نهمین کارگاه «تکنیک ها و تاکتیک های قانون خوانی هدفمند»؛ تهران 28 آبان 95

شروع رویداد
جمعه ۲۸ آبان ۹۵ ۱۳:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۲۸ آبان ۹۵ ۱۸:۰۰
مکان رویدادتهران
موضوع رویدادغیره / غیره
اضافه به تقویم
نهمین کارگاه «تکنیک ها و تاکتیک های قانون خوانی هدفمند»؛ تهران 28 آبان 95
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۲۱۵۷۶۶۳۶۸
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

* توضیحات کامل نهمین کارگاه قانون خوانی تکنیکال را حتما بخوانید! *

 

زمان برگزاری:

جمعه 28 آبان ۹۵ از ساعت 13 الی 18 (به مدت پنج ساعت)

ظرفیت کارگاه نهم:

  20 نفر

 

 

تسلط به قانون، مهمترین ابزار و مهارت یک حقوقدان است!

یکی از بزرگان تاریخ، جمله ی معروفی دارد: «اگر به من شش ساعت وقت بدهید که درختی را قطع کنم، چهار ساعت اول آنرا صرف تیز کردن تبرم می‌کنم».این جمله بسیار تأمل برانگیز، شاید حکایت ما دانشجویان حقوق نیز باشد که همه تلاشمان را صرف خواندن کتاب ها و جزوات و مواد مختلف قانونی می کنیم اما خیلی هایمان فرصت مجزایی را برای ترسیم راهی هوشمندانه و بکارگیری ابزاری اثربخش تر، اختصاص نمی دهیم. قانون خوانی، از آن محورهای اصلی دنیای حقوق است؛ یک ابزار کاملا مؤثر که اگر روش اصولی آنرا یاد بگیریم می توانیم بسیاری از قله های سخت حقوق را بهتر و سریعتر فتح کنیم.

 

یک سؤال مهم:

*چطور می شود با اینکه اینهمه قانون های رنگ و وارنگ می خوانیم و سال های چندی از عمرمان را هم در دانشگاه، متمرکز بر بررسی ماده به ماده قوانین بوده ایم، اما بسیار پیش می آید که ساده ترین مفاد قانونی را نیز به یاد نمی آوریم؟!

جواب این سوال را باید بر اساس یک دلیل یا نقص بزرگ واکاوی نمود: نداشتن یک استراتژی اثربخش، نداشتن یک مهارت اصولی، برای تسلط هرچه تمام تر بر متن قوانین!

 

معضل تورم قوانین در نظام تقینی ایران...

بر اساس اعلام معاونت حقوقی ریاست جمهوری، طی ۱۱۰ سال نظام قانونگذاری در ایران، حدود ۱۱ هزار قانون به تصویب رسیده است و این در حالی ست که در کشور فرانسه که عمر نظام قانونگذاری آن حدود ۲۰۰ سال می باشد، تنها ۲۸۰۰ قانون مصوب وجود دارد.

مسلم است که تسلط به همه این قوانین، کاری بس عجیب بنظر می رسد. اما در هر صورت همه ما حقوقدان ها نیازمند آنیم که در حوزه های مختلف، قوانین مربوطه را به خوبی شناسایی و بر قوانین مادر و اصلی، احاطه کامل داشته باشیم. راهکار این احاطه گری، حفظ متن قانون نیست؛ بلکه بکارگیری تکنیک ها و تاکتیک های حساب شده ای است که با آنها می توانیم تبحر ویژه ای در تسلط به قوانین پیدا کنیم.

 

محور اصلی کارگاه قانون خوانی:

در کارگاه قانون خوانی، هشت راهکار مؤثر به همراه استراتژی های امتحان پس داده، خدمت شما ارائه خواهد شد که کافی ست با کمی وقت گذاشتن، گوی سبقت را بربایید و به نحو چشمگیری مسلط بر مفاد قانونی شوید.

 

 

در کارگاه «قانون خوانی» می آموزیم...

*در کارگاه قانون خوانی می آموزیم مواد قانونی را چگونه باید بخوانیم تا تسلط مان حداکثری باشد.

*می آموزیم موضوعات مختلف بیان شده در قوانین متعدد را چگونه در کنار هم قرار دهیم تا دچار تشتت ذهنی نشویم.

*در کارگاه قانون خوانی، نگرش ما به مطالعه مواد قانونی، به صورت علمی و عملی تغییر خواهد یافت!


 

مخاطبان اصلی کارگاه چه کسانی هستند؟

اگر دانشجوی «حقوق» هستید

اگر دانشجوی رشته «فقه و حقوق» هستید

اگر داوطلب آزمون های ارشد، دکتری، کانون وکلا و یا قضاوت هستید

اگر مدرس حقوق هستید

اگر وکیل دادگستری هستید

اگر مشاور حقوقی هستید

و.... اگر در حرفه ای هستید که سر و کار شما به مواد قانونی و تفسیرهای حقوقی ست

این کارگاه کاملا مناسب شماست!

نکته مهم: شرکت در این کارگاه، به دانشجویان کارشناسی حقوق و نیز دانشجویان رشته «فقه و حقوق» اکیداً توصیه می شود.

 

 

زمان برگزاری: جمعه 28 آبان ۹۵ از ساعت 13 الی 18 (به مدت پنج ساعت)

محل برگزاری:  تهران، خیابان ولیعصر، تقاطع فاطمی، کوچه عبده، نبش سربداران، پلاک ۲۱، طبقه همکف (زنگ اول از پایین)

ظرفیت کارگاه نهم:  20 نفر

 

* (دفترچه راهنمای حضور مؤثر در کارگاه، یکروز قبل از برگزاری، به ایمیل ثبت نام کنندگان ارسال می شود)


چرا باید در این کارگاه شرکت کنم؟

حتما این جمله را در شبکه های اجتماعی ما خوانده اید که "از یک دانشجوی حقوق پرسیدند: آرزوت چیه؟ گفت: آرزو ندارم؛ هدف دارم!"؛ حقیقت آنست که برای موفقیت هرچه بیشتر باید گام هایی فراتر از خواسته های ذهنی مان برداریم. باید سبک و سیاق مطالعه و پیشرفت علمی خویش را هدفمندتر کنیم. کارگاه قانون خوانی برای حقوق خواندگانی ست که آرزو ندارند؛ هدف دارند و اراده کرده اند در دنیای حقوق، هدفمند تنفس کنند.

وقتی با هدف جلو برویم؛ وقتی هدفمند، حقوق بخوانیم؛ انرژی و انگیزه ی ما روز به روز بیشتر خواهد شد و طعم خوش موفقیت را خیلی زودتر و لذیذتر خواهیم چشید. اگر هیچ دلیل دیگری نداشته باشید، برای شرکت در این کارگاه، شاید همین یک دلیل، بسنده می کند.

 

 

 

من آزمون کانون وکلا دارم، این کارگاه چقدر برای من مفید و مؤثر است؟ منم آزمون ارشد دارم؛ بنده هم قضاوت میخوام شرکت کنم؛ ببخشین من هم کنکور دکتری دارم؛ توضیح میدین لطفا؟

لطفا به این جمله توجه کنید: «همه داوطلبان آزمون های حقوقی، منابع تقریبا یکسان و قوانین واحدی را مطالعه می کنند»

خب این جمله، امری بدیهی بود؛ اما نکته اصلی و واقعیت بزرگ این آزمون ها:

"فقط عده ای اندک شمار، می توانند رتبه های عالی و درجه یک را کسب کنند"

اما براستی چرا؟ یکی از رازهای موفقیت رتبه های برتر، تسلط بالا به قانون و قدرت کنار هم قرار دادن مفاد قانونی و تفسیرهای مبتنی بر قانون است.

راهکارهای مطروحه ی این کارگاه، دقیقا این تسلط را برای شما خلق می کند و با تمرین و بکارگیری تکنیک ها می توانید به هدف خود در هر آزمون حقوقی که شرکت می کنید بهتر دست پیدا کنید.

نکته مهم: یکی از قسمت های بسیار مفید و کاربردی این کارگاه مربوط به تشریح «سبک صحیح مطالعه قانون برای آزمون های حقوقی(ارشد، دکتری، وکالت، قضاوت و سردفتری)» است؛ اینکه چگونه باید بین قانون خوانی و مطالعه منابع آزمون ها، اتحاد اثرگذار ایجاد کرد. و این، مسأله ای است که بسیاری از داوطلبان مورد غفلت قرار می دهند.

 

یعنی در این کارگاه نکته های مهم قانون گفته میشه؟

خیر؛ کارگاه قانون خوانی یک کارگاه تکنیکال است؛ یعنی تکنیک های مختلفی آموزش داده می شود که با بکارگیری آنها، میتوانید به هر متن قانونی مسلط شوید. محور اصلی این کارگاه، نکته گویی نیست؛ اما برای هر تکنیک، مثال های مختلفی از قانون زده می شود و با تمرین عملی همانجا تکنیک ها روی قوانین پیاده می شود. قوانین مورد استفاده کارگاه نیز، قانون مدنی، قانون امورحسبی و قانون آیین دادرسی مدنی می باشد.

 

ببخشین من شهرستان هستم؛ امکانش هست فیلم کارگاه در اختیارم قرار بگیرید؟

سبک ارائه کارگاه قانون خوانی بصورتی طراحی شده که در همان کارگاه، مطالب آموزش داده شده، با مشارکت خود شرکت کنندگان، کاملا تمرین شود. در خصوص ضبط یا فیلمبرداری کارگاه، فعلا تصمیمی بر آن نداریم. اگر شما شهرستانی هستید توصیه داریم زمان و انرژی لازم را برای شرکت در این کارگاه لحاظ کنید. روز برگزاری، جمعه درنظر گرفته شده که دوستان شهرستانی نیز قادر به حضور باشند. خوشحالیم که همیشه در برنامه هایمان دوستانی از سایر شهرستانها نیز به تهران می آیند و این فرصت های ارزشمند را از دست نمی دهند. یقینا درون مایه این حرکت، چیزی جز انگیزه و پشتکار قوی برای موفقیت هرچه بیشتر در دنیای پر پیچ و خم حقوق نیست. درود بر شما

 

یادمان باشد: برای عالی بودن، باید بهای آن را پرداخت!

درباره ی مدرس کارگاه:

جناب آقای مهدی زارعی

*مدرس مذاکرات قراردادی

*دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران

*عضو بنیاد ملی نخبگان ایران

*مدیر دفتر حقوقی مرکز مطالعات استراتژیک نصر

*مشاور سابق ستاد حقوق شهروندی وزارت کشور

*مدیر طرح کشوری آموزش همگانی حقوق

*عضو کانون NLP ایران

*مدیر پروژه کشوری تدوین منشور حقوق هنرمندان و یکپارچه سازی قوانین و مقررات حوزه هنر


برای ثبت نام در این کارگاه چه میزان باید سرمایه گذاری کنم؟

آفرین! دقیق گفتید: «سرمایه گذاری»؛ همه انرژی، وقت و هزینه ای که برای رشد خودمان و تقویت مهارت هایمان می گذاریم، یک سرمایه گذاری عالی برای موفقیت بیشتر در زندگی علمی و رسیدن سریعتر و بهتر به اهدافمان است.

شما برای سرمایه گذاری در کارگاه پنج ساعته قانون خوانی فقط 49 هزار تومان پرداخت می کنید.

توجه: دانشجویان محترم مشمول تخفیف ۴۰ درصدی می شوند. با احتساب تخفیف دانشجویی فقط 29 هزار تومان پرداخت خواهید کرد. (این تخفیف در قسمت ثبت نام بالای این صفحه، تعبیه شده است)

 

ضمانت بازگشت ۱۰۰ درصدی وجه

این کارگاه، کاملا تضمینی ست و ضمانت بازگشت وجه بدین معناست که چنانچه شما به هر دلیلی از این کارگاه رضایت نداشتید، می توانید در میانه یا پایان برنامه با اعلام به ما، کل مبلغ پرداختی را بازپس بگیرید. ما قویاً به تصمیم شما احترام می گذاریم و بدون هیچ سؤال یا توجیهی، با رضایت کامل، کل مبلغ را در همان روز به شما عودت می دهیم. چون معیار کیفیت کار ما، فقط نظر شماست!

اعتقادمان بر این است که کیفیت کارگاه ها فقط و فقط به نظر شما شرکت کنندگان گرامی وابسته است؛ ضمن اینکه اساتیدی که جهت برگزاری کارگاه ها دعوت می شوند نیز با دقت خاصی انتخاب می گردند. همچنین بازخوردهای قبلی و نظرسنجی های شرکت کنندگان برنامه ها نیز به وسواس تمام مدنظر قرار داده شده است.

* اگر بازخوردهای مثبت از جانب شرکت کنندگان قبلی این کارگاه  و اثرات مؤثر آن نبود، مطمئنا برگزاری کارگاه را تا اینجا ادامه نمی دادیم. خرسندیم که دوستان شرکت کننده با نظرات کتبی و شفاهی خود، به ما برای ادامه این کارگاه ارزشمند همیشه انرژی زیادی می بخشند!

 

 

نظرات برخی شرکت کنندگان کارگاه های برگزارشده ی قبلی قانون خوانی:

کارگاه قانون خوانی، پیش از این در دانشگاه های تهران، شهیدچمران اهواز، شیراز، پردیس فارابی(قم) و دانشگاه اصفهان برگزار شده است.

 

سرکار خانم پانیذ احمدی جوادی (دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه الزهرا ـ تهران):

خیلی خوب بود،مخصوصا برای من که سال اولم.ذهنم جهت گرفت که باید این سه سال درپیش رو چطوری بخونم.ممنون ازتون

جناب آقای علیرضا میری:

سلااااام. بابت زحماتى که بابت اجراى دیروز متحمل شدید خسته نباشید و خدا قوت.
در خصوص برنامه دیروز همانطور که خودتون میدونید و گمان کنم تمام حاضرین به اون نقد داشتن تاخیر در شروع برنامه بود ولى اگه از تاخیر ابتدایى چشم پوشى کنیم برنامه دیروز خیلى خوب و امیدوارم همیشه ازاین دست برنامه ها برقرار باشه.

سرکار خانم سعادت (دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران):

سلام، خیلی عالی بود ولی متاسفانه خیلی کوتاه بود قسمتی که قانون رو خوندن، کاش بازهم برگزار کنید من بالشخصه استقبال میکنم. ممنون خسته نباشید

سرکار خانم ناهید حسین خانلو (دانشجوی کارشناسی):

با سلام و عرض ادب کارگاه روز سه شنبه بسیار مفید و علمی  برگزار شد، با تشکر و سپاس از زحمات فراوان دانشجویان محترم علم حقوق.

جناب آقای محمدرضا نامجویان (دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی):

سلام
کارگاه حقیقتا مفیدی بود من که کلاسور و پانچ رو گرفتم و شروع کردم
تکنیک ها عالی ان مخصوصا  تکنیک گپ

جناب آقای مجید دانش پژوه(دانش آموخته کارشناسی فقه و حقوق):

باعرض سلام و خسته نباشید. خیلی کلاس مفیدی بود خیلی استفاده کردم اما به نظرم به خاطر وقت کم خیلی سریع از هفت تکنیک قانون خوانی آقای زارعی رد شد. در کل خیلی کلاس مفیدی بود ممنون از همه دست اندرکاران این گروه واقعا عالی بود مرسی

سرکار خانم باران...

بنظر من همایش دیروز خیلی عالی بود و من واقعا راضی بودم و احساس میکنم که واقعا برای من یه همچین همایشی لازم بود تا طرز درست خوندن قانون رو یاد بگیرم و خوشحالم از اینکه در دوره کارشناسی در این کلاس حضور داشتم از این به بعد بهتر میتونم راه درست خوندن رو تشخیص بدم ممنونم از زحمات بسیار شما خوشحال میشم بازم در برنامه های کاربردی تون شرکت کنم

جناب آقای محمدحسن الله دادی (دانشجوی کارشناسی دانشگاه علوم قضایی):

سلام
معذرت دیر جواب میدم،کارگاه دیروز خیلی عالی بود ابتدای جلسه آقای زارعی با سوالاتی که مطرح کردند ما را بیشتر نسبت به زمان و بهره برداری از فرصت‌ها سوق دادند که در نوع خودش با شیوه خاص ایشان جالب بود.
و در ادامه ۷ تکنیک رو مطرح کردند بسیار کاربردی و حرفه ای به نظر می رسید. و نکات حائز اهمیت که بیان داشتند......نقد خاصی نیست.

 

 

 

 

کارگاه قانون خوانی، یک پیش نیاز ضروری است!

به پیرو این کارگاه، برنامه های دیگری جهت مهارت افزایی طول تحصیلات و نیز برنامه های ویژه کنکور ارشد و دکتری و آزمون کانون وکلا برگزار می شود که مباحث این کارگاه، پیشنیاز آنهاست؛ با توجه به اینکه در فصل پاییز، این کارگاه، در تهران تکرار نخواهد شد؛ لذا فرصت را از دست ندهید.


ببخشین من امسال آزمون کانون دارم؛ بنظرتون این کارگاه رو بیام؟ آخه وقتم خیلی کمه!

باید مجددا متذکر شویم که کارگاه قانون خوانی، کارگاه تست و یا مرور نکات نیست؛ لذا این نکته را حتما دقت فرمایید؛ اما در این کارگاه، در زمان تمرین تکنیک ها مبتنی بر مواد قانونی، نکات این ماده ها را نیز مورد توجه قرار می دهیم و تلاشمان هم این است که از سوالات آزمون های سنوات قبل، تعدادی از مهمترین ها را گلچین کنیم و در میانه مباحث آنها را نیز مورد توجه و بررسی تکنیکال قرار دهیم. اگر آذرماه 95 آزمون کانون داریم، پیشنهاد نمی کنیم در این کارگاه شرکت کنید؛ تکنیک های این کارگاه نیازمند فرصت گذاری ویژه ای ست که مسلما در این بازه محدود نمی توانید اجرایشان کنید.

اگر داوطلب آزمون کانون سال بعد (96) و یا کنکور ارشد و دکتری هستید، این کارگاه برای شما در حکم یک شتاب دهنده ست و حتما با اجرای تکنیک ها می توانید نتیجه درخشان تری بگیرید!

 

اگر در این کارگاه شرکت نکنم چه می شود؟

هیچ اتفاق خاصی نمی افتد. دانشجویان و دانش آموختگان حقوق بسیاری هستند که حتی از برگزاری چنین کارگاه های ارزشمندی نیز اطلاع ندارند. این کارگاه ویژه افرادی ست که می خواهند «اتفاق خاصی برایشان بیفتد»؛ آنها به دنبال افزایش مهارت های خود و افزایش هرچه بیشتر قدرت علمی خود هستند و برای هر فرصت ویژه ای در این راستا، ارزش بالایی قائل اند.

 

ببخشین مبلغ رو میتونم کارت به کارت کنم؟

اگر می خواهید وجه ثبت نام را بصورت کارت به کارت یا از طریق اپ موبایل تان یا سامانه بانکی تان (بوسیله کد شبا) انتقال بدهید لطفا مبلغ معینه را به شماره های زیر واریز فرمایید:

شماره کارت:
۶۱۰۴۳۳۷۹۲۷۰۵۷۷۱۹

شماره حساب:
۵۲۳۹۹۸۵۴۳۷

شماره شبا:

IR300120000000005239985437

بانک ملت به نام «سید محمدرضا احمدی مروست»

* لطفا پس از واریز، در اولین فرصت عکس فیش واریزی را به همراه شماره موبایل و آدرس ایمیل به تلگرام روابط عمومی (09215766368) یا به ایمیل دنیای حقوق به نشانی زیر ارسال کنید:

yourlawworld@gmail.com

 

نظرات صوتی شرکت کنندگان کارگاه قبلی را از کانال تلگرام دنیای حقوق حتما دریافت و بشنوید. آیدی کانال: worldlaw

کانال تلگرام دنیای حقوق


 

اگر هنوز برای ثبت نام در کارگاه قانون خوانی، مردد هستید حتما نگاهی به تصویر زیر بیندازید:

 

اگر سوال یا مشکلی داشتید چگونه با ما ارتباط بگیرید؟

در صورت هرگونه سؤال، ابهام یا نیاز به توضیح بیشتر، و همچنین اگر در فرایند ثبت نام تان مشکلی پیش آمد، حتما با آیدی تلگرام زیر ارتباط بگیرید.

شماره تلگرام روابط عمومی: 09215766368


باید فراموش نکنیم که هر فرصتی که برای تیز کردن تبرهایمان صرف می کنیم، یک نوع سرمایه گذاری عالی است و موفقیت ما را چندین برابر خواهد کرد. اگر در دنیای حقوق، هوشمندانه عمل نکنیم، تلاش های سرسختانه مان نیز ابتر و باطل خواهد بود.

مدرس کارگاه:

مهدی زارعی

مهدی زارعی

*مدرس مذاکرات قراردادی
*دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران
*عضو بنیاد ملی نخبگان ایران
*مدیر دفتر حقوقی مرکز مطالعات استراتژیک نصر
*مشاور سابق ستاد حقوق شهروندی وزارت کشور
*مدیر طرح کشوری آموزش همگانی حقوق

آدرس:تهران تهران، خیابان ولیعصر، تقاطع فاطمی، کوچه عبده، نبش سربداران، پلاک ۲۱، طبقه همکف (زنگ اول از پایین)