رویداد به پایان رسیده است!
وبینار تحلیل و بازآرایی مدل كسب‌وكار در تاریخ پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ساعت ۱۰:۰۰

وبینار تحلیل و بازآرایی مدل كسب‌وكار

 • رایگان
 • تهران
 • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

اطلاعات بیشتر


در سالهای اخیر شاهد رقابتی تر شدن عرصه کسب و کار در صنایع مختلف بوده ایم. بنا بر نظر محققان عرصه کسب و کار، دستیابی به جایگاه رقابتی مناسب برای یک شرکت، تنها با کمک یک الگوی مناسب کسب و کار امکانپذیر است. یک مدل کسب و کار موفق نشان دهنده یک راه بهتر نسبت به گزینه های موجود میباشد که میتواند ارزش بیشتری را به یک گروه مجزا از مشتریان پیشنهاد
کرده و منافع بیشتری را به شرکت بازگرداند. عدم تشخیص یک مدل کسب و کار مناسب در زمان آغاز یک کسب و کار، موجب ناکامی سازمانها در دستیابی به اهداف آن میشود. ولیکن علیرغم اهمیت این موضوع، تعاریف و مؤلفه های استانداردی جهت شناسایی مدل های کسب و کار به صورتی که بتوان از آن در کسب و کارها و صنایع مختلف بهره برد، وجود ندارد.لذا، تنها داشتن یک مدل کسب و کار مطلوب در زمان آغاز به کار شرکت مهم نیست، بلکه آنچه حیاتی تر است، در اختیار داشتن و حفظ یک مدل کسب و کار بهینه در طول حیات مؤسسه است. توانمندی یک مدل کسب و کار تا حدی است که خود میتواند ابزاری قدرتمند برای تحلیل، آزمون و ارزیابی انتخابهای راهبردي باشد که پیشروی یک سازمان قرار دارد. به همین دلیل، ارزیابی مدل کسب و کار یک سازمان، به عنوان فرایند اتخاذ تصمیمات راهبردي هیچ وقت کامل نمیشود و میتواند مبنایی برای بهبود مستمر رفتار کسب و کار باشد. ارزیابی مدلهای کسب و کار، با توجه به هدف ارزیابی و سطوح و واحد تحلیل، متفاوت است. باید توجه نمود که مدلهای کسب و کار، نمایشی از کسب و کار در یک زمان خاص هستند. تحولات سريع در محيط اقتصادي، فرهنگي، سياسي و فناوري، منجر به پیچیده تر شدن محیط فعالیت سازمان ها شده و باعث گردیده که سازمان ها دیگر از ثبات برخوردار نبوده و کسب و کارها به صورتی پویا تکامل یابند. این امر باعث شده است تا مدلهای کسب و کار دارای یک وضعیت ناپایدار شده و با توسعه کسب و کار و در طول زمان، تغییر یابند. همین امر سبب گردیده است تا مفهوم نوآوری مدل کسب و کار به یکی از مهمترین مباحث مدیریتی تبدیل شود که در این دوره، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معرفی کارگاه: از آنجاییکه شرکتهای دانش بنیان نوآورند و مدلهای کسب و کار آنها هم متفاوت با دیگر شرکتهای صنعت خودشان است. این کارگاه سرشار از ایده های جدید است برای طراحی، تحلیل و بازآرایی مدل کسب و کار. در این کارگاه بوم مدل کسب و کار فعلی شرکتمان را تحلیل می کنیم و ریسکهای مختلفش را می شناسیم و تدبیر می کنیم. خودمان دست به کار بازآفرینی مدل کسب و کارمان متناسب با نوع شرکت و صنعتمان می شویم. با جریانهای درآمدی متنوعی آشنا می شویم و می توانیم سود بیشتری خلق کنیم.

محورها:

 • مدل کسب و کار چیست و به چه دردی می خورد؟
 • شناخت بوم مدل کسب و کار و 9 بخش اصلی آن (Business Model canvas)
 • کار عملی: تمرین گام به گام طراحی کامل بوم کسب و کار برای شرکت خودم
 • چطور SWOT و ریسک و فرصت مدل کسب و کارم را تحلیل کنم؟
 • چطور از جریانهای درآمدی نوآورانه سود بسازم؟ (رایگان، فریمیوم، طعمه و شکار و ...)
 • مدلهای نوآورانه (Platform، دنباله دار، نوآوری باز و ...)
 • استراتژی اقیانوس آبی و خلق "نابازار"، "نامشتری" و "نامحصول"
 • نمونه هایی از تغییر و بازآرایی مدل کسب و کار (داخل و خارج ایران)
 • مدل ها و روش های ارزیابی مدل کسب و کار
 • چقدر برای جذب سرمایه گذار آماده ام؟ (ارزیابی سطوح نه گانه IRL)
 • تمرین عملی: ایده های جدید برای بازآفرینی حرفه ای مدل کسب و کار خودم
 • جمع بندی و معرفی منابع

معرفی استاد کارگاه: استاد کارگاه دکتر مهدی کنعانی از فارغ التحصیلان ممتاز کارآفرینی دانشگاه تهران و مدرس دوره های DBA این دانشگاه هستند. ایشان قائم مقام صندوق R&D صنایع و معادن بوده اند و در حال حاضر مشاور چندین هلدینگ بزرگ سرمایه گذاری در سراسر کشور هستند. ایشان از مشاوران باسابقه صندوق نوآوری و شکوفایی هستند و معمولاً کارگاه هایشان با کارعملی، استفاده از ابزارهای کمک آموزشی، نمایش فیلمهای مرتبط و مشارکت موثر شرکت کنندگان همراه است. ایشان سابقه همکاری چندین ساله با مجموعه های دانش بنیان و فناوری محور را داشته اند.

 مدت و زمان بندی: 8 ساعت – چهارشنبه و پنجشنبه 10 و 11 اردیبهشت 1399 – 10 تا 14

هزینه ثبت نام آزاد: 2.000.000 ریال
ثبت نام برای شرکت های دانش بنیان تحت حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی: 800.000  ریال

به منظور بهره مندی از کد تخفیف دانش بنیان، میبایست از طریق شناسه ملی شرکت (به عنوان رمز و شناسه عبور) به سامانه غزال مراجعه نموده و درخواست خود را جهت شرکت در کارگاه ثبت نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره 66421605-021 (داخلی 104- خانم جابری) تماس حاصل فرمایید.  

لازم به ذکر است این کارگاه به صورت وبینار و فوق العاده کاربردی برگزار خواهد شد.

               لینک تلگرام (شامل برنامه آموزش ها و اطلاع رسانی از سایر دوره ها): https://telegram.me/hiradedu

برگزار‌کننده

آواتار

تجارت هوشمند هیراد (کارگزار معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی)

شرکت تجارت هوشمند هیردا بعنوان یک شرکت ارایه دهنده خدمات تخصصی توسعه کسب و کار و توسعه صادرات درحال فعالیت می‌باشد. این مجموعه خدمات مختلفی نظیر برگزاری نمایشگاه های خارجی، ارزیابی شرکت ها از منظر آمادگی صادراتی، خدمات مدیریت صادرات و بازرگانی و همچن

رویداد های برگزارشده۱۵۸
 • شروع: چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ساعت ۱۰:۰۰
 • پایان: پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۴:۰۰

آدرس: تهران خیابان ستارخان، خیابان باقرخان،