رویداد به پایان رسیده است!
معماری میکرو سرویس‌ها در تاریخ یکشنبه ۱۸ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
یک‌شنبه ۱۸ خرداد ساعت ۱۸:۰۰

معماری میکرو سرویس‌ها

 • رایگان
 • آنلاین
 • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


                                                           

 

نگاه کلی به معماری Microservices
این دوره به صورت کاملا انتزاعی و مختصر به معماری Microservice می‌پردازد و با ارائه تعریفی ساده و شفاف تغییرات حاصل از استفاده از این مدل معماری را بررسی خواهد کرد. این معماری Microservices با مدل کلاسیک Monolith مورد مقایسه قرار گرفته و ساختار تشکیل دهنده آن در سطح سازمان، ذخیره سازی داده‌ها، رابط کاربری و ... مورد بررسی قرار می‌گیرد. در بخش پایانی نیز چالش‌های پیش رو و موارد حائز اهمیت در سه سطح کسب و کار، موارد فنی و استقرار نرم افزار بیان می‌شود.
مخاطبین قادر خواهند بود پس از اتمام دوره امکان سنجی مناسب‌تری به جهت استفاده از این معماری داشته باشند و به درک قابل قبولی از جزئیات این مدل از معماری دست یابند.

 

مزایای دوره:

مخاطبین دوره پس از گذراندن این وبینار شناخت کلی از مدل معماری Microservices پیدا خواهند کرد، مفاهیم کلی مربوط به آن و همچنین تفاوت‌ها و اشتراکات آن با مدل معماری Monolithic را خواهند آموخت.
انواع مدل‌های ارتباطی بین سرویس‌ها در این مدل معماری بیان خواهد شد. مخاطب قادر خواهد بود به صورت شفاف و کامل تشخیص دهد که آیا این مدل معماری مناسب سازمان و یا نوع پروژه هست؟
همچنین می‌تواند در اتخاذ تصمیمات نسبت به این مدل معماری اظهار نظر کند و بستر مناسبی برای تشکیل تیم‌های مناسب فعالیت در این مدل از پروژه‌ها را فراهم کنند.

 

 

وبینار نگاه کلی به معماری مایکروسرویس به 5 بخش زیر تقسیم می‌شود:

 • در بخش اول از این وبینار به صورت مختصر تعاریف این مدل معماری و مدل معماری Monolithic ارائه خواهد شد سپس با استفاده از روش مقایسه‌ای و ارائه مثال مناسب به آورده‌ها و پیچیدگی‌های این دو مدل معماری با یکدیگر مقایسه خواهند شد. پس از آن نگاهی کلی خواهیم داشت به تاثیر این مدل معماری در سطح فرد، تیم و سازمان. همچنین مزایای استفاده از این معماری را در این سه بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد. در پایان این بخش نیز تاثیر این مدل معماری در مباحث نگهداری نرم افزار توسعه پذیری و همچنین تنوع ساختاری این مدل معماری مورد بحث قرار می‌گیرد.
 • در بخش دوم از این ارائه به چالش‌های مدل معماری Microservices در مقابل مدل معماری Monolithic خواهیم پرداخت. در ابتدا بررسی می‌کنیم که چرا اجرای این مدل معماری دشوار است سپس سنجه‌های عملکردی این مدل معماری در ارتباطات مبتنی بر شبکه را بررسی خواهیم کرد. در ادامه مباحث مربوط به Resilience در سطح شبکه مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس چگونگی اجرای آن را در محیط عملیاتی بررسی خواهیم کرد و در پایان نیز مباحی مربوط به Independent Governance را بیان خواهیم کرد.
 • در بخش سوم مدل ارتباطی Synchronous در این معماری بررسی می‌شود. ابتدا تعریفی از RPC یا همان Remote Procedure Call را ارائه خواهیم داد و سپس به بررسی مفهوم Service Discovery در این معماری خواهیم پرداخت. در ادامه انواع RPC ها را بررسی کرده و یاد می‌گیریم چرا باید سروسی‌های ما در ارتباط با یکدیگر Idempotent باشند. سپس در مورد Success Case ها و Failure Case ها صحبت خواهیم کرد و در پایان نیز سنجه عملکرد استفاده از این مدل ارتباطی را بررسی می‌کنیم.

 

 

 • در این بخش به صورت مشابه با بخش سوم به بررسی مدل ارتباطی Asynchronous در مدل معماری Microservices می‌پردازیم. در ابتدا تعریفی از این مدل ارتباطی ارائه خواهد شد و سپس مفهوم Message Bus و مقدمات آن را بررسی خواهیم کرد. در ادامه مواردی از قبیل چگونگی Flow ارتباطی و طراحی آن بررسی خواهد شد و مفهوم Distributed Transaction بیان می‌شود که این مفهوم یکی از موارد مهم در این مدل معماری به حساب می آید. در پایان این بخش نیز دو الگوی طراحی Saga و Routing Slip به منظور مدیریت اعمال توزیع شده در این مدل معماری با ارائه مثال توضیح داده خواهد شد.
 • در بخش پایانی خواهیم آموخت چگونه می‌توانیم مطمئن شویم که آیا سازمان‌ها آمادگی پذیرش و استفاده از این مدل معماری را دارند یا خیر.
  ابتدا به این اصل خواهیم پرداخت که هدف قرار دادن استفاده از مدل معماری Microservices به خودی خود هدفی فانی و فاقد ارزش است و سپس سنجه‌هایی به منظور بررسی قابلیت‌های سازمان از نقطه نظر Software Development ارائه خواهد شد و در ادامه نگاهی خواهیم داشت به این مهم که این مدل معماری برای چه مسائلی مناسب است. در نهایت نیز موارد مربوط به Return On Investment و یا به عبارتی این سوال که آیا استفاده از این مدل معماری به صرفه است پاسخ داده خواهد شد.

 

?What Are Microservices

   Software Development Lifecycle Perspective -

         ?What Are Microservices -

Microservices Elements

Building a Monolith vs Building Microservices -

Organization -

Data Store -

(UI (User interface -

Services -

Distributed Services -

Security- 

Scalability and Availability -

Monitoring -

Deployment -

Revisiting the Microservices Elements -

?Are Microservices Right for Your Organization

Challenges -

Business Concerns -

Technical Concerns -

Production Concerns -

Recapitulate

 

 

 • ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ ﻋﻠﻮم ﮐﺎﻣﭙﯿﻮﺗﺮ

 • IELTS Academic (ﻣﻮﺳﺴﻪ دﯾﻦ و دانش)
 • PCI & PA DSS (ﻣﻮﺳﺴﻪ NIC)

 • Technical Team Lead (ﺷﺮﮐﺖ ﻧﮕﯿﻦ ﺗﺠﺎرت آﭘﺎﻣﻪ - ﮔﺮوه آﺳﺎن ﭘﺮداﺧﺖ)
 • Engineer Software Senior (ﺷﺮﮐﺖ ﭘﺮداﺧﺖ اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ ﺳﺪاد)
 • Senior Software Developer (ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻮﺳﻦ)
 • Software Developer (ﺷﺮﮐﺖ دﻟﻔﺎرت ﺗﺠﺎرت)

 

 • توسعه دهندگان نرم افزار
 • سرپرستان و مدیران فنی
 • علاقه‌مندان به معماری نرم افزار
 • مدیران پروژه و تمامی افراد علاقه‌مند به آشنایی با معماری Microservices

 

 

                                                                    

 

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی دوسنت

هر آنچه از دنیای آموزش میخواهید. شبکه ، امنیت شبکه ، دیتاسنتر توسعه نرم افزار و تجربه کاربری نرم افزارهای مهندسی و کاربردی و ...

رویداد های برگزارشده۱۷۳
رویداد های فعال۶
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۵۰ نفر