رویداد به پایان رسیده است!
جلسه ۲۳۱ تهران لاگ (گروه کاربران لینوکس تهران) و تهران پاگ (گروه کاربران پایتون تهران) در تاریخپنج‌شنبه ۱۹ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

جلسه ۲۳۱ تهران لاگ (گروه کاربران لینوکس تهران) و تهران پاگ (گروه کاربران پایتون تهران)

شروع:
پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ۹۵ ۱۴:۳۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ۹۵ ۱۸:۰۰
جلسه ۲۳۱ تهران لاگ (گروه کاربران لینوکس تهران) و تهران پاگ (گروه کاربران پایتون تهران)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

تهران‌لاگ چیست؟
گروه کاربران گنو/لینوکس تهران یا «تهران‌لاگ» گروهی مستقل از کاربران کامپیوتر علاقه‌مند به گنو/لینوکس ساکن تهران است. تم محوری جلسات تهران‌لاگ عبارت است از نرم افزار آزاد به صورت عمومی. با این حال، فعالیت‌های متفاوتی از جمله معرفی توزیع‌های آزاد گنو/لینوکسی، معرفی انواع سیستم‌عامل‌های آزاد خانواده‌ی بی‌اس‌دی، نصب آنها، محتوای آموزشی و حتی بحث آزاد در حوزه‌ی تئوریک نرم افزار آزاد نیز به طور همزمان در این اجتماع دنبال میشوند. در واقع تهران‌لاگ یک اجتماع از کاربران نرم افزار آزاد است که مایلند دقایقی را در کنار هم سپری کنند.

شرکت در جلسات این گروه برای عموم آزاد است. شما نیز چنانچه علاقه‌مند هستید میتوانید در جلسات آن شرکت کنید و دانش خود را با سایر اعضا به اشتراک گذاشته و یا از دانش آنان استفاده کنید.

سایت رسمی تهران لاگ (گروه کاربران لینوکس تهران): TehLUG.org
سایت رسمی تهران پاگ (گروه کاربران پایتون تهران): TehPUG.ir


در این جلسه نیز همانند جلسه‌‌های پیشین، در کنار ارائه‌های فنّی، کارگاهی جداگانه با موضوع آشنایی با مفاهیم نرم‌افزار آزاد و نصب و استفاده از سیستم‌عامل گنو/لینوکس خواهیم داشت که توسّط گروهی از کاربران، برگزار خواهد شد (آوردن لپ‌تاپ جهت رفع مشکل یا راهنمائی پیشنهاد می‌گردد).

  • از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۵:۳۰ ارائه گروه کاربران پایتون تهران با موضوع هوش مصنوعی عمومی و نقش پایتون در آن (Artificial General Intelligence and the role of Python) توسّط آقای کیوان میرمحمد صادقی انجام خواهد گردید.
  • ارائهٔ فنّی اول گروه کاربران لینوکس تهران از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۶:۱۵ توسّط آقای وحید اشرفیان با موضوع The Story of DevOps انجام خواهد گردید. این ارائه شامل دو قسمت اصلی است که به ارائه خلاصه تجربیات فردی آقای اشرفیان در شرکت پیچک در زمینه DevOps برمی‌گردد، به عنوان یک case study و در جهت معرفی مفاهیم و ابزارهای DevOps و همین‌طور قسمت دیگر ارائه مختصری از مفاهیم کلی DevOps می‌باشد.
  • از ساعت ۱۶:۱۵ الی ۱۶:۴۵ به پذیرایی و گفتگوی کاربران در لابی آواتک اختصاص دارد.
  • ارائهٔ فنّی دوم گروه کاربران لینوکس تهران از ساعت ۱۶:۴۵ الی ۱۸ توسّط آقای مسعود صدرنژاد با موضوع بوهای بد در کد (bad smell) انجام خواهد گردید.

آدرس:تهران خیابان کارگر شمالی، دانشکده فنی دانشگاه تهران، ساختمان انستیتو مهندسی نفت، طبقه ۵، سالن آمفی‌تئاتر آواتک