehdi_hoseini1357


خود مدرس دوره برای پیشرفت در اسکرام در حال چه کاری است؟


بنا به مشاهدات انجام شده و سطح ارتباطات گسترده ای که در صنعت نرم افزار ایران دارم هنوز فاصله معناداری با استفاده و بکارگیری درست و قابل اتکا اسکرام داریم. لذا آموزش و ترویج  اسکرام از مواردی است که در این برهه زمانی بایستی عمیقا به آن پرداخت. 

بنده خود با مفاهیم اجایل و اسکرام در حال زندگی هستم و اثرات آن را می توان در تمام جنبه های زندگی بنده مشاهده کرد. بهبود مستمر از مفاهیم بنیادی آنهاست و در این بین بنده هم بصورت دائمی در حال ارتقا خود هستم تا بتوانم بهتر و بهتر برای ترویج این علم در کشور اقدام کنم.

اقدام فعلی من تلاش برای آماده شدن جهت شرکت در آزمون PSM III یا سطح سه اسکرام مستری می باشد که بالاترین و سخت ترین آزمون این حوزه به شمار می رود و تا به حال کسی در ایران نتوانسته این آزمون را پاس کند. مزید اطلاع در تاریخ نوشتن این مطلب تنها حدود 600 نفر در کل دنیا این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته اند. این آزمون شامل 34 سوال تحلیلی می باشد که باید بصورت تشریحی طی دو ساعت پاسخ داده شوند و پس از ده روز نتیجه آزمون را اعلام می کنند و بصورت آنلاین برگزار می شود و هزینه شرکت در آزمون 500 دلار آمریکا می باشد.

امیدوارم با تلاش روزانه ای که انجام می دهم بتوانم یکی از آنها باشم و به صنعت نرم افزار کشور کمک شایانی بدهم. 

برای اطلاع از آخرین آمار تعداد دارندگان مدارک اسکرام به آدرس زیر در سایت Scrum.org مراجعه فرمایید:

https://www.scrum.org/professional-scrum-certifications/count


شرکت کنندگان در دوره های گذشته در مورد کیفیت دوره چه می گویند؟


 شهریار حائری - شرکت انارستان

«بنده به شخصه با شرکت در این دوره دیدم نسبت به اسکرام عوض شد و متوجه سیل عظیمی از اشتباهاتی که توی سازمانم داره اتفاق میافته شدم»

 محمد ابراهیم قانع - سایت پذیرش 24

«دوره اسکرام مستر با تدریس جناب مهندس حسینی برای تیم فنی ما نقطه عطفی بود که تونستیم خیلی سریع و در یک روز به دانشی برای تولید محصول به شکل بهینه و با بهره وری بالا دست پیدا کنیم .
از جمله نکاتی که مزیت این دوره محسوب میشد (به نظر من) :
تسلط در تدریس بر اساس سرفصل اصولی، تعاملی بودن دوره (بیش از نیمی از زمان به سوال و جواب گذشت و استاد به صورت دقیق مشکلات متداول رو تشریح و راهکار ارایه کرد) و ارایه منابع عالی بود»

 آرمان حیدری -  شرکت نوماتک

«تجربه‌‌ای خوب از یک رویداد که با محتوای گزیده و باکیفیت، در کنار ارائه‌ای قوی رقم خورد»

 

 حمید صابری - شرکت نرم افزاری دمیس در اصفهان

«تلاش و سرسختی، بدون هدفی مشخص و راهنمایی درست سرانجامی نخواهد داشت و دوره اسکرام آقای حسینی بهترین راهنمایی بود که من در مسیر یادگیری اجایل و اسکرام دریافت کردم...»

 

 سهیل سعادتی - مهندس نرم افزار

«مطالب دوره بسیار ساخت یافته تهیه شده و باعث میشه که درک شما از این فریمورک افزایش پیدا کنه و آمادگی بسیار خوبی در شما برای شرکت در آزمون PSM I  ایجاد می کنه»

آقای سعادتی تونستند با شرکت در این دوره و تلاش بی وقفه گواهینامه PSM I  رو دریافت کنند.


آیتمهایی که در پایان دوره به شما ارائه می شود


 1. یک تست کامل 80 تایی از سوالات نمونه آزمون PSM I
 2. زدن تست 20 تایی در پایان دوره به همراه پاسخ
 3. جزوه کامل دوره

رعایت قوانین محل برگزاری


طی دوره پذیرایی مختصری برای زمانهای استراحت بین جلسات صورت می گیرد لیکن ناهار ارائه نمی گردد.

آدرس

تهران خیابان گاندی پنجم - پلاک 26 - طبقه سوم - موسسه آموزشی آتیه پژوهان عرفان

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

سید مهدی حسینی

رویداد های برگزارشده۱۴
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۵۰ نفر